Błyskawica (hachette) - buduję

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: sebka35 »

Kolego modelarska dziedzina wymaga mega cierpliwości ,nie koniecznie umiejętności . Od tego są takie fora jak to by pomóc i koledzy z chęcią pomogą nawet jak trzeba bedzie poprowadzą za rękę . Lecz cierpliwości Cie nie nauczymy ona jest w Twoim sercu dla modelu . Zrób jak radzą koledzy Mati jak radził nie miałeś jeszcze poszycia na pokładzie. Uparłeś sie ,wiem ze poszycie daje duży efekt wizerumnowy i pojawia sie rogal na twarzy, lecz jak spieprzysz konstrukcje to nawet zlote poszycie tego nie nadrobi.. Przez ten twój pośpiech i niecierpliwość masz teraz gigantycznie utrudnione zadanie .pryśni podkładem i wyjdą wszystkie niedoskonałości .

Słuchaj jak chłopaki radzą nikt nie mowi ci na złość.
Powodzenia
Awatar użytkownika
rookie
Posty: 0
Rejestracja: 05 mar 2015, 17:49

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: rookie »

Dziękuję za porady. Macie rację. Muszę zorganizować dobrą szpachlę, także tą natryskową i na pewno drobny papier ścierny do polerowania. Jeśli możecie polecić dobry sklep w Warszawie to bardzo poproszę.

W międzyczasie popracowałem nad nadbudówką dziobową.
Załączniki
blyskawica51JPG.jpg
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: sebka35 »

Zrób jak pisał daro68 wyszpachluj cały kadłub tak jak do tej pory szpachlowałeć dokładnie jak daro68 opisał .Dopier na sam koniec jak stwierdzisz ze jest dobrze to jest taki podkład z szpachlą natryskową Motip Filler ale to juz naprawde kosmetyka. Powodzenia
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: sebka35 »

rookie jak tam twoje poczynania w szpachlowanih , niewdzieczna praca chyba nikt tego nie lubi
Awatar użytkownika
rookie
Posty: 0
Rejestracja: 05 mar 2015, 17:49

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: rookie »

Na razie przerwa, bo mnie zawstydziliście. No ale wszystko zrozumiałem. Muszę kupić dobrą szpachlę i nauczyć się tego szlifowania. I to jeszcze w jakimś miejscu innym niż mieszkanie. W styczniu do tego podejdę i jak możecie polecić szpachlę, sposób, sklep w Warszawie albo internecie to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
rookie
Posty: 0
Rejestracja: 05 mar 2015, 17:49

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: rookie »

Stan nadbudówki dziobowej na koniec roku. A w nowym roku szpachla i porządne przygotowanie kadłuba.
Załączniki
blyskawica62.jpg
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: Tomasz_D »

Ogromna ilość wykańczania tych podzespołów, Jak to widzę to przestaję żałować że zrezygnowałem po 3 numerach.
Awatar użytkownika
rookie
Posty: 0
Rejestracja: 05 mar 2015, 17:49

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: rookie »

Przede wszystkim dziękuję za porady: sebka35, daro68 i mati. Kupiłem naprawdę drobny papier (1000, 1200) i lepszą szpachlę (poprzednia była gęsta i słabo się nakładała). No i szpachlowałem i szlifowałem myślę, że do dobrego stanu. Ale idealnie gładko to nie będzie i już odpuszczam.

Znalazłem też świetny sklep modelarski (Dzielna 7, Has Hobby) i kupiłem w sprayu podkład oraz farby. Myślę, że przy moim doświadczeniu i słabych warunkach pod profesjonalną modelarnię to lepsza opcja niż wydawanie ponad 500zł na aerograf i sprężarkę. Na razie nałożyłem podkład jak na zdjęciu i jeszcze zrobię ostatnie szlify.

Mam pytanie o nawiercanie otworów pod bulaje: robicie to wiertarką (mam tylko zwykłą i nie chcę zniszczyć modelu) czy raczej ręcznie czymś ostrym?
Załączniki
rsz_blyskawica56.jpg
Awatar użytkownika
rookie
Posty: 0
Rejestracja: 05 mar 2015, 17:49

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: rookie »

Szpachlowane, malowane, poprawiane szpachlowane, malowane, bulaje nawiercane.
Załączniki
blyskawica63b.jpg
blyskawica63a.jpg
sina2
Posty: 63
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Błyskawica (hachette) - buduję

Post autor: sina2 »

Oj , jeszcze nie odpuszczaj, tylko dalej szlifuj
ODPOWIEDZ