przyszłość Kogi

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: stefan »

Z braku neta nie było mnie jakiś czas i o zgrozo!!! tak czytam i im dłuzej czytam, tym głupszy jestem! ja pier....o co wam chodzi???...
Jurek to co napisałeś ma dla mnie sens i podpisuje sie pod tym!
Mnie osobiscie nie podoba sie paru oszołomów co to niczego nie umieja, a na pewno niczego nie pokazali, a mają najwiecej do gadania, marnują tylko cenne Kb na serwerze. Takich pacanów należy moderować bez litosci i bez żadnego tłumaczenia!
To mówiłem ja, stefan, dinozaur kogi:D
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: radek »

Witam

I dzięki za wypowiedzi. Rozumiem zdecydowane głosy typu:
- moderować, ciąć, wyrzynać
- nic nie zmieniać
itp. Nie rozumiem narzekań, i jeszcze kilku innych rzeczy, które mnie i innych dziś tu spotkały.

Dlatego wraz z Jerrym postaraliśmy nieco zebrać i postawić pierwsze pytania do ankiety:
- czy moderować tylko wypowiedzi ewidentne
- czy moderować wszystkie wypowiedzi nie związane z tematyką wątku
- czy zlikwidować Hyde Park
- pozwolić autorom relacji na moderowanie ich wątków
- wprowadzić mechanizmy filtrowania niechcianych postów
- rozbudować i egzekwować regulamin forum (z mechanizmem żółtych i czerwonych kartek)

Niektóre rzeczy wymagają większego nakładu (zmiany np. w sposobie działania forum) inne mniej.
Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Szczególnie cieszę się, że w tym wątku odważyli się napisać jak to nazwałem Kadeci, nie bojąc się, że nadstawiają głowę.

Jeżeli ktoś chce coś dodać do listy, zapraszam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: Handszpak »

Witam
Ja tam w zasadzie to wolał bym sie nie mieszać w takie dyskusje w koncu to starsi tworzą elitę tego forum ale poniewaz starsi nie zawsze rozumieją młodzież pozwole sobie cos napisac w trosce o przyszłość modelarstwa szkutniczego.
zarzucacie że coniektórzy piszą swoje posty bezimiennie i nie podają swego wieku. prosze bardzo niczego sie nie wstydzę: Dariusz Golec mam 22lata pochodzę z okolic Żywca (konkretnie Cisiec) reszta mojego zyciorysu raczej nie jest tu potrzebna.

Po pierwasze to wy sie lepiej zastanówcie jak zachęcic tych co teraz grają na komputerach do naszego chobby a nie opowiadjcie o atmosferze bo jak nie zostawicie czegos po sobie młodym to co wam przyjdzie z tego ze przez chwilę było wam miło? (w koncu zalezy wam na budowaniu a nie niszczeniu prawda?)

po drugie to nie wiem czy zauwazyliscie ale kłutnie na tym forum nie wywolują ci co mają po 14 latek bo taki to przed wami zawszee łep schyli panowie (tak jak i ja to czynie przed waszym doświadczeniem) ale tacy co mają wiecej latek np powyzej 40 nie bede pokazywać palcem i byc może zostali wysiudani z innych forów (tego nie wiem tylko moje przypuszczenie nie obrazajac nikogo)

po trzecie to skoro wam zalezy na tym zeby nauczyc innych czegos to dla czego przeszkadzają wam glupawe dyskusje gówniarzy z forum? Panowie !! w koncu oni przedstawiają tylko swój sposób rozumienia i jeszcze raz: swój sposób rozumienia tego co budują. Rola nauczyciela polega na tym zeby rozumieli we własciwy sposób. Wiem ze panowie chetnie zaprowadzili by akademicki system nauczania, ale tu spotka was zawód: Nie ma powtarzam nie ma najmniejszych podstaw sądzic ze ci co tu trafiają nadają sie zeby przetrwać taki akademicki sposób pokazywania naszego chobby. Przykro mi jak psu panowie!!! ze szkół znikneła technika na rzecz informatyki, modelarnie jesli juz działają to własnie w proponowany akademicki sposób. Jesli modelarnie przyjazną dla tych zupełnie zielonych prowadzi taki zółtodiób jak ja to czego wy sie spodziewacie? No pytam czego? Ostro było ale moze wyjdzie na dobre naszemu chobby.

a teraz moje propozycje:
Zaprowadzenie bezstresowego wychowania nawet modelarzy to jakas bzdura wogule jest i to nawet w gre nie wchodzi wiec: proponuje zeby udoskonalic to co tutaj macie. a macie: stopniowanie ilosci wpisów. Wiec proponuje zrobic jak na okręcie w wątku załozonym przez np admirała odzywa sie tylko równy lub wyższy stopniem. Ja jestem bosman wiec w moich wątkach odzywa sie gosc o stopniu co najmniej bosmana. Stopnie nie są przyznawane za ilosc wpisów tylko za to co wniesli w forum: chodzi mi tu tak o pokazywane modele jak i sensowne artykuły(nie o dupie marynie). Gówniarzy awansują i degradują(tak jest taka mozliwość za beszczelne zachowanie) moderatorzy i ich zdanie w tej sprawie nie podlega dyskusji. w ten sposób starsi uzytkownicy tego forum zachowają atmosferę na której tak im zalezy (nie bedą mieli niechcianych postów, chyba ze od kolegów równych doświadczeniem), a młodsi dostaną zawsze od starszych radę i bedą mogli między sobą trochę sie pokłucić ( w granicach rozsądku oczywiście)

Pozdrowinka dla wszystkich i doswiadczonych i pyskaczy>

P.S. budujcie panowie budujcie
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: Handszpak »

Sory dwa razy sie wgrało jak cos to usuncie, sentencje mej wypowiedzi zostawie.

a teraz moje propozycje:
Zaprowadzenie bezstresowego wychowania nawet modelarzy to jakas bzdura wogule jest i to nawet w gre nie wchodzi wiec: proponuje zeby udoskonalic to co tutaj macie. a macie: stopniowanie ilosci wpisów. Wiec proponuje zrobic jak na okręcie w wątku załozonym przez np admirała odzywa sie tylko równy lub wyższy stopniem. Ja jestem bosman wiec w moich wątkach odzywa sie gosc o stopniu co najmniej bosmana. Stopnie nie są przyznawane za ilosc wpisów tylko za to co wniesli w forum: chodzi mi tu tak o pokazywane modele jak i sensowne artykuły(nie o dupie marynie). Gówniarzy awansują i degradują(tak jest taka mozliwość za beszczelne zachowanie) moderatorzy i ich zdanie w tej sprawie nie podlega dyskusji. w ten sposób starsi uzytkownicy tego forum zachowają atmosferę na której tak im zalezy (nie bedą mieli niechcianych postów, chyba ze od kolegów równych doświadczeniem), a młodsi dostaną zawsze od starszych radę i bedą mogli między sobą trochę sie pokłucić ( w granicach rozsądku oczywiście)

Pozdrowinka dla wszystkich i doswiadczonych i pyskaczy>

P.S. budujcie panowie budujcie
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: maciejza »

radek napisał:
Jeżeli ktoś chce coś dodać do listy, zapraszam.


- czy podawac imie nazwisko
- czy kasowac konto uzytkownika po nieaktywnosci 6miesiecy (do profilu opcje wakacje trzeba dodac, albo emigracja ;), ze jezeli zaznaczone to nie kasuje konta)
- czy podawac wiek(jezeli tak to konto bez wieku i imienia nazwiska domyslnie do kosza)
- czy awatar ma byc fotka

jak ankieta full wypas to niech jest.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: oksal »

Pomysl Darka tzn Handszpaka jest (moim zdaniem) ciekawy. Pyskowal by równy równemu, ganiła szarża a na spotkanicha towarzyskich miło by było wszystko napojami chłodzącymi schłodzić..

Pozdrawiam Adam

PS
W zasadzie jestem kadetem i chciałem w nowym wątku Juraka małe info podac a tu wątek zamknięty...
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: JurekBin »

już na chwilę otworzę :)

nie... wpisz się w przywitalni!
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :) :)
miałem nie zabierać głosu ale jest inaczej
W mojej młodości miałem szczęście uczęszczać do modelarni gdzie nauczono mnie pewnych zasad budowy modeli.Jako instruktor przekazywałem nabytą wiedzę innym.Dziś w dobie elektroniki wiedzę można przekazać poprzez internet.Ci co nie posiadają internetu pozostawieni są na łaskę losu(w moim mieście były trzy modelarnie,dziś zlikwidowane )Przeglądając internet trafiłem na KOGE i jestem z tego zadowolony.Ucieszył mnie pierwszy internetowy kurs.Za namową Mirka zaczołem pokazywać budowę modelu NINA i zaczeło sie.Na prywatną pocztę otrzymałem masę pytań.Zrozumiałem że forum Kogi zastąpiło w jakimś stopniu modelarnię i udział w zawodach modelarskich.Ponieważ na forum biorą udział doświadczeni ,mniej doświadczeni i początkujący dlatego dla tych ostatnich na okres wakacji zaproponowałem budowę DŻONKI.Strzał w 10
Od tego momentu bardzo pilnie obserwowałem wszystkie relacje i doszedłem do takich wniosków
-są osoby które piszą posty byle coś napisać
-aby teoretycznie udowodnić innym że oni wiedzą i umieją leoiej
-początkujący którzy chcą się czegoś nauczyć
-oraz ci co chcą pokazać jak powinno się robić modele
Po długim wstępie mam propozycje :skoro zlikwidowaliśmy oklaski zlikwidujmy rangi za ilość
-rangę możemy nadać raz na kwartał po wspólnej dyskusji
-wszelkie wpisy nie związane z danym tematem ciąć
-wpisy problematyczne ciąć
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: JurekBin »

No więc, Dziewczyny i Chłopaki,

Sławek, dzięki za ostatnie uwagi. Najbardziej mi się podba kawałek o tym że KOGA JEST W STANIE ZASTĄPIĆ MODELARNIĘ.
I niech tak zostanie!

Z rangami i stopniami to się zastnowimy jeszczy, ale ciąć zaczynamy i już od zaraz.
Sądzę że Jerry miał coś innego na myśli ruszająć z temat, ale wyszło jak wyszło.
Wielu dało do myślenia...

ale teraz Proszę już się zająć modelarskimi zajęciami.... inaczej zamykam temat ;)

Pozdrawiam
Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:przyszłość Kogi

Post autor: radek »

Słuchajcie jeszcze dziś (wieczorem) zostanie powieszona ankieta, każdy będzie mógł zabrać w tej sprawie głos. W tej chili zamykam wątek, wyniki za tydzień. Pozdrawiam wszystkich,
Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ