Ostrzenie piłek Proxxon

Czyli warsztat szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Ostrzenie piłek Proxxon

Post autor: mirek »

Do napisania tego tematy skłoniła mnie rozmowa z kol. Romanov . Każdy z nas posiadający piłę do ciecia drewna staje przed problemem ostrzenia pił .
Piły jakie by nie były prędzej czy później tępią się i nic na to nie poradzimy.
Ja tez stanąłem przed takim problemem w przypadku widiowych piłek Proxxon
Są to piłki z węglikami i nie mogłem znaleźć punku gdzie by świadczyli takie usługi i jest problem , samodzielnie nie ma się za to brać bo nie mam ani odpowiednich tarcz ściennych ani odpowiedniego oprzyrządowania . Nowa tarcza z 36 zębami to wydatek ok 90 zł , ale co z tymi co się stępiły ?
Swoimi problemami podzieliłem się z kolegą który jest narzędziowcem i podjął się wykonać ostrzenia moich tarczek które były już tępe i delikatnie rzecz ujmują dość mocno przypalone . Oczywiście naostrzył je i byłem strasznie zadowolony.
Powiedziałem kilku kolegom którzy podesłali mi piłeczki Proxxona Z-24 i Z-36 które były w stanie fatalnym , oczywiście mój kolega je naostrzył ale dość solidnie mi się od niego oberwało za stan tych piłek ( Były strasznie przypalone ) .
Oczywiście piłeczki pięknie zostały oczyszczone i naostrzone a koledzy bardzo zadowoleni .
Moim zdaniem nie ma się co brać za ostrzenie piłek w warunkach domowych , ale lepiej zapłacić i być zadowolonym aż do następnego ostrzenia.
Koszt ostrzenia piłek Proxxona to wydatek 20-25 zł. Więc lepiej wydać tą sumę niż kupić nową piłkę wydając ok 90 zł
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Ostrzenie piłek Proxxon

Post autor: Andrzej1 »

700 metrów od mojego domu, w walącym się garażu, jest punkt usługowy ostrzenia narzędzi.
Ostrzy się tam wszystko co ostrzenia wymaga i jest do naostrzenia. Myślę, że piłki Proxxona też.
Mogę zapytać o cenę, tylko nie widziałem na oczy takiej piłki. Potrzebne zdjęcie z naniesionymi wymiarami (no jednym, średnicą).

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ostrzenie piłek Proxxon

Post autor: Kazek »

Andrzeju taka piłeczka wygląda tak . Oczywiście jest to piłka po przejściach i była tak spalona ze Mirkowi się dostało za mnie :D a ja jestem jednym z tych mocno zadowolonych którzy się cieszą że dało radę ją naostrzyć i muszę przyznać że tnie jak nowa .
Załączniki
IMG_0201.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ostrzenie piłek Proxxon

Post autor: ataman »

Andrzeju Pierwszy!
Do piły proxxon FKS mamy piłki 80 mm fi i 24 lub 36 zębów
Do piły proxxon KS230 mamy piłk 50 mm fi i 10 lub 20 zębów:
Załączniki
proxxon80-24.jpg
proxxon80-24.jpg (105.41 KiB) Przejrzano 6928 razy
proxxon80-36.jpg
proxxon80-36.jpg (144.13 KiB) Przejrzano 6928 razy
proxxon50-10.jpg
proxxon50-20.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ostrzenie piłek Proxxon

Post autor: Romanov »

Witam
Tak się składa że Mirek dla mnie też jedną tarczkę ostrzył i naprawdę widać ze jest zrobione profesjonalnie. Tnie lepiej niż nowa :). Widać że że ostrzona na maszynach gdzie kąty skrawania są jak najbardziej zachowane.

Pozdrawiam
Romanov
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Ostrzenie piłek Proxxon

Post autor: Andrzej1 »

Jest informacja - zapytam u tamtego fachowca.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Ostrzenie piłek Proxxon

Post autor: Andrzej1 »

Fachowiec sobie życzy 12 zł za sztukę. Trzeba do tego dołożyć przesyłkę w dwie strony.
Pewnie zmieścimy się w 5 zł/stronę. Wychodzi mniej niż 22 zł za piłkę, ale jak będą dwie to 34 zł.
A jak Panowie wyślą na raz więcej piłek (tylko jak ja mam je rozróżniać) to da się ugryźć cenę
ostrzenia.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ostrzenie piłek Proxxon

Post autor: mirek »

Cena istotnie bardzo atrakcyjna , ale ja wolę pozostać przy swoim fachowcu.
Tu mam 100% pewność ,że piłki są ostrzone na automacie i zachowane będą wszystkie kąty co jest bardzo ważne przy tego rodzaju piłkach .
Kiedyś też dałem do takiego „fachowca” i byłem bardzo rozczarowany nie mówiąc już o tym ,że 3 piłki poszły do śmieci ,
Ja nie chcę nic ujmować Twemu fachowcowi , być może zrobi to tez tak dobrze jak ten mój kolega .
Koledzy z forum mają teraz wybór i to chyba jest dobrze
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ