Papegojan

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Papegojan 1627 - Koniec

Post autor: mati »

Witam,

Panie Rysiu... bardzo dziękuję za komentarz. Chyba w rzeźbieniu najtrudniejsze jest zachowanie proporcji. No ale z każdą kolejną rzeźbą powinno być lepiej :lol:



No i co Panowie i nieliczne Panie 8-)


KONIEC


Dziś zawiązałem ostatnie linki... odkurzyłem model z paprochów, co spowodowało zakończenie prac w stoczni :lol:

Model zacząłem dawno... co pewnie kilku z Was pamięta :lol:
Początkowo nie zakładałem, że to tyle potrwa... ale życie. Model długo sobie czekał na lepsze czasy :D
No i się doczekał...
Oczywiście są takie elementy, które bym zrobił zupełnie inaczej... szczególnie tyczy się to kadłuba... no ale czasu nie cofnę :lol:


Dziękuję wszystkim, którzy przez te wszystkie lata kibicowali, czekali, gdyż początkowe tępo prac było żenujące :lol:

Z tego miejsca chciałbym szczególnie podziękować Mirkowi i Zbyszkowi za ich cenny wkład, przy projektowaniu i wykonywaniu robótek na CNC.
Raz jeszcze dziękuję Mirkowi za piękne drewno, które dla mnie wyselekcjonował do modelu.

No i dziękuję wszystkim raz jeszcze za te wszystkie lata spędzone razem na Forum.

Jeszcze nie wiem kiedy i z czym powrócę do stoczni... jest kilka pomysłów, ale jeszcze nie zdecydowałem :D

Do następnego! I mam nadzieję, że będzie to niedługo :lol:


A tym czasem zapraszam na kilka fotek modelu, które w pewnym sensie są zwieńczeniem tej budowy :)

Papegojan 1627-3.jpg
Papegojan 1627-2.jpg
Papegojan 1627-4.jpg
Papegojan 1627-1.jpg


Pozdrawiam!

Keep calm i modelujta Chłopy :lol:
The world is yours...
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: Papegojan

Post autor: ralfee3 »

GRATULACJE!!!! Kawał czasu, mnóstwo godzin spędzonych ze szkłami na oczach, efekt powalający.
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Papegojan 1627 - KONIEC

Post autor: mati »

Bardzo dziękuję Rafał :)

Na szczęście model budowany jeszcze bez szkieł na oczach :lol:
The world is yours...
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Papegojan

Post autor: Hadżi »

Witam!
Ja też gratuluję ukończenia modelu w mistrzowskim stylu. Pięknie się prezentuje. Myślę. że następny będzie ze szmatkami.
Pozdrawiam Sylwek.
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Papegojan

Post autor: Jarcio »

Przepiękny, kawał rewelacyjnej roboty. Zachwycać należy się także świetną prezentacją modelu. Oczekujemy z niecierpliwością nowego projektu. Co teraz Mateusz będzie na warsztacie?
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Papegojan

Post autor: Mirek77 »

Mati pamiętam jak zaczynałeś. Miałem tez przyjemność podziwiać model w Tczewie. Wspaniały model. Gratuluję.
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Papegojan

Post autor: mati »

Dziękuję Sylwek.
Co do szmatek... owszem ładnie się prezentują... ale z drugiej strony bardzo podobają mi się bez :) Także zobaczymy... jak będzie coś w 1:24 to będą i szmatki :lol:


Dziękuję Jarcio... jeszcze nie zdecydowałem co będzie następne. Ciężko się określić tyle tego dobrego :lol:
Mam przygotowane od lat drewno na La Belle w 1:24, które otrzymałem od naszego forumowego kolegi... no i tak sobie czeka i się na pewno kiedyś doczeka. Z drugiej strony... szukam kolejnego holendra... no zobaczymy :D

Dziękuje Mirek.. nawet nie wspominaj kiedy zacząłem bo wstyd :lol: Może jak zjazdy wrócą to i go kiedyś przywiozę.


Pozdrawiam
The world is yours...
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Papegojan

Post autor: Kapitansio »

Brawo Mateusz.
Piękna robota. Dzięki Ci za relację, która dla wielu posłużyła jako pomoc. Muszę przyznać, że wspaniale prezentuje się model wykonany w samym drewnie, bez malowania. Mirek wybrał gruszę, a cały splendor przeszedł na Ciebie, na wykonawcę. Muszę Ci przyznać, że nie zmarnowałeś materiału. Jeszcze raz gratulacje. Mirek też jest pewnie zachwycony, że się nie zawiódł. Pamiętam początki jak nieśmiało zaczynałeś. Czasu minęło dużo, ale efekty widać. Nie szedłeś na skróty. To dobrze rokuje. Szczere gratulacje.
Pozdrawiam Kapitansio.
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Papegojan

Post autor: sferoida »

Gratulacje, obłędna praca. Ujęcie na ostatnim zdjęciu rządzi, wcale nie przeszkadza brak żagli.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Papegojan

Post autor: Siberian »

Przyłączam się do gratulacji i szczerego zachwytu nad modelem. Ja też widziałem go w Tczewie.:)
Pozdrawiam, Wojtek.
ODPOWIEDZ