Santisima Trynidad - Deore

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Emilius »

Rado, masz diabła za skórą, zmusiłeś mnie do myślenia nad cieńszymi jeszcze kołkami rzędu 0,4 -0,3 mm :evil:
poza tym masz rację, w skali to by to tak wychodziło. Postaram się jednak nagiąć tu trochę teorii do mojego modelu.;) Nie zawsze gwoździe były widoczne na klepkach bezpośrednio. Wielokrotnie łeb gwoździa był wpuszczony w dechę a wpust zabijany drewnianym kołkiem kryjącym żelastwo. Nie wiem jak nazwać te zatyczki, nie pamiętam tej nazwy, ale wtedy taka była na równi z pokładem i przeważnie szersza od łba gwoździa. I tak jest też i u mnie :lol: na wierzchu tylko zatyczki, gwoździa nie widać hehehe.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
maxpawkas
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: maxpawkas »

Emilius napisał:
nie pamiętam tej nazwy,


moze korek? :cheer:
-----

-----
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: ARIS20 »

Witam. Wykonanie modelu jak na razie super. Tylko tak dalej. Jeśli mogło by ci to w czymś pomóc to posiadam dość dobre plany (tak mi sie wydaje:P ) tej jednostki w wersji elektronicznej oraz plik pdf z dość dużą ilością relacji z budowy. Całość waży około 34 Mb.
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Kon_Bar
Posty: 371
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Kon_Bar »

maxpawkas napisał:
Emilius napisał:
nie pamiętam tej nazwy,


moze korek? :cheer:


Ja znalazłem określenie 'wooden plugs' więc w tym przypadku to chyba można mówić o zaślepce :)
Awatar użytkownika
Rado
Posty: 322
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Rado »

Emilius- to absolutnie nie złośliwość, po prostu próbuję sobie ułożyć "w głowie" proporcje rzeczy w skali i w naturze żeby jakoś tam dopasować mój mizerny warsztat. Jestem pełen podziwu dla Twojej pracy i tu nie ma dwu zdań (tym bardziej że nijak Cię nie doścignę jeśli chodzi o poziom), chciałbym po prostu skorzystać z wiedzy tak Twojej jak i kolegów.
http://erka.ovh.org/
Polbrasi
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Polbrasi »

Od ponad 3 miesięcy buduję ten model, jestem absolutnym amatorem a Santisima jest moim pierwszym statkiem. Dotychczas problemy starałem rozwiązywać sam, miałem ich wiele, ale myślę, że wielu nie zauważyłem i wyjdą w dalszych etapach. Czy istniałaby możliwość otrzymania od Ciebie wspomnianej dokumentacji w wersji elektronicznej? Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
wurcelstock
Posty: 267
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: wurcelstock »

W ciesielce i stolarce to się nazywa "flek". Pewnie z niemieckiego, bo frez do nawiercania otworów pod fleki nazywa się "flekbor"
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: ARIS20 »

Witam. Wszystkich zainteresowanych tym co napisałem wcześniej proszę o kontakt PW. Wtedy podam link do serwera, login i hasło. Pozdrawiam Arek.B)
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Emilius »

Witam, trochę bezsenna noc , więc okazja odpowiedzieć.
http://santisima-trinidad.astillero.net/ kliknąć na napis "planos" pokażą się do pobrania plany ST. Właśnie z tych korzystam. Co prawda znalazłem tam chyba błąd ale o tym potem. Arku dzięki, na pewno skorzystam z Twych materiałów , jeśli są inne od tych z hiszpańskiego Instytutu.
Poza tym tradycyjna rada dla kolegów budujących, nie spieszyć się.... przemyśleć kilka razy.... i tyle samo razy przymierzyć. Czytać uważnie instrukcję w trudniejszych momentach i robić według zaleceń lub według metody wypracowanej doświadczeniem. Nic nas nie goni. U mnie na razie poszywanie kadłuba , lecz za mało by się już chwalić.
Najtrudniejszy moment przy samej stępce gdzie listwy skręcają w swej osi o 90 stopni w części rufowej i ponad 45 stopni na dziobie. Oczywiście gięcie listew na mokro i gorąco. Na odcinkach gdzie listwa krawędzią (nie bokiem ) dotyka stępki, podklejone wypełnienie z listwy 5 x 5 ( listewka z fajerwerków) wyszlifowana do profilu zgodnego z wręgami.
To na razie tyle.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
barmad
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: barmad »

Witojcie! Postanowiłem dołączyć do Szanownej Braci Szkutniczych Repow. Aktualnie w stoczni Santisima i Bismarck. Śledzę b. uważnie wypowiedzi z budowy Santisimy bo nie jestem zbyt doświadczonym modelarzem. Mam prośbę do Arisa. Jaka jest możliwość pozyskania od Niego planow Santisimy bo taka budowa z numeru na numer to typowe działanie w ciemno. Nie mozna nic sensownego zaplanować. Będę bardzo wdzięczny i zobowiązany. Barmad
ODPOWIEDZ