DENEB Rostock - statek badawczy

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Co byście nie myśleli że nic nie robię to wystawiam to co zrobiłem do tej pory. Według niektórych będą to małe postępy ale tak to jest jak człowiek lepi z godzinkę dziennie a większość czasu analizuje plany i zdjęcia :D
W kwesti masztu może niewiele się zmieniło, ale dolutowałem reling, i rurki w których pobiegną kable zasilające lampki. Proszę nie patrzcie na jakość lutów bo poprostu ich jeszcze nie dopieszczałem (szlifowanie itp.) a im więcej elementów tym trzeba ostrożniej lutować.
DSC_0359.jpg
DSC_0360.jpg

Kolejno na zdjęciach część nadbudówki ze sterówką. poprawiłem tyły, tzn. wytoczyłem sobie wieżyczkę z posklejanych kawałków polistyrenu o gr. 4mm. i dodałem jakieś włazy, i ramki pod wentylację.
Z początku sterówka miała być w całości zdejmowana, ale po przeanalizowaniu za i przeciw, postanowiłem ją skleić do reszty i wykąbinować zdejmowany dach. W samej sterówce trwają prace nad omeblowaniem, które będzie oklejone fornirem, aby całość wyglądała sympatyczniej.
Owiewki (wiatrochrony czy jak to się tam nazywa) znajdujące się na dachu będą w całości wykonane od początku, gdyż aktualne nie podobają mi się jakościowo i postanowiłem to poprawić.
DSC_0355.jpg
DSC_0356.jpg
DSC_0358.jpg
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: myszor »

Jeszcze niedawno nie wiedziałes co to lutownica i polistyren.
Jestem w szoku.
Nauke Rysia łapiesz w locie.Zdolny jesteś jak diabli.
Nie zmarnuj tego.
Gratuluje.
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

dzisiaj postanowiłem dorobić do włazów kurki, klamki, czy jakoś tak :D - w sumie mam 4 szt jak narazie,są wyciągane gdyż będą malowane na inny kolor niż reszta
zdjęcie robione telefonem
zdjęcie robione telefonem


opis wykonania:
Najpierw nawinąłem drut mosiężny na pręt 5mm co dało mi ostatecznie średnicę koła zgodną z planami (rozdymało się o 1mm - tu trzeba mieć to na uwadzę przy nawijaniu drutu mosiężnego). Następnie obcinaczkami do paznokci pociąłem tą sprężynkę na kólka, doszło kilka pręcików i wszystko lutowałem lutownicą transformatorową, i pomagałem sobie pensetą w przytrzymywaniu :D. Oto cała filozofia.
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 99
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: futaba »

Filozofia może i cała, ale draństwo jest małe i wymaga naprawdę precyzji w posługiwaniu się lutownicą, szczególnie jeśli nie było żadnego przyrządu.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: mirek »

Pełen szacunek za lutowanie pokrętła , aż miło patrzeć
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

dzięki :D ....jak narazie to najgorsza rzecz jaką robiłem przy tym modelu
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Dzisiaj się u mnie ciepło zrobiło więc dorwałem tokarkę w swe ręce i zrobiłem kilka elementów do masztu i dźwigu. Narazie pokażę jedną z nich:
Pierwsze zdjęcie ukazuje dwa elementy wytoczone z mosiądzu (zaślepki) do rurki - całość będzie na kształt siłownika dźwigu:
zdjęcie zrobione telefonem
zdjęcie zrobione telefonem

A tu już zmontowana część w dźwigu (narazie umieszczona próbnie)
zdjęcie zrobione telefonem
zdjęcie zrobione telefonem
zdjęcie zrobione telefonem
zdjęcie zrobione telefonem
erykmodel1
Posty: 44
Rejestracja: 14 lut 2011, 19:38

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: erykmodel1 »

Jesteś bardzo dobry w tym co robisz i oby tak dalej. :D Powodzenia
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: rychenko »

Witam
Elegancko mój frendasie Tobie to wychodzi aż z nie ukrywaną zazdrością spoglądam na te piękne detale .Jeskom tyle miłych komentarzy obyś tylko w głowę nie dostał i w samo zachwyt nie wpadł :lol:
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

rychenko z zazdrością, to ja patrzę na twoje detale i przez to staram się choś trochę tobie dorównać :D
ODPOWIEDZ