Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: ryszardw »

Zabieram się za coś o czym marzyłem od dawna .Korzystam z opracowania John Mc Kay .Niezle opracowana książka tylko problem ze skalą .Każdy rysunek w innej skali .Boję się czy sobie poradzę .Masa detali ,olbrzymia czasochłonność .Zaklinam życie .Kadłub wykonany tradycyjną metodą z wypełnieniem między wręgami .Metoda czasochłonna ale pozwala na eliminację błędów .Będę miał zajęcie na wiele lat ale lepsze to niż nuda .Pozdr.R
Załączniki
DSC03202.JPG
DSC03204 lipiec.JPG
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: kagra »

Powodzenia Ryszard.Znając Twój dotychczasowy modelarski dorobek poradzisz sobie znakomicie.Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: Mirek77 »

No to będzie czym cieszyć oko na Kodze. Ksiązkę posiadam i te porozrzucane skale to duży minus. Oczywiście, u autora można zamówić plany w jednej skali, ale to dodatkowy koszt. Robota na wiele lat, więc życzę dużo zdrowia i cierpliwości.Będę wiernie kibicował.
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: ralfee3 »

Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy. Powodzenia!
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: ryszardw »

To prawda mam świadomość ogromu pracy jaka mnie czeka .Nie chcę o tym myśleć ,robię krok po kroku a potem się zobaczy .Oby życia starczyło .Mirek piszesz że można nabyć plany .Podaj jakąś dokładniejszą informację gdzie i za ile .Pozdr.R
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 395
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: TomekA »

Ryszardzie, w tej samej ksiazeczce z serii AOTS, o ktorej wspominasz, jest podany adres do autora, ktory, za dodatkowa oplata, podesle Ci te same plany, tylko w wiekszej skali, wydrukowane na papierze, z ktorych bedziesz mogl sobie zbudowac swoj model.
Przejrzyj dokladniej strony.
Ale, o ile wiem, John Mc Kay juz od paru lat nie zyje, wiec nie wiem, jak z tymi planami bedzie? Moze jego syn by odczytal Twoj list i Ci te plany podeslal? Sprobuj tam napisac!
Poza tym fama niesie, ze te plany zawieraja szereg bledow, m.in. nieprawidlowy ksztalt rufy i oplankowanie kadluba... wiec trzeba do nich podchodzic z pewna rezerwa...
A projekt jest monumentalny, znam osobiscie pewnego faceta (Kanadyjczyk), ktory z wielkim uporem podchodzil do swego modelu SOS i brnal przez szereg lat z wlasnorecznym rzezbieniem niezliczonych ornamentacji, ale w koncu model go zwyciezyl i ten Bill polegl ze swym projektem. Do dzis nie wiem, czy go ukonczyl, czy nie, pewnie sie wypalil i zmienil hobby, bo na forum MSW juz sie nie udziela.

Tak czy siak, zycze ogromnej wytrwalosci i trzymam za Ciebie kciuki!
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: ryszardw »

Rzeczywiście z rufą miałem wielkie problemy ale jakoś sobie poradziłem .Plankowanie dopiero przede mną .Muszę te plany skonfrontować z planami zestawu ale czy mi to coś da Zobaczę .Pozdr.R
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: ryszardw »

Część rufy i pokład dziobowy pokryte .Stewa dziobowa i rufowa zdemontowane .Umożliwia mi to bezkonfliktowe szlifowanie listew .Teraz przymiarki do poszywania .W dok. są błędy i muszę to krygować .Pozdr.R
Załączniki
DSC03210.JPG
DSC03211.JPG
Awatar użytkownika
Marc
Posty: 12
Rejestracja: 25 sty 2022, 16:27
Lokalizacja: {"name":"France","desc":"France,fr","lat":"46.603354","lng":"1.8883335"}

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: Marc »

To bardzo dobra robota.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Sovereign of the Sas 1637r 1:50

Post autor: ryszardw »

Bardzo żmudna robota .Kadłub poszywam listwami olchowymi o gr 1,5mm klejem wikol .Czas schnięcia to kilka godzin i z tego wynika duża czasochłonność .Pozdr.R
Załączniki
DSC03215.JPG
DSC03216.JPG
ODPOWIEDZ