ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: wieslaw_ »

Janusz53 pisze: 13 lis 2021, 21:35 Wstępnie widzę takie elementy jak: wyrzutnia torped , armata 102 mm, tratwy , artyleria p-lot. Proszę o info , czy możesz wykonać takie prace i jaki byłby ich orientacyjny koszt. Mój adres:
jdurlej@poczta.onet.pl
Cześć,

Ja osobiście nie robię takich usług, natomiast wszystkie moje modele 3D są w posiadaniu Pana Piotra Walo, który prowadzi sklep Model-Hobby i być może będzie w stanie podać koszty wydruku tych właśnie modeli dla skali 1/100. Najprościej będzie go "złapać" via Facebook. Osobiście wkleję mu ten wątek z Twoim pytaniem na komunikatora, być może sam się odezwie.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 14 lis 2021, 18:41 przez wieslaw_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Janusz53
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:38

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: Janusz53 »

Dziękuję bardzo za info.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: wieslaw_ »

Udało mi się dorobić kilka detali i zmieniłem nieco podstawkę. Mam nadzieję skończyć ten projekt w tym roku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: TomekA »

WOW!!! Model powalajacy!!!!! :o :o
Szkoda, ze zdjecia nie sa w wiekszym formacie by podejrzec detale...
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: wieslaw_ »

TomekA - obiecuję w końcowej galerii dać większe :)
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: wieslaw_ »

Prawie skończony, jeszcze kilka poprawek i ogarnę galerię końcową.
Załączniki
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: taganc »

Robota ,, pierwyj sort '', aż nie chce się wierzyć że to karton, no prawie. ;)
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: Jarcio »

Świetne wykonanie tego pięknego okrętu. Bardzo fajnie wyglądają te nienachalne ślady eksploatacyjne. Patrząc na Twój model sięgnąłem pamięcią do dawnych czasów, kiedy też go popełniłem - ale było to wieki temu i jakość wykonania Pioruna nie była tak dobra. Czekam na odsłonę kolejnego "kartonowca", bo mam nadzieję, że to będzie papier, nawet jeśli z dodatkami 3D:)
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: wieslaw_ »

Dzięki Panowie,

Jeśli chodzi o następny model to mam zamiar wrócić do swojego Fuso, którego już "robię" chyba od 10 lat. Do tej pory gdy zaczynałem do niego wracać to zawsze moje życie przewracało się do góry nogami. Tak więc powrót do Fuso w połączeniu z "Nowym Ładem" i sytuacją międzynarodową to z mojej strony spore ryzyko :) No cóż czasem trzeba zaryzykować.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2021, 09:42
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: ORP Piorun - trochę karton trochę 3D

Post autor: wieslaw_ »

Słowo się rzekło. Model po dwóch latach skończony (brak jeszcze tylko tabliczki z nazwą). Założenia na samym początku budowy były inne ale w jej trakcie moje plany zaczęły mocno ewoluować. Z racji tego iż w tak zwanym międzyczasie wyszły bardzo dobre plany w Modelarstwie Okrętowym autorstwa Pana Jana Schmidta, postanowiłem zaszaleć. W tym samym czasie udało mi się uwolnić od grania w World of Warships i kupić swoją pierwszą drukarkę 3D. W związku z tym model stał się jednym wielkim eksperymentem. Postanowiłem przypomnieć sobie jak się lakieruje aerografem a także po raz pierwszy w życiu zrobiłem na modelu lekkie ślady użytkowania oraz wpływu warunków atmosferycznych na okręt. Natomiast druk 3D to był totalny żywioł, szczerze i bez bicia na "Piorunie" uczyłem się wszystkiego. Model ma ogromnie wiele błędów, merytorycznych i technicznych. Natomiast nie chciałem poprawiać go w nieskończoność i postanowiłem zamknąć etap budowy a doświadczenie na nim zdobyte wykorzystać w następnych modelach. Swoją drogą jest to mój powrót do modelarstwa po jakichś 20 latach, więc chyba nie jest aż tak źle.
Miałem ambicję aby zrobić zdjęcia jakimś porządnym aparatem, niestety nie dorobiłem się takowego. Tak więc zdjęcia są z komórki, natomiast starałem się z nich wyciągnąć ile się da. Pozostaje mi tylko zaprosić do oglądania zdjęć.
Załączniki
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
013.jpg
014.jpg
015.jpg
016.jpg
017.jpg
018.jpg
019.jpg
020.jpg
021.jpg
022.jpg
023.jpg
024.jpg
025.jpg
026.jpg
027.jpg
028.jpg
029.jpg
ODPOWIEDZ