Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Małe uaktualnienie po urlopie. Urlop się udał malowanie nie (((. Do maskowania użyłem maskolu gunze jak się nie mylę. na początku było ok. 4 kolory na okręcie i nic złego się nie działo. % kolor był pechowy bo część farby zerwała się wraz z maskolem. Teraz trzeba poprawić i zobaczyć jak to wyjdzie. Też jest różnica na połączeniach kolorów
gdzie warstwy nałożyły się na siebie. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale to już walka z wiatrakami. Zastanawiam się jak to zamaskować i co na to jeszcze dać.

Oto fotki okrętu:

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Na razie chyba koniec z malowaniem kadłuba zostawię jak jest i dokonam dalszych poprawek i śladów eksploatacji po skończeniu całości. Jest to spowodowane tym, że nie mogę do końca zdecydować się na wygląd okrętu.
I wersja - okręt wychodzący ze stoczni po remoncie z nowym kamo.
II wersja - okręt zawija do Singapore przed ostatnim rejsem.
Zdjęcia tego drugiego mam i widać na nich straszne odpryski farby. Okręt wygląda gorzej niż mój Garland.
Kadłub pomalowany jak widać i położony wash. Zostało tylko zabezpieczyć i poprawić na czarno okienka. Efekt psuje kompresja zdjęć. Żona twierdzi, że w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej ))


ObrazekObrazek


ObrazekObrazek


ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Robota idzie dalej do przodu. Zrobiłem trochę brudzeń. Jak zwykle kompresja trochę to zniszczyła mogę wstawić zdjęcie poglądowe w lepszej jakości.
Teraz dalej wyklejam pokład, a resztę brudzeń zrobię jak będę miał elementy z relingiem.
Oto parę fotek:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Mam pytanie. Jakiego koloru wał i jak wyglądały śruby. Chodzi mi o te zakończenie w stożek czy taka ładnie zaokrąglona. ( może ktoś ma zdjęcia)

Obrazek
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Teraz coś dla Was fornirowanie pokładu ))


Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: RomekS »

okram pisze:Teraz coś dla Was fornirowanie pokładu ))

A to Ty nie jesteś My ?? .... :? To kto Ty jesteś ?
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Większość dłubie w drewnie więc tak napisałem bo wcześniejsze prace nad modelem odbiegały od tego.
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Oto mała aktualizacja.
Śruby zrobione i pomalowane. Nie jestem pewny koloru, kształtu do końca też nie. Robiłem na podstawie GPM. Oraz praktycznie cały pokład. Zostały tylko brzegi, ale najpierw chce zamontować słupki relingu by potem docisnąć je deseczkami by były bardziej stabilne.
Mały zaczątek nadbudówki też się pojawił ))

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Prace powoli do przodu. Może ktoś z Was posiada dokładniejsze rysunki katapulty zamocowanej na tych okrętach, a oznaczonej D III H.

Co do budowy to:
- zamontowałem słupki od relingu na okręcie
- ukończyłem pokład. Układanie, lakierowanie, wtarcie pigmentów, lakierowanie, Wash, lakierowanie mat.
- zrobiłem napis na burcie. Może trochę za bardzo wystaje, ale mierząc go w rzeczywistości wychodzi mi jakieś 7 cm więc może i tyle odstawał ))
- zabieram się teraz za elementy pokładu ))

Oto parę fotek:

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
okram
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: okram »

Wykańczam pierwszy segment nadbudówki dziobowej i mam do Was pytanie jak to wygląda. Głównie chodzi o te "klamki" bo fachowo nie wiem jak to nazwać. Drzwi też wydają mi się trochę za grube (zrobiłem z hipsu 0,5 mm) korciło mnie by zastosować tutaj elementy fototrawione, ale musiałbym najpierw je zaprojektować a potem albo samemu wytrawić albo szukać firmy, która to robi.
Wracają do klamek na jednej stronie dałem je w dowolnym ułożeniu fotka 1 i czy taka wariacja jest wiarygodna czy może jak po drugiej stronie klamki ułożone ładnie na drzwiach i obok nich pozostałe dwie fotki.
To na tyle zabieram się do pracy.

oto foteczki:

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja] HMS Prince of Wales 1:300

Post autor: rychenko »

Witaj
Nie wiem jak te włazy wyglądają na Twoich planach ale nie sadzę aby to były klamki , a już na pewno nie wszystkie to klamki ,10sztuk na jeden właz ile by zajęło czasu otwarcie takich włazów , a co do grubości 0,5mm w twojej skali to raczej stanowczo za dużo , jak możesz to wstaw skan tych elementów.
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
ODPOWIEDZ