DENEB Rostock - statek badawczy

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
Dokładnie o taką odpowiedz mi chodziło Dzięki :)
Koszt zakupu nie jest zbyt wysoki dlatego pewnie niebawem se też taki sprawie poczekam jeszcze na prezentacje komory do piaskowania , no i może pojawi się jakiś krótki film prezentujący efektywność pracy danego urządzenia . Będę czekał z niecierpliwością
A na razie dzięki za odp . i sukcesywnej zabawy przy budowie
Z pozdrowieniami Tomek
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Pracę piaskarki można podziwiać na przykładzie tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=szBk4rcRYDc
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Ostatni mój post tutaj był spory czas temu, niestety tryb pracy i dorastające dzieciaki pochłaniają całą energię i wieczorem to już nie mam siły żeby sobie trochę tv obejrzeć...
Tak więc na jakiś czas budowa Deneba zostaje zawieszona.
Ale, co by narzędzia nie zardzewiały to zrobiłem sobie dzisiaj przyrząd do tokarki, który pozwoli mi zrobić rolki do mojej giętarki do rurek. Proste urządzonko pozwoli na wyprodukowanie idealnych rolek o różnej średnicy i do różnych rurek. Jako korpus użyłem kawałka amelinium z którego wstępnie wyciąłem kontur, a następnie frezem wykończyłem powierzchnie. Potem dowierciłem otwory i gwint w poziomie do śruby która utrzymuje urządzenie frezujące wałek. Sam nóż frezujący to nic innego jak naostrzone płasko wiertło HSS. Tym sposobem produkuje rolkę z wymiarem jaki tylko chce.

Oto wstępna próbka:
CAM01050.jpg

CAM01051.jpg

CAM01052.jpg
ODPOWIEDZ