Papegojan

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Papegojan

Post autor: mati »

Dziękuję Panie Rysiu :)

Artek dziękuję. Miło mi, że ludzie wracają, aby podpatrzeć coś w moim modelu. Zależało mi na tym, aby pokazać co i jak powinno wyglądać i jeśli ktoś chciałby podpatrzeć pewne rozwiązania to, aby było to przejrzyste ;)

Mirek... Okręty Rzeczpospolitej były też piękne i być może takie kiedyś wjedzie na warsztat. A co do planów Wodnika... no czekam, czekam i to z wypiekami na twarzy :lol: z chęcią bym zobaczył porządne plany. I zbudował na prawde dobrą wersję Wodnika :)

Dziękuję Marku :)

Kapitaniso - dziękuję to po pierwsze. Zależało mi, aby nie iść na skróty i robić tak, aby wyglądało to jak ma wyglądać... chociaż i tak są pewne elementy, które teraz zrobiłbym inaczej :)

A co do zdjęć...
Po przesiadce Kogi na nową... można dodawać zdjęcia o sporej rozdzielczości... a co za tym idzie o wadze kilku MB :) Co prawda czekałem na opier... od Radka, że mu rujnuje miejsce na dysku... no ale upiekło się :lol:

Co do parametrów... po pierwsze - wszystkie zdjęcia są robione z lampą błyskową. Sama lampa oczywiście nie wystarczy, gdyż dała by bardzo ostre cienie... Więc jako modyfikator światła używam parasolki (takiej dla foto), robiąc zdjęcia odbite od wewnętrznej białej strony lub "przez" parasolkę... wszystko zależy ile i jak bardzo potrzebowałem zmiękczyć światło, aby "oblać" nim cały model.

Co do obiektywów, itp...
- do zdjęć całego modelu używam przeważnie 70mm f/11 - f/16, ale czasem i obiektywu 70 - 200mm i z dystansu.
- do "makro" używam przeważnie 70 - 200mm, ale z pierścieniami macro. Potrzebne jest dużo światła, więc lampa prawie na maksa i przesłona ok. f/16 - 20... chodzi o to, aby głębia ostrości nie była za płytka... i jakieś tam detale w oddali były jeszcze widoczne. Przy makro głębia ostrości oscyluje w mm ;)

Zdjęcia bez statywu, gdyż przy lampie nie ma takiej potrzeby. Czasy naświetlania między 1/160 - 1/200s

Obiektywy mam Canona z lini EF (czerwony pierścień)

No i to chyba tyle :)

Życzę dużo zdrowia i trzymaj się ciepło. Szpital to zawsze niemiłe wydarzenie, także trzymam kciuki, aby była to szybka wizyta ;)


Pozdrawiam
Mateusz
The world is yours...
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Papegojan

Post autor: Borek »

Również przyłącze się do w pełni zasłużonych gratulacji. Brawo
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Papegojan

Post autor: Kapitansio »

Dzięki mati za "personalny" post. Zostało mi jeszcze parę dni to trochę podłubię. Fizycznie i psychicznie czuję się doskonale. Reszta należy do doktorów. Mam nadzieję, że nie spaprają roboty i niedługo powrócę do stoczni, a latem na morze. Co do zdjęć - mimo dobrego w sumie sprzętu (Sony A 6000 + 16-50 i 55-200 ) jakoś mi te fotki nie chcą wychodzić. Zapewne niewłaściwe światło. Teraz już jestem bardziej oświecony i może coś wyjdzie lepiej. Te uwagi przydadzą się nie tylko mnie.
O "Papudze" nie będę już pisał. Sama się lansuje, wystarczy popatrzeć.
Wszystkiego dobrego
Kapitansio
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Papegojan

Post autor: mati »

Borek - Bardzo dziękuję za gratulację i komentarz.

Panie Bogusławie - trzymam w takim razie kciuki i życzę szybkiego powrotu do formy i morza :)

Pozdrawiam
Mateusz
The world is yours...
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Papegojan

Post autor: awas »

Mati, ja też Ci gratuluję.
Model perfekcyjny, relacja też.

Nie każ długo czekać z kolejnym.
Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Papegojan

Post autor: mati »

Witam Panie Arturze :)

Bardzo dziękuję...

No jak się uda zdobyć porządne plany okrętu z tej samej bitwy to będzie coś spod bandery I RP ;)

Ale kto wie... czy i kiedy to nastąpi :lol:


Pozdrawiam :)
The world is yours...
ODPOWIEDZ