Relacja Pierwsza

Model kaszubskiej łodzi rybackiej dla średniozaawansowanych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: Kazek »

Bartek a czemu ty chcesz te burty starzec przecież one dobrze wyglądaja a przy tego typu akcjach moża spierdzielić cały model jak coś nie wyjdzie z kolorem. Jeżeli postarzysz burty to i resztę też ale wg mnie trochę mniej gdyż burty są bardziej narażone na zniszczenie niż reszta ale ja sie na starzeniu nie znam to tylko takie moje spostrzeżenia :)
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Criss
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2011, 01:00

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: Criss »

Witaj.
Popieram to co powiedział Kazek.
jednak.... Jesli zostawiasz model w kolorze drewna to zostaw jak jest . No może daj ciut wiecej czerni.
natomiast jeśli chcesz malować ten kuter w kolor... to stary pokaże ci takie cuda że będzie wyglądał jak by miał z 50 lat :)

Fajnie ci to idzie.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: grzegorz75 »

Bartes , albo robisz modelik na czysto ( ewentualnie se go tam pociemnij tymi wernisażami , bejcami czy co tam jeszcze ) albo robisz model wyeksploatowany . Wtedy jak się powie A , to trzeba rzec Zet . Przebarwienia , odpryski , zacieki , ptasie xxxx ( ustawa Radka z dnia ....) , zardzewinia żagli , łotering , pigmenty , łosze , molestowanie , kołczing i zwłaszcza przy jednostkach z takim napędem : okopcenia z rur wydechowych :lol: :lol: :lol: itp itd.
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: RomekS »

Rób na czysto.
W naturze jak był młody to też był czysty i "drzewniany"
Dopiero potem jak się postarzał to go "popaćkali".
Oszpecić farbami jeszcze zdążysz.
Pomalujesz na emeryturze....Jak nie będziesz miał co robić.
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: bartes123 »

RomekS pisze:Rób na czysto.
W naturze jak był młody to też był czysty i "drzewniany"
Dopiero potem jak się postarzał to go "popaćkali".
Oszpecić farbami jeszcze zdążysz.
Pomalujesz na emeryturze....Jak nie będziesz miał co robić.


Jest w tym wiele sensu i logiki. Robię na czysto, traktując olejem. Chociaż byłem nieźle napalony, nawet bejc kupiłem od groma. Ale nic to, przydadzą się później.
Aczkolwiek
Criss pisze:natomiast jeśli chcesz malować ten kuter w kolor... to stary pokaże ci takie cuda że będzie wyglądał jak by miał z 50 lat :)

Na wszelki wypadek i dla wspólnego dobra naszego poprowadź proszę małe szkolonko z zakresu postarzania. Przyda się na pewno.

No to spadam do piwnicy.
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: waldek »

Dobrych porad nigdy za dużo.
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
darpol-poz64
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2011, 16:25

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: darpol-poz64 »

Witam. Wszystkie kutry pławnicowe które widziałem na fotografiach datowanych na początek 20 wieku były białe do linii wodnej razem z nadburciem.Istnieje jeszcze jedna możliwość, gdyż na pocztówkach koloryzowanych są żółte.
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: bartes123 »

Bawimy się...
Załączniki
Kopia 27032011 013_1.jpg
Kopia 27032011 013_1.jpg (139.11 KiB) Przejrzano 5206 razy
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: stefan »

Zawiasy w Hannach. Nie są nawet podobne do Twoich (chodzi o kształt) ale sa mniejsze i wycięte prosto. Jak Już Ci mówiłem podstawa to ostre i dobrze spasowane nożyczki.
Załączniki
zawiasy2.jpg
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: bartes123 »

Stefan, słowo się rzekło - robię na nowo.
U Stefana cenię to, że nie tylko powie że coś jest do dupy i idzie zrobić lepiej - Stefan również to pokazał. I za to mu chwała. Bo wielu jest co gada i gada. I na gadaniu się kończy.
I nie zdołował mnie ani nie załamał. Wczoraj sam zarzucałem Radkowi że wspiera bylejactwo i miernotę. Dlatego uważam, że dam mu przykład. To co prawda nie jest święty kamień pomalowany w smoki, albo szwedzka obora lub duńska latryna, tylko zawiasiki w kutrze. Ale wiedzieliście, że ten kuter ma szwedzkie korzenie? Kto wie, może kiedyś był na festynie w Ribe???

Do czasu zrobienia nowych zawiasów Micz Biukanan będzie strzegł wątku przed zakusami niecnego Stefana:
Obrazek
ODPOWIEDZ