hms hunter

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Nocny_Jastrząb
Posty: 69
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:hms hunter

Post autor: Nocny_Jastrząb »

Witam,
czy szerokość listewek, jakimi poszyłeś kadłub, jest zgodna z tą podana w planach? Mi wydają się strasznie szerokie:S
Czy poszywanie na zakładkę, to twoja własna inicjatywa? Czy może było tak w planach?
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:hms hunter

Post autor: vegelus »

W wycinance na jeden pasek przypadały trzy deski:)
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:hms hunter

Post autor: Lucek »

Witam
Jeśli chodzi o szerokość listewek to faktycznie na 1 mój pasek przypadają 3 deseczki.Przyznam się bez bicia,że poszedłem na łatwiznę :blush: Postaram się pociąć te listwy na 3 nożykiem.Jak będzie to zle wyglądało to zrobię poszycie jeszcze raz.A co do poszycia na zakładkę:) :) Listwy przyklejałem jedna przy drugiej tylko moja praktyka jest niewielka i dlatego może tak wyglądać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:hms hunter

Post autor: Adam70 »

Zamiast zrywać całe poszycie i robić je jeszcze raz spróbuj przyklej cieńki fornir takiej szerokości jak jest w planach.
Pozdrawiam Adam
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:hms hunter

Post autor: vegelus »

Problem jest jeden. Nie uda się osiągnąć przy takim szkielecie podobnego efektu prostymi kawałkami forniru. Trzeba paski wycinać zgodnie z wycinanką a to już jest trochę trudniejsze przy paseczku 3 mm.
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:hms hunter

Post autor: Lucek »

Witam
Dziękuje wszystkim za pomoc.Wszystkie listwy na kadłubie podzieliłem na 3 i pociąłem nożykiem,wyszlifowałem i pomalowałem cienką warstwą lakieru.Wygląda to teraz dużo lepiej i chyba tak zostanie.(Podoba mi sie :P )
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:hms hunter

Post autor: Adam70 »

Jak dla mnie B) wygląda znacznie lepiej.
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:hms hunter

Post autor: mirek »

No teraz wygląda to znacznie lepiej.
Ja to mogę skomentować tylko tak;
Czytaj dokładniej plany ;)
Ale przyznam też szczerze , ze pomysłowy z Ciebie "Dobromir" :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:hms hunter

Post autor: Lucek »

Witam.
Pomysł z cięciem listewek na modelu nie był mój.Przeczytałem kiedyś w jakiejś relacji na kodze :) Przedstawiam postęp z prac nad hunterem.Stępka wycięta z kartonu oklejona fornirem.Burty pomalowane na jasny dąb a listwy poniżej na heban.
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:hms hunter

Post autor: Lucek »

Witam
Popracowałem trochę nad elementami które znajdują się na pokładzie.Wszystkie elementy są z kartonu oklejone paskami forniru.
Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ