HMS Victory - kolejny ;)

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: lkemot »

pdyner pisze:A taką sobie "maszynkę" do owijania zmjastrowałem: ;)


Możesz dać zdjęcie całości i krótki opis. Kiedyś popełniłem ropewalka z klocków lego i służy mi do dziś, więc może dołożę druga maszynkę...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Muszę Cię niestety rozczarować. To co jest na zdjęciu to jest całość. Linkę kręciłem palcami lewej ręki a nitkę prowadziłem prawą. Chociaż "ukręciłem" tak prawie wszystkie wymagane wanty, to szybciutko zakupiłem maszynkę naszego Kogowego kolegi jak tylko się ukazała :mrgreen:
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Witam
Po długiej nieobecności mam zaszczyt przedztawić moje postępy nad Vitkiem. Zajęło mi to tak dużo czasu bo walczyłem z wyblinkami i po prostu mnie odrzucało. Jedyne ułatwienie, to to że DA dało wzory i nie musiałem sam malować rozstawienia wyblinek.
wyblinki.jpg


Powiązałem też kilka baksztagów i teraz się to prezentuje tak:
calosc.jpg

calosc2.jpg
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
woj195
Posty: 90
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: woj195 »

Witam, moje gratulacje. Bardzo fajnie się prezentuje. Zawsze podziwiałem tych, którym starczało cierpliwości do wiązania wyblinek - ja tyle nie mam i nie wiem, czy nabędę.
W dotychczasowych budowach usprwiedliwiałem się skalą modelu i nie wiązałem. Klejenie ich też jest żmudne.
Na razie mam równie żmudną robotę, to jest mocowanie karonad na pokładzie - idzie powoli; wyblinki jeszcze przede mną. Relacja niebawem.
Jeszcze raz gratuluję pięknej roboty.
Wojtek Łączyński
Awatar użytkownika
ZUPAPOMIDOROWA
Posty: 36
Rejestracja: 16 lut 2021, 16:38

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: ZUPAPOMIDOROWA »

Spróbuj szpachli do parkietu, gdzieś widziałem i super wyszło .
ODPOWIEDZ