Duża Dżonka

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Duża Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Witam wszystkich

Tak szczerze to aż mi głupio pokazywać zdjęcia jakiegoś "pierdolnika" dżonkowego i tempa pracy, kiedy patrze się na relacje Santisimy Karrex'a jak i innych....

No ale jak już zacząłem to muszę skończyć

Powoli robota zbliża sie ku końcowi ale zabrakło mi dzisiaj wykałaczek szaszłykowych i stanąłem

Perę zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Duża Dżonka

Post autor: Slawek Kromer »

to po kiego grzyba pokazujesz taki "pierdolnik" mogłeś pokazać inny i nie zawracaj d..y
Awatar użytkownika
Smok_740
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Duża Dżonka

Post autor: Smok_740 »

Witam

"Pierdolnik" "pierdolnikiem" ale jakze pasuje do twojej dżonki. Wydaje mi raczej niezbedny aby sie ladnie prezentowala.
Podejżewam ze każdy "mistrz" modelarski na tym forum zaczynał moze lepiej moze gorzej ale Ty nie masz sie czego wstydzic. A że to twoja relacja mozesz w niej pokazywac co ci sie podoba.

Wykonujesz kawal solidnej roboty

Tak trzymac

Pozdrawiam

Smok_740
W porcie
DKM "BISMARCK" 1/200

W stoczni
ALBATROS 1/55 - Constructo -a ze 45% - zawieszona do czasu wyzdrowienia :(
W kolejce: Santissima Trinidad 1/90 DeAgostini
CSS "Alabama" RC 1/48 - wlasny wyrob (mam nadzieje)
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Duża Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Witam

Po "jakimś" czasie budowa dobiegła końca.
Większych trudności nie było (no może tylko ze znalezieniem deski lipowej)
Łódeczkę można teraz spokojnie zwodować na jakąś aukcje i niech odpłynie z nowym, szczęśliwym właścicielem na pokładzie :-)

Jestem troszkę zniesmaczony tym co napisał Sławek. Pewnie jak teraz coś napiszę w jego kierunku to riposta będzie szybsza niż mój internet...
Chciałem tylko napisać, że bardzo podziwiam wszystkich zdolnych( w tym Sławka) za umiejętności i wiedzę jakie posiadają, za to co tworzą, za to że to pokazują i obrazują to wszystko co budują, po to, aby tak mało doświadczeni kogowicze jak ja, mogli w jakiś sposób mieć od czego zacząć, aby próbować dościgać bardziej umiejętnych i utalentowanych....

..... lecz zauważyłem, że od pewnego czasu forum powinno zmienić na "Forum doświadczonych modelarzy szkutniczych".
Czuję się troszkę jakby nie było tu miejsca dla mnie, a chcę tu być.
Sławku, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile sprawia mi radości zrobienie każdego, nawet najgłupszego i najmniej znaczącego w całej budowie "pierdolnika".
Nigdy nie należałem do jakiejś modelarni, wszystkiego czego się nauczyłem o modelarstwie drewnianym wyniosłem właśnie stąd, z "KOGI"
...a wszelkie uwagi i cięte obiekcje można wyrażać w sposób bardziej finezyjny i wyrafinowany;)

Nie chcę, broń Boże, nikogo urazić tą moją rozprawką.
Chciałem opisać tylko moje subiektywne spostrzeżenia :whistle:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Przemek

Koniec
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Duża Dżonka

Post autor: PanLipazMiodem »

Witam wszystkich.

Chciałem się tylko pochwalić że dżonka dotarła właśnie do swojego portu docelowego jakim jest komoda w nowo wybudowanym domu mojej siostry.


Jest to też dla mnie nauczka ponieważ zaraz po zakończeniu budowy dżonki chciałem ją sprzeda,c, pilnie potrzebowałem pieniędzy... dwa razy wystawiałem przedmiot i nie udało mi się go sprzedać...
Teraz z perspektywy czasu jestem szczęśliwy, że nie znalazł się żaden kupiec.
Uśmiech i zadowolenie na twarzach siostry i szwagra bezcenne, kiedy łajbę postawiłem na mebelku.

Obrazek



Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Duża Dżonka

Post autor: halny55 »

Fajna robota.Niby prosty model,a efekt,gdy wykona go ktoś,kto zna zagadnienie,pierwsza klasa!!!
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
ODPOWIEDZ