Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Przywitalnia

Post autor: JurekBin »

Założyłem forum dla nowych użytkowników Kogi.
Jest wielu z Was, którzy sobie czytają wątki po cichutku i po jakimś czasie zdecydują się pisać lub nawet coś pokazać. I fajnie!

Jednocześnie dobrze by było byś się przedstawił(a) innym....
Napisz coś o sobie, ile masz lat, gdzie budujesz swoje modele lub skąd się im przyglądasz ;) i chcesz zacząć.

Wiedząc z kim starsi użytkownicy mają do czynienia na pewno łatwiej będzie nam wszystkim nawiązać dobry kontakt.

Pozdrawiam
Jurek Biń
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:Przywitalnia

Post autor: radek »

A ja polecam przed zadawaniem pytań lekturę:
http://koga.net.pl/content/view/469/278/

Pozdrawiam wszystkich nowo przybyłych,
Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
szparug
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:38

Re: Przywitalnia

Post autor: szparug »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów:)Mam na imię Przemysław i jestem początkującym modelarzem.Mam 30 lat i jestem z Gniezna.W latach dziecięcych sklejałem modele kartonowe a teraz przyszła pora na coś trudniejszego.Obecnie jestem w trakcie budowy okrętu Santa Leocadia.Jest to pierwsza moja budowa z forniru więc prosił bym o wyrozumiałość gdyż mój okręt jakością odbiega od prac forumowiczów.Ale będę się starał aby mój model zrobić jak najlepiej a kolejne żeby były jeszcze lepsze.Na początek chciał bym pokazać pierwsze zdjęcie mojej pracy.Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 913
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: Slawek Kromer »

Witam na pokładzie -zakładaj relacje z budowy i pokazuj co tam robisz
Awatar użytkownika
grzechuelvis
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2011, 14:09

Re: Przywitalnia

Post autor: grzechuelvis »

Witam.mam na imie Grzegorz ,mam 20 lat i wspólnie z kolega elvisem mamy zamiar zbudowac żaglówke zdalnie sterowana.mamy juz kadłub i elektronike. W najbliższym czasie zamieszczam zdjecia. mam nadzieje ,że projekt dobiegnie końca no i w przyszłości zbudujemy cos jeszcze .
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: stefan »

grzechuelvis pisze:Witam.mam na imie Grzegorz ,mam 20 lat i wspólnie z kolega elvisem mamy zamiar zbudowac żaglówke zdalnie sterowana.mamy juz kadłub i elektronike. W najbliższym czasie zamieszczam zdjecia. mam nadzieje ,że projekt dobiegnie końca no i w przyszłości zbudujemy cos jeszcze .


hahahahahaha a to dobre, zamiar mają no się ubawiłem ;P
Ludziska, czy wy jesteśta nie normalne? a może nie tęgie w rozumie? (co i tak na jedno wychodzi) po kiego czotra zakładać temat z zamiarami? pokaż jeden z drugim że coś robisz i będzie git.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 965
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: ataman »

Oj Stefan, chyba procentów dziś zbyt wiele.
Wszak kolega normalnie się przedstawił, podał kilka informacji...
żadnego nowego tematu o zamiarze budowy czegoś tam nie założył, ale pierwszy post napisał we właściwym miejscu, czyli w temacie Przywitalnia.

Co miał napisać? zarejestrowałem się, ale nic jeszcze nie zbudowałem? zarejestrowałem się tu z nudów?
Kolega po prostu podał powód swej rejestracji na Kodze i tyle, więc nie wiem, co Cie tak rozbawiło?

Natomiast do kolegi grzechuelvis mała uwaga: poprzez kombinację klawiszy alt+c, alt+a, alt+e itp można wystukać polskie znaki (niektóre nawet udało Ci się wstawić). Proszę o poprawną polszczyznę w postach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzechuelvis
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2011, 14:09

Re: Przywitalnia

Post autor: grzechuelvis »

tak to mniej więcej wygląda,myśle ,że kadłub sie nadaje na łódź RC. elektronike juz mamy. Prosze o jakies porady od czego najlepiej zaczac? I jeżeli ktos wie jak powinno sie mocować maszt.???  jak to umocować pod pokładem ?
tak to mniej więcej wygląda,myśle ,że kadłub sie nadaje na łódź RC. elektronike juz mamy. Prosze o jakies porady od czego najlepiej zaczac? I jeżeli ktos wie jak powinno sie mocować maszt.??? jak to umocować pod pokładem ?
Załączniki
Elvis0125.jpg
Elvis0128.jpg
Elvis0126.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Andrzej1 »

Witam

Kolejność widziałbym taką :

1. Doświetlić warsztat, bo po ćmoku łatwo we w palucha wjechać wiertarką a zdjątka ciemne
jak ... .
2. Jak się doświetli, to posprzątać, bo będzie widać cały bajłagan, żeby nie powiedzieć
bajzel.
3. Równolegle można :
a) przeglądać relacje w dziale RC (Radio Cuda). Tam się znajdzie, z całą pewnością, odpowiedzi
na część postawionych pytań.
b) W poście z 04-07-2011 w temacie SSN688, akurat jest wykonane pudełko na aparaturę
wraz ze sposobem mocowania do kadłuba. Pewnie nie będzie do skopiowania w 100%
ale pomysł, do modyfikacji, udoskonalenia i dostosowania, jakiś jest.
d) Wyszukać sobie na innych forach ( na Kodze chyba nie ma, w każdym razie ja nie pamiętam,
aby było) relacje z budowy jachtów RC. Tam powinny być gotowe rozwiązania.
e) Modelarz 6/2008 zawiera początek relacji z budowy jachtu RC.
f) W poście z 15-10-2009, w temacie SSN688, masz gotowy wyłącznik do jachtu RC.
Rozwiązanie jest stosowane i się sprawdza.
g) Przeszlifować i pomalować kadłub, bo chropawym jest nad wyraz.
h) Proponowałbym jeszcze poeksperymentować z klawiaturą w celu uzyskania polskich
znaków diakrytycznych (to te z ogonkami).

Jak na pierwszą współporadę współmodelarską to chyba starczy, tym bardziej,
że nie jestem modelarzem.


Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Bartek_W
Posty: 245
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: Bartek_W »

grzechuelvis pisze:tak to mniej więcej wygląda,myśle ,że kadłub sie nadaje na łódź RC. elektronike juz mamy. Prosze o jakies porady od czego najlepiej zaczac? I jeżeli ktos wie jak powinno sie mocować maszt.??? jak to umocować pod pokładem ?

Cześć
Kadłub jaki posiadacie, to opracowany w 1977 roku regatowy model żaglowy klasy "M", nazwany przez jego twórców "FOKA". Szczegółowe plany znajdziecie w "Modelarzu" nr 7/78 i 8/78. Sporo się zmieniło od tamtego czasu w dziedzinie żaglowych modeli RC, dlatego sugeruję zastosować wydajniejsze ożaglowanie z modelu jachtu klasy F5-M "SALMO", którego plany zostały opublikowane w "Modelarzu" nr 6/97 i 7/97.

Życzę owocnych poszukiwań i udanego modelu.
Pozdrawiam serdecznie
Bartek
ODPOWIEDZ