Info dla budujacych "ropa"

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Info dla budujacych

Post autor: maciejza »

Dziadek napisał:
Zauwazylem, ze szereg szan. Kolegow/Kolezanek przenioslo sie z Forum PWM na Forum KOGA. Czy mozna sie osmielic i zapytac, dlaczego?


Dobre pytanie na osobny wątek na Forum.

Wydaje mi się że tu "robi się" przede wszystkim dla przyjemności. Druga sprawa - robi się z tego powoli prawdziwy Vortal Miłośników modelarstwa, którzy własnymi siłami coś kombinują i się wspierają.
Tutaj są jakieś aktualizacje, a nie 'martwica' jak na PWM (takie moje odczucia).

Zycze Wszystkim uczestnikom nowgo grupowego projektu, duzo zadowolenia i satysfakcji przy budowie tego wdziecznego modeliku!!!


oo a to kolejny argument .. tutaj coś się udało zrobić ..
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:Info dla budujacych

Post autor: radek »

Witamy Tomaszu na forum !!!

Mam nadzieję, że bedziesz tu się czuł jak u siebie w domu, rzeczywiście atmosfera na forum jest bardzo kameralna, Niech Ci służy.
Co do zdjęcia, to mogę Ci je sam dodać, czy chcesz takie jak na PWM?
Pozdrawiam, Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
krzychkam
Posty: 187
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Bia\u0142ystok","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:Info dla budujacych

Post autor: krzychkam »

Witam serdecznie :laugh: :laugh: :laugh:

Dziadek napisał:

Zauwazylem, ze szereg szan. Kolegow/Kolezanek przenioslo sie z Forum PWM na Forum KOGA. Czy mozna sie osmielic i zapytac, dlaczego?


Swoja przygode ze szkutnictwem rozpocząłem od czytania forum PWM.
Z poczatku to nawet mi się podobało - pokazałem nawet jedną ze swoich prac - związaną ze szkutnictwem tylko tematyką (żaglowiec) i tym że materiał z którego ten okręt jest wykonany zaczyna się na "szk" ;) - (okręt wykonany ze szkła jako witraż techniką Tiffny'ego - zainteresowanych odsyłam do wątku : http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=14792 - "Trochę inne" szkutnictwo. )

Mirek-1953 powiedział mi o Kodze. Zajrzałem tu i "wsiąkłem" - niesamowita atmosfera, niemalże rodzinna, mili koledzy i kolezanka (znana z PWM), nie ma tekstów o google itp, dzielenia na początkujących ...
W ogóle wszystko jest super no i oczywiście Modelarnia z "Karolkiem i Marysią" (na PWN wątek - ankieta "Czy chcecie wspólny projekt" - 155 postów - z których niewiele wynika).
Myślę że warto było tu przejść - jestem tego pewny - i pozostać.
:laugh: :laugh: :laugh:
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Info dla budujacych

Post autor: stefan »

Witaj Tomku! i ja bardzo sie ciesze ze donas trafiles, a mowie to jako "ten co wzruszyl to forum" (hyhyhy! ale jestem skromny :) ) co by tu nie powiedziec, jedno jest pewne, napewno duzo mozna sie od Ciebie nauczyc, i jestem pewien ze podzielisz sie swoja wiedza z nami. Co do PWM... mysle ze koledzy juz wszystko powiedzieli wiec nie chce sie powtarzac...
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:Info dla budujacych

Post autor: RomekS »

Witam Tomku goraco,

:) :) :)
Dziadek napisał:
Co do konkretnej odpowiedzi na postawione wyzej pytanie, to tak, rzeczywiscie mozna skrecac linki trzynitkowe z uzyciem travellera (galki, jak Wy to nazywacie) z czterema rowkami. Po prostu, zostawia sie wowczas jeden rowek pusty.
Zadziwiajacym jest to, ze skrecanym nitkom jakos to nie przeszkadza, ze nie sa one tu rozstawione w identycznych rozstepach i pod tymi samymi katami.
Sprawdzalem skrecanie linek trzynitkowych z uzyciem galki z trzema, jak rowniez z czterema rowkami. Rezultat wydaje sie byc IDENTYCZNY!!!
Sprobujcie sami!

Happy modeling!!!


Poniewaz buduje stocznie to nie mialem czasu wyprobowac skrecnia linek. Dzieki sliczne za podpowiedz.
Odpowiedz odnosnie katow dalem czysto teoretycznie ....
A praktyka z teoria jest zgodna teoretycznie....
Ciesze sie rowniez, ze jestes na forum. Milo poznac prawie rowiesnika.... :) :) :)
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Info dla budujacych

Post autor: Rychu »

Ja też witam Pana Tomka
Chociaz na forum pwm jeszcze niebyłem, ale wiem co pana rączki potrafią :) z innej stronki pana Marka jeśli sie niepomyliłem.
Ogólnie serdecznie pozdrawiam pana i wszystkich nowych forumowiczów.
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Info dla budujacych

Post autor: mirek »

Nawet nie wiesz Tomku jak ja się cieszę że, jseteś z nami :laugh: :laugh: :laugh: . Tak po cichu liczę na Twoją pomoc w naszej modelarni . :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
krzychkam
Posty: 187
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Bia\u0142ystok","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:Info dla budujacych

Post autor: krzychkam »

Witam

Kilka postów wyżej napisałem:

Mirek-1953 powiedział mi o Kodze. Zajrzałem tu i "wsiąkłem" - niesamowita atmosfera, niemalże rodzinna, mili koledzy i kolezanka (znana z PWM), nie ma tekstów o google itp, dzielenia na początkujących ...


Chciałbym wyjaśnić wszelkie wątpliwości:
Mirek nie skaperował mnie na Kogę z PWM na siłę - to jest mój świadomy wybór, który uważam za jak najbardziej właściwy a jedynie poinformował mnie o istnieniu portalu.
Moje wcześniejsze "wynurzenia" mogły zostać odczytane inaczej stąd te wyjasnienia, a Mirka bardzo przepraszam za zamieszanie.
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Info dla budujacych

Post autor: stefan »

Na forum PWM też trzeba zaglądać, tam też można się ciekawych rzeczy dowiedzieć....

Na przyklad :" z jakiego drewna wykonac poklad......." i odpowiedz na PWM: "wlasnym oczom nie wierze!...."budzi sie taki rano i mysli ze bedzie budowal modele........" tak wlasnie zostalem potraktowany na PWM miedzy innymi przez "pana" HADZI..........KOGA to niePWM!!!
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:Info dla budujacych

Post autor: Marecki »

stefan napisał:
Na przyklad :" z jakiego drewna wykonac poklad......." i odpowiedz na PWM: "wlasnym oczom nie wierze!...."budzi sie taki rano i mysli ze bedzie budowal modele........" tak wlasnie zostalem potraktowany na PWM miedzy innymi przez "pana" HADZI..........KOGA to niePWM!!!


Stefan !

Widzę że po przerwie ponownie zacząłeś pisać na forum
więc pozwalam sobie odgrzać nieco zapomniany już temat .
Jako moderator z PWM jestem zainteresowany wyjaśnieniem tej kwestii
więc ponawiam prośbę Hadżiego o wskazanie tematu i wypowiedzi
w której zostałeś tak potraktowany na Forum PWM ?
Od początku staram się utrzymać na forum (PWM- szkutnicze) porządek i kulturę wypowiedzi ,
ale jak to w życiu bywa czasem coś się przeoczy co potem procentuje
niezadowoleniem niektórych forumowiczów .
Zdarzają się chwile przerwy w czytaniu (moderowaniu) forum takie jak urlop , szpital , inne...
być może właśnie w takim momencie wydarzyło się na forum coś
co powinno zostać wyprostowane .
Poświęciłem trochę czasu przeszukując archiwalne wypowiedzi ,
ale niestety nigdzie nie znalazłem zacytowanego przez Ciebie tekstu .
Jeżeli Twoja powyższa wypowiedź nie jest tylko pomówieniem (mam nadzieje że tak nie jest)
to z pewnością możesz wskazać odpowiedni link ( o który bardzo Ciebie proszę )
gdzie mógłbym przeczytać całą wypowiedź w wyniku której poczułeś się urażony,
a nie tylko zacytowany fragment wyrwany z kontekstu .
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ