Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: Andrzej1 »

Dobrze, że wieczór (wie cór )

"A szczelać to bedzie" ? bo chiba powinno.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 393
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: TomekA »

okram pisze:Witam w nowym roku i mam od razu masę pytań.
...
2 Po obu stronach głównej wiezy numer 1 na dziobie leżą takie okrągłe bele. Z czego to jest z drzewa czy z metalu i do czego to służy ?
http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205185291 _ zdjęcie podane przez innego modelarza.
http://www.maritimequest.com/warship_di ... orge_v.jpg
Nie znalazłem lepszego zdjęcia.


Wyglada mi to na zapasowe elementy masztow - do wymiany w razie zniszczenia tych stalych.
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

"Dobrze, że wieczór (wie cór )

"A szczelać to bedzie" ? bo chiba powinno."

A o co chodzi ? Bo nie kumaty jakiś jestem ostatnio.
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Z lufami miałem problem (( nie przymierzyłem ich przed sklejeniem uważając, że kupując gotowe są ok. Niestety nie były, okazało się że są za długie i do tego miały dziwne nacięcia na powierzchni, ale już poprawiłem na ile umiałem. W oczekiwaniu na kulki BGA, które mają imitować nity na płytach pancernych wierz, zabrałem się za drobnicę. Nie lubię tej części prac bo siedzi się długo, a nie widać, że się coś zrobiło. Na pierwszy ogień poszły wywietrzniki 80 szt. w różnych rozmiarach.
Wszystkiego Naj ze Świętami.
Załączniki
Tutaj lufy przed poprawieniem, porównane do zdjęcia i po poprawieniu.
Tutaj lufy przed poprawieniem, porównane do zdjęcia i po poprawieniu.
Drobnica
Drobnica
W powiększeniu.
W powiększeniu.
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Coś tam powoli dłubię raz przy jednych częściach raz przy drugich odwlekając malowanie. Nie wiem zawsze mam takiego stracha jak muszę malować by wszystko zaplanować dobrze i nie zrąbać. Teraz przesiadłem się na tylną nadbudówkę, jednak chciałbym zaprezentować inny element, którego budowę odwlekałem z powodu stopnia trudności.
Zacząłem wykańczać wierze. Boki poszły ok, ale górę miałem nitować i głupio z tego było by się wycofać. Zdjęcie przedstawia wierzę przednią częściowo po nitowaną i tylną z naniesionymi otworami bez nitów. Efekt oceńcie sami, może nie jest to ideał, ale .....
Załączniki
Działo01.JPG
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Dziś skończyłem obie wierze z jedną płytą. Po ułożeniu kulek pomalowałem wszystko czarnym matem. Widzę jednak, że użyty do mocowania kulek rozcieńczony lakier połyskowy przebija ((. Mam nadzieję, że kolejne warstwy usunął ten mankament.
Sorki za jakość fotki, bo starałem się wyostrzyć aby nity były bardziej widoczne. Normalnie efekt jest ledwo dostrzegalny.
Załączniki
Działo02.JPG
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Oto mała aktualizacja prac. Skończyłem dwie wieże. Może nie jestem do końca zadowolony z wyglądu, ale poczekam aż je pomaluje. Na przednią już można kłaść kamo, zaś co się tyczy tylnej trzeba wstawić jeszcze słupki relingu. Niestety połamałem ostatnie 0,3 mm wiertło i czekam na dostawę ((
Mam jeszcze parę wątpliwości odnośnie dział, ale poczekam na Waszą opinię na ich temat.
Załączniki
Działo03.JPG
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 07:15 przez okram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: Borek »

Działa moim zdaniem są ok, ja bym popracował nad drabinkami. Możesz spróbować z innego rodzaju drutu niż miedź i zrobić bardziej " delikatne".
Gratuluję efektu przerabiałem coś w tej skali i wiem jaka to masakra :)
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Kupię foto trawione. Osobiście też mi się nie podobały, ale chciałem właśnie się upewnić ))
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Wolnymi kroczkami idę do przodu, by skończyć go kiedyś ))
Przygotowuję się do malowania, może w przyszłym tygodniu. Szykuję do tego dwie wieże i nadbudówki. Jak wyjdzie czas pokaże.
Wieże poprawiłem, zdemontowałem drabinki (zostaną wymienione na fototrawione) oraz poprawiłem dalmierze.
Dziś wykończyłem wstępnie bez pokładu rufową nadbudówkę. Dodałem "flagsztoki" oraz takie elementy na pokładzie. Dwa to "przewłoka rolkowa"oraz 4 zaraz za falochronem. Są to szpule osłonięte brezentem. Na planach ich nie ma, ale na fotografiach są :
http://www.shipmodels.info/mws_forum/do ... &mode=view
zastanawiam się jak zmieścili 4 pływaki trałowe (parawany) ?
Na rufie wykańczam stanowisko działka 40 mm.
Wykonałem też próbę wykonania relingu z czegoś takiego:
http://www.e-sklepwedkarski.pl/sklep-vm ... -01mm.html
Jest napisane, że to drut. Dla mnie bardziej przypomina żyłkę, ale fajnie zapamiętuje kształt więc pewnie drucik. Kupiłem czarny, bo nie było innych (( Fajny by był szary lub stalowy nie trzeba by go malować.

Przy wykonaniu flagsztoków owijałem drut tym
http://www.e-sklepwedkarski.pl/sklep-vm ... aenis.html
Bardzo cienka i fajna nitka. Myślę, że przyda się do olinowania.



Przepraszam za swoje słownictwo fachowe, bo czasem nazywam rzeczy nie zgodnie z językiem fachowym, bo się na tym nie znam (( Staram się zbudować model, a przy okazji poznać jego budowę.
Załączniki
Działo04.JPG
Flagmaszty.jpg
ODPOWIEDZ