Le Fleuron

Opisy budowy jednostek żaglowych
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Le Fleuron

Post autor: PiotrB »

Kiedyś śledziłem tę relację http://gerard.delacroix.pagesperso-oran ... n/jac1.htm , a teraz chętnie popatrzę na Twoje dzieło. Powodzenia
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: rychenko »

Witam
No No Myszorku zapowiada się niezła jazda , taki gigant i do tego w takiej wersji będzie na co popatrzeć , mam nadzieje ze się tylko nie zniechęcisz i będziesz ten projekt starał się doprowadzić do końca , zaplecze narzędziowe jak i umiejętności masz a jak co to masz się przecież od kogo uczyć na Kodze nie brakuje doskonałych modelarzy szkutniczych .Materiału Tobie wystarczy bo widzę ze zadbałeś nawet o czteronożnego stróża :lol:
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
lucky
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:33

Re: Le Fleuron

Post autor: lucky »

No tak Jędruś wreszcie wziął się do roboty i to nie byle jakiej.
Już u Proboszcza byłem i o modły na ta intencję poprosiłem. Cieszę się że będzie na co popatrzeć znowu :)

Pozdrawiam Serdecznie

"Lucky"
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam .
No jak ja mam już błogosławieństwo Proboszcza to musi się udać .
Dzięki Panowie .
Pomału dłubie . Nie da rady za pierwszym razem zrobić od razu idealnie . Robię po dwa albo i trzy razy bo ręka jeszcze nie tak wprawiona . Ale dojdzie do ładu :)
Trzeba płacić za naukę . Ja płacę drewnem . Idzie tego trochę .

Mam pytanie do znawców fotografii . Co muszę i jak ustawić w aparacie bo zdjęcia te wychodzą mi ciemne a jak włączę lampę to jest za jasno i nie widać szczegółów Mam aparat FinePix S5800 FujiFilm . Nie znam się na tym a szkoda by było nie robić fotek . Proszę o pomoc i dziękuje .
Załączniki
kil5.JPG
kil4.JPG
kil3.JPG
kil2.JPG
kil.JPG
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 396
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Le Fleuron

Post autor: TomekA »

myszor pisze:Mam pytanie do znawców fotografii . Co muszę i jak ustawić w aparacie bo zdjęcia te wychodzą mi ciemne a jak włączę lampę to jest za jasno i nie widać szczegółów Mam aparat FinePix S5800 FujiFilm . Nie znam się na tym a szkoda by było nie robić fotek . Proszę o pomoc i dziękuje .


Twoj aparat pozwala m.in. na fotografowanie w programie "Aperture Priority" (Priorytet Przeslony) oznaczony symbolem "A". Uzyj tego programu i ustaw w nim wartosc przeslony na maksymalnie w Twym aparacie najwiekszy numer (najmniejszy otwor przeslony), np. 22. Aparat w tym programie ustawi automatycznie odpowiednia do tej przeslony wartosc migawki dla fotografowanego zdjecia. Maly otwor przeslony pozwoli Ci uzyskac maksymalna glebie ostrosci (tj. wszystko na zdjeciu bedzie ostre, tak najblizsze jak i najdalsze detale), co w przypadku fotografowania modeli jest waznym. Oczywiscie, czas ekspozycji wtedy sie bardzo wydluzy i pstrykanie z reki spowoduje zamazane (poruszone) zdjecie, wiec trzeba aparat ustawic na statywie i skorzystac z samowyzwalacza, by palcem nie poruszyc aparatu podczas ekspozycji.

Jednoczesnie ustaw na aparacie tzw. Exposure Compensation (Kompensowanie Ekspozycji) na wartosc ok. +2X, naciskajac tam na symbol "strzalki w prawo" w tej ikonce, jak na zalaczonych skanach ponizej.
Tutaj musisz troche poeksperymentowac i samemu ustalic, czy po ustawieniu powyzszego jasnosc sie poprawila wystarczajaco. Jesli nie, to sprobuj ta kompensacje przedluzyc na wartosc +3X albo kolejna nastepna po +2X.

Mozna tez skorygowac jasnosc na zdjeciu juz w komputerze za pomoca programow graficznych, jak np. "Photoshop" itp.
Załączniki
exposure comps1.jpg
exposure comps2.jpg
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 396
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Le Fleuron

Post autor: TomekA »

Najlepiej tez fotografowac swoj model na zewnatrz domu, przy swietle dziennym, ale w cieniu, bo bezposrednie promienie sloneczne bylyby zbyt kontrastowe dla zdjecia. Uzywanie lampy blyskowej tez nie jest polecane z tego samego powodu.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam .
Bardzo dziękuje Tomku za pomoc .
Starałem się ustawić tak jak piszesz i coś tam chyba lepiej jest :) Nie wiem tylko jak ustawić tę przysłonę na te 22 .
Wstawiam fotki co zrobiłem po tym ustawieniu . Proszę o napisanie czy jest lepiej , czy tak zostawić czy jeszcze coś majstrować .
Mam jeszcze pytanie jak ustawić ten samowyzwalacz aby paluchem tam nie trzymać .
Niestety jest to ważne dla mnie aby dobrze "obfocić" to co robię bo jest dużo szczegółów i szkoda tego nie pokazać .
No bo jak nie pokaże to nie będzie wiadomo czy jest to dobrze czy trzeba poprawic .
Załączniki
nowy2.JPG
nowy3.JPG
nowy.JPG
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam .
Dłubania ciąg dalszy . Dziś robiłem rowek w który wejdą deski poszycia na kilu i na stewie dziobowej .
Trochę się nagimnastykowałem ale się udało .
Załączniki
frez 14.JPG
frez11.JPG
frez13.JPG
frez9.JPG
przy tych kreskach przykręciłem listwę aluminiową jako prowadnice dla frezarki
przy tych kreskach przykręciłem listwę aluminiową jako prowadnice dla frezarki
frez7.JPG
frez14.JPG
przeniosłem wymiar na kil
przeniosłem wymiar na kil
z planów zdjąłem wymiar jak głęboko dno rowka jest od krawędzi kilu
z planów zdjąłem wymiar jak głęboko dno rowka jest od krawędzi kilu
frez się zgadza kształtem :)
frez się zgadza kształtem :)
wyprofilowałem frez ze starego wiertła
wyprofilowałem frez ze starego wiertła
trzeba było umocować ten element do stołu na sztywno
trzeba było umocować ten element do stołu na sztywno
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 396
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Le Fleuron

Post autor: TomekA »

myszor pisze:Witam .
Bardzo dziękuje Tomku za pomoc .
Starałem się ustawić tak jak piszesz i coś tam chyba lepiej jest :) Nie wiem tylko jak ustawić tę przysłonę na te 22 .
Wstawiam fotki co zrobiłem po tym ustawieniu . Proszę o napisanie czy jest lepiej , czy tak zostawić czy jeszcze coś majstrować .
Mam jeszcze pytanie jak ustawić ten samowyzwalacz aby paluchem tam nie trzymać .
Niestety jest to ważne dla mnie aby dobrze "obfocić" to co robię bo jest dużo szczegółów i szkoda tego nie pokazać .
No bo jak nie pokaże to nie będzie wiadomo czy jest to dobrze czy trzeba poprawic .


Zdjecie 1 wydaje sie byc OK. Natomiast zdjecia 2 i 3 sa zbyt jasne (przeswietlone) - Zmniejsz wartosc korekcji naswietlenia o jedna dzialke w kierunku na (-) minus aby nieco pociemnic zdjecia. Po zrobieniu zdjec, zobacz sam, czy jasnosc jest OK - Ty jestes fotografem a wiec Ty o tym decydujesz.

Co do samowyzwalacza, to w jez. angielskim, w oryginalnej instrukcji nazywa sie toto Self Timer.
Na zalaczonym skanie masz odpowiednia strone z instrukcji, pokazujaca jak ustawiac ten Samowyzwalacz. Na tylnej sciance aparatu masz tarcze w srodku ktorej jest napis MENU/OK. Nacisnij tam strzalke skierowana ku symbolowi tarczy stopera - ukaze sie ekran, jak na w/w skanie. Naciskajac dalej wybierasz opcje samowyzwalacza albo 2 albo 10 sekund - jest to czas miedzy nacisnieciem spustu a zrobieniem zdjecia. Do zdjec Twego modelu mozesz uzyc czasu 2 sek.

Sluchaj, jesli masz jeszcze jakies dalsze pytania n/t fotografowania, to pytaj mnie na PW raczej niz tu, zeby zanadto nie zasmiecac innym Twej relacji z budowy Twego modelu, OK?
Kiedy juz opanujesz tajniki Twego aparatu, pstrykanie zdjec bedzie malym piwkiem, zobaczysz. Poczatki sa zawsze trudne...

I jeszcze jedno, znalazlem na internecie oryginalna instrukcje obslugi Twego aparatu, ale jest ona w jez. angielskim, jako plik PDF. Jesli chcesz, to moglbym Ci ja podeslac emailem. Odpowiedz na PW.
Załączniki
Fuji S5800selftimer.jpg
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam .
Bardzo dziękuje Tomku za pomoc .
Jest wena twórcza to jadę z tą budową bo jak odejdzie to znowu z rok nic nie tkne .
Walczę dalej z kilem i stewą dziobową i rufową .Ale to trzeba zrobić .
Przynudzania ciąg dalszy .
Załączniki
te zdzieraki są naprawdę dobre i godne polecenia w pracy z drewnem
te zdzieraki są naprawdę dobre i godne polecenia w pracy z drewnem
zdzi.JPG
dorobiłem jeszcze jeden element rufy
dorobiłem jeszcze jeden element rufy
wre3.JPG
sprawdzam od razu jak będą pasowały listwy poszycia
sprawdzam od razu jak będą pasowały listwy poszycia
efekt końcowy
efekt końcowy
dupa.JPG
wycinanie miejsc pod zawiasy steru
wycinanie miejsc pod zawiasy steru
zgadza się z rysunkiem
zgadza się z rysunkiem
delikatne struganie , wiór 0.5 mm
delikatne struganie , wiór 0.5 mm
ustawieni " culagi " :)
ustawieni " culagi " :)
zdjęcie kąta pod jakim trzeba strugać
zdjęcie kąta pod jakim trzeba strugać
wyznaczenie wielkości tego elementu
wyznaczenie wielkości tego elementu
wyrównanie strony która będzie klejona do stewy rufowej
wyrównanie strony która będzie klejona do stewy rufowej
zbieranie naddatku materiału . w to miejsce przyjdzie poszycie
zbieranie naddatku materiału . w to miejsce przyjdzie poszycie
listewki poszycia będą pasować
listewki poszycia będą pasować
ukosowanie tej części dziobowej pod listwy poszycia
ukosowanie tej części dziobowej pod listwy poszycia
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
ODPOWIEDZ