KOŁO STEROWE




zdjęcie vorenus

Wraz z zeszytem 11 otrzymamy elementy koła sterowego (bardzo przydatnego na tym etapie budowy ;-) - kolejny detal, który ma działać na wyobraźnię i bardziej związać z kolekcją). Są to metalowe odlewy do sklejenia (teraz) i pomalowania (w przyszłości, ...dalekiej przyszłości - za ok. 52 tygodnie czyli gdzieś za rok :shock: , a dokładnie w 63 numerze). Instrukcja mówi w zasadzie wszystko, więc nie mam nic do dodania na tym etapie.

W odlewie może nam przeszkadzać przeskalowanie detali, za grube "szprychy", za krótkie uchwyty (rumby), to że jest z metalu, bo się nie podoba - w zasadzie każdy pretekst dobry, żeby coś samodzielnie "wydłubać" z drewna, i tu sugerowałbym wstrzymanie przynajmniej do czasu zbudowania wnęki sterowej (na etapie 45 numeru), żeby można było skorygować wymiary koła i mieć do czego przymierzać.



W waloryzacji przydatny będzie plan:


na którym widać, w miarę dokładnie proporcje detali



W doborze techniki wykonania polecam tematy w » Techniki - tematyka » Koło sterowe:

» HMS Victory - Koło sterowe
http://santisimatrinidad....php?p=2242#2242
» Podwójne koło sterowe
http://santisimatrinidad....php?p=2249#2249
» Flying Dutchman - Koło sterowe
http://santisimatrinidad....php?p=2285#2285

http://www.marecki.user.icpnet.pl/




Model jest w skali 1:100, co za tym idzie koło sterowe (koła, bo trzeba zrobić dwa ;-) ) będzie dość małe, więc wykonanie do najprostszych nie należy, ale jak nam nie wyjdzie, zawsze możemy użyć tego z kolekcji - zapewne wrócimy do tematu przy malowaniu (63 numer).