Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majkelus
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2019, 00:10

Re: Przywitalnia

Post autor: majkelus »

Witam serdecznie,

Mam na imię Michał. Od dawien dawna obserwuję to forum, będąc pod dużym wrażeniem umiejętności obecnych tutaj użytkowników i czerpiąc niekiedy inspirację i widzę na temat konstrukcji dawnych żaglowców. Tak jak zapewne większość osób, swoją przygodę z modelarstwem zaczynałem od papierowych i plastikowych modeli jednostek pływających. Z czasem ta pasja, w połączeniu z zamiłowaniem do żeglarstwa i historii, przerodziła się w pracę zawodową. Obecnie pracuję jako archeolog i głównie mam do czynienia z "modelami" drewnianych jednostek w skali 1:1. Praca dokumentacyjna przy wrakach wymaga niekiedy sięgania do technik modelarskich zarówno cyfrowo jak i w formie bardziej namacalnej. Mam nadzieję, że udział na tym forum pozwoli z jednej strony podzielić się efektami prac, a z drugiej zapoznać się z tak potrzebnymi, krytycznymi uwagami dotyczącymi prób rekonstrukcji dawnych jednostek pływających.
Waldorfz
Posty: 0
Rejestracja: 03 sty 2020, 17:51

Re: Przywitalnia

Post autor: Waldorfz »

Witam wszystkich
mam na imię Waldek.
po dłuższej przerwie wracam do modelrastwa; obecnie robiłem model głównie kartonowe (głównie z MM ale nie tylko). Z związku ze stabilizacją priv chce spróbować sił w modelarstwie drewnianym.
Wasze forum jest OK i jak zawsze można wyciągnąć mnóstwo dobrych rad..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Borek »

Witamy i zachęcamy do podzielenia się swoim dobytkiem modelarskim
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Tomek812
Posty: 0
Rejestracja: 02 lut 2020, 18:03

Re: Przywitalnia

Post autor: Tomek812 »

Witam
Pierwsza próba przedstawienia się była trochę chaotyczna wiec zacznę jeszcze raz…
Nazywam się Tomek, 36 latek i pochodzę z małego dolnośląskiego miasteczka.
Co tu robię? Splotem pewnych przypadkowych zdarzeń z ostatniego czasu powróciły u mnie wspomnienia z tego pasjonującego hobby. Przyczynił się do tego znaleziony dziadkowy model (o tym będzie w innym poscie).
Jedynym drewnianym modelem, do którego dołożyłem cegiełkę (wspólnie z moim nauczycielem w podstawówce) był Spitfire; Reszta to modele kartonowe i plastikowe (do dzisiaj został tylko KingGorge i to w nieciekawym stanie , T32, Tygrys i korpus F15 – wszystkie modele wykonane w latach szkolnych, pozostawione u rodziców gdzie przeszły różnego rodzaju uszkodzenia…
Na pewno zrekonstruuje model dziadkowy, a jak się uda to powstanie i coś więcej.
Awatar użytkownika
xxxadi
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2012, 13:08

Re: Przywitalnia

Post autor: xxxadi »

Witam, mam na imię Adrian i mam 34 lata. Pochodzę z małej miejscowości o nazwie Wągrowiec, leżącej ok 50 km na wschód od Poznania. Konto na Kodze mam od bardzo dawna. Przez wiele lat rozczytywałem się relacjach z budowy modeli innych użytkowników, ale z racji że nic wtedy nie budowałem, doszedłem do wniosku, że nie ma sensu się przedstawiać. Swoją pasję związaną z modelarstwem rozpocząłem w liceum. Skleiłem wtedy m. in. Holk Gdański, Kogę Elbląską, galeon "Smok" Zygmunta Augusta. Przy ich budowie wykorzystałem papier, drewno oraz szpachlę samochodową. Do dziś uchował się tylko model galeona, a raczej jego "karykatura", gdyż przy jego budowie nie trzymałem się zbytnio planów. Po wielu latach przerwy, wróciłem do swojej pasji i w tej chwili na stole operacyjnym znajduje się HMB Endeavour Jamesa Cooka. Wykonuje go w skali ok 1:42, opierając się na planach modelarskich z Modelarza, wycinanki Shipyard i Małego Modelarza, oraz dokumentacji zdjęciowej z internetu (niebawem wrzucę relację z budowy). Modele buduję w moim garażowym warsztacie, który w październiku 2019 r. odświeżyłem i rozbudowałem o nowy sprzęt (fotki poniżej).
Załączniki
4.jpg
3.jpg
5.jpg
1.jpg
Dawid1985_90
Posty: 0
Rejestracja: 13 kwie 2020, 19:40

Re: Przywitalnia

Post autor: Dawid1985_90 »

Witam wszystkich mam na imię Dawid mam 35 lat i piszę do was z Kęt woj. małopolskie. Jestem amatorem jeśli chodzi o modelarstwo kiedyś sklejałem modele plastikowe ale bardzo mało.Fascynują mnie modele takich statków jak HMS Victory wiem , że narazie to mogę o takich tylko pomarzyć Chciałbym zacząć budować modele statków drewnianych i mam do Was prośbę o doradztwo jaki sprzęt muszę skompletować- nie chce mieć odrazu wszystkiego ale ten podstawowy . Ściski, pęsety, giętarki listewek, aerograf, stocznia, papiery ścierne itp. co z tego jest potrzebne, z jakiej firmy kupić ?. Na początku myślę o jakimś statku za 200 -300 zł np z firmy Artesania Latina .
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
MichałPL
Posty: 0
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:49

Re: Przywitalnia

Post autor: MichałPL »

Witam

Mam na imię Michał mam 42 lata mieszkam w Dąbrowie Tarnowskiej i jak większość forumowiczów modelarstwem zajmuję się od dziecka, zaczynałem od prostyl modeli plastikowych samolotów następne plastikowe modele okrętów wojennych następnie papierowe modele od dawna fascynuję się drewnianymi modelami. od dawna przyglądam się osiągnięciom członków forum obecnie jestem na etapie budowy pierwszego modelu drewnianego (z zestawu) oraz uzupełniania warsztatu o potrzebne narzędzia.


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
WojtekB
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2020, 23:56

Re: Przywitalnia

Post autor: WojtekB »

Cześć,

mam na imię Wojtek, jestem z Krakowa, mam 32 lata. Modelarstwem fascynuje się od dawna. Tworzenie modeli traktuję jako dobrą zabawę, zawsze staram się poprawiać ich jakość i dokładność, ale nie jestem fanem wiernego odtwarzania istniejących oryginałów. Dla mnie ciekawsze jest odtworzenie technik i sposobów projektowania charakterystycznych dla danej epoki, a następnie tworzenie własnego modelu wpisującego się w odpowiednią formę.

Z żaglowców ukończyłem do tej pory dwa modele. Pierwszy, który powstał kilka lat temu: Le Glorieux 1:150 Hellera, z własnymi modyfikacjami, zwłaszcza w zakresie takielunku i ożaglowania. Drugi, to model XV karaweli 1:40, wykonany z drewna, bazujący o plany między innymi Pinty oraz Niny.

Chciałbym poznać opinię o moich pomysłach, sposobie wykonania oraz dowiedzieć się, co i w jaki sposób muszę poprawić.

Pozdrawiam,
Wojtek
Draco_czwa
Posty: 0
Rejestracja: 08 cze 2020, 12:12

Re: Przywitalnia

Post autor: Draco_czwa »

Witam serdecznie.
Na imię mam Łukasz, mieszkam w Częstochowie. Na liczniku 43 wiosny, z tego ponad 30 "modelarskich".
Statki i okręty - jak do tej pory kilka kartonów z MM, choć zdarzyła się też "Nina" z zapałek , na podstawie modelu kartonowego, no i kilka plastikowych "mikrusów" 1:700 Główna dziedzina modelarstwa to kolejki w skali 1:120 (TT). Stąd też zamiłowanie do "dłubania" w małych rozmiarach.
ww200
Posty: 0
Rejestracja: 21 lip 2020, 20:04

Re: Przywitalnia

Post autor: ww200 »

Witam wszystkich :)

Jestem Wojtek z Gdańska,mam 49lat.Wracam do modelarstwa po bardzo długiej przerwie,zresztą przerwaną przez moją obecną żonę ;) .Na forum trafiłem z polecenia z innej grupy modelarskiej.
ODPOWIEDZ