DENEB Rostock - statek badawczy

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: oksal »

Rewelacyjny pomysł na opakowanie:)
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: PiotrB »

mały poślizg z Tczewem, ale pudełko ładne
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
Marudek
Posty: 0
Rejestracja: 31 lip 2014, 14:05

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: Marudek »

Witaj jeskom,

Od dawna obserwuję Twoją relację. Podziwiam czystość wykonania i pietyzm widoczny w detalach. Musisz mieć naprawdę porządną dokumentację. Bardzo dobrze, że zbudowałeś to pudło, bo szkoda byłoby, gdyby model się uszkodził. Sam już to przechodziłem (model do kasacji) i teraz jeszcze przed rozpoczęciem budowy Cyklona zrobiłem do niego skrzynkę ze sklejki.

Pozdrawiam,
Marudek
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Dzieci rosną i ostatnio wolny czas poświęcam w większości na sen :D, no ale znalazłem nieco czasu na dłubanie. Zrobiłem już okiennice i teraz zabieram się za relingi nadbudówki. Wszedłem na wyższy poziom lutowania i robię to bezpośrednio na gotowym modelu. Wszelkie niedoskonałości miejsc lutowanych wyeliminuje przez piaskowanie zanim zacznę malować. Relingi są tak robione abym mógł je sobie spokojnie wyjąć na czas malowania.
Rezultaty mojej pracy widać na poniższym zdjęciu.
Załączniki
zdjęcie robione telefonem
zdjęcie robione telefonem
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam model prezentuje się naprawdę ELEGANCKO
Swoją drogą mam pytanie o
jeskom pisze: Wszelkie niedoskonałości miejsc lutowanych wyeliminuje przez piaskowanie zanim zacznę malować.

Co to za technika i jakich narzędzi się do tego używa , widziałem jak wykonuje się to na dużych elementach ,youtobe ale na modelu ?
z góry dziękuje za odpowiedz
z pozdrowieniami Tomek
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Tomsonikkk, te relingi składają się z drutów 1.2 i 0.8mm. ich wysokość to 20mm. Czyli są o wiele mniejsze niż elementy które ty wykonujesz. Co za tym idzie potrzebuje mniej czasu na rozgrzanie cyny aby je polutować. Pasta której używam do lutowania sprowadziłem z USA. Dzięki niej tak naprawdę wystarczy dotknąć grotem lutownicy miejsce lutowane z niewielką ilością cyny aby oba elementy zespoić.
W moim przypadku czas lutowania jest o wiele mniejszy niż czas potrzebny na ogrzanie słupka do temp. w której polistyren zacząłby się robić plastyczny.
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: TUGER »

hej
A co to za pasta. Podałbyś link do sklepu albo nazwę pasty.
dzieki
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Załączniki
SP-30-2oz.jpg
SP-30-2oz.jpg (41.04 KiB) Przejrzano 6219 razy
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: Tomsonikkk »

Dzięki za odp. muszę przyznać że trochę nie w temacie . i nie bardzo chyba się zrozumieliśmy .
Bardzo zainteresowało mnie proces czyszczenia miejsc lutowanych przez PIASKOWANIE o którym Wspomniałeś .Co ciekawsze proces ten odbywać się będzie na modelu , stąd tak wielkie moje zainteresowanie jak to w praktyce się wykonuje ?
Z góry dziękuje za odp. z pozdrowieniami Tomek
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: DENEB Rostock - statek badawczy

Post autor: jeskom »

Relingi które teraz robię są zdejmowane, a więc również będą malowane osobno. Piaskować je będę przed malowaniem tym sprzętem:
http://skleptechniczny.pl/mini-pistolet ... p3898.html
A jak już będą pomalowane to już na stałe zostaną na modelu umocowane. Do tej pory miejsca lutowane czyściłem pilnikami i papierem ściernym. Piaskowanie ułatwia czyszczenie miejsc które są np trudno dostępne dla pilnika, lub są zbyt delikatne.

Mam nadzieje że o te informacje ci chodziło. W późniejszym czasie umieszczę zdjęcia z budowy komory do piaskowania. Piasek nie należy do tanich a też nie chce mi się sprzątać garażu :D.
ODPOWIEDZ