H 300 DANIEL

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: H 300 DANIEL

Post autor: Romanov »

Dzisiaj otrzymałem od firmy Wulkan czyli właściciela holownika Daniel taką informację cytuję:
"Cieszymy się, ze prace postępują. Mamy jednak przykrą z pewnościa dla Pana wiadmomosć. Do końca kwietnia br. Holownik Daniel najprawdopodobnie nie będzie już śwadczył usługa dla naszej firmy. Jeśli nie znajdziemy kupca będziemy zmuszeni go zezłomować.
Pozdarwiam
Katarzyna Karpeta Wulkan sp. z o.o."

Tak więc nie bedzie sesji modelu na orginałe :(
szkoda ...
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: H 300 DANIEL

Post autor: Romanov »

Witam
Prace nad wnętrzem sterówki ciąg dalszy.
Dzisiaj temat grzejnik CO 2 dni kombinowania i jakieś rezultaty zaczynają być. W zasadzie pozostanie taki jak jestjedynie dojdzie jeszcze osłona blaszana na grzejnik w górnej części ale to dopiero jak wytrawimy blaszkę. Jako ciekawostke podam że grzejnik składa sie z 58 elementów. :) Oczywiście będą też zawory ale w odpowiednim czasie.
Zamieszczam też fotkę z instalowania detali i szyb w kabinie.
Załączniki
sterowka4.jpg
grzejnik2.jpg
grzejnik.jpg
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: H 300 DANIEL

Post autor: Romanov »

Biorąc pod uwagę że każdy grzejnik posiada zawór regulujący dopływ ciepła mój też musi takowy mieć. Trochę zabawy z piłowaniem mosiądzu i efekt jest jaki jest. Musiałem w własny zakresie wykonać nakrętki szeciokątne które w tych wymiarach normalnie w sprzedaży nie występują. Opis robienia z pręta okrągłego szeciokąta opisałem w poradach. zdjęcia nie sązbyt ostre i wyraźne ale niestety nie posiadam lepszego obiektywu do mikro zdjęć. Poniższe fotki mówią same za siebie.




Pozdrawiam
Załączniki
zawor3.jpg
zawor2.jpg
zawor.jpg
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, 17:46 przez Romanov, łącznie zmieniany 1 raz.
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: H 300 DANIEL

Post autor: jeskom »

człowieku jak dla mnie mistrzostwo :)
Awatar użytkownika
Sebastian.M
Posty: 126
Rejestracja: 22 lis 2011, 17:25

Re: H 300 DANIEL

Post autor: Sebastian.M »

O masakra normalnie aż się pogarbiłem po oglądnięciu fotek.
Genialne wykonanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szmyk
Posty: 22
Rejestracja: 14 paź 2011, 22:54

Re: H 300 DANIEL

Post autor: szmyk »

Przepiekny bedzie model.. Szacunek za wlozona prace i poswiecony czas..
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: H 300 DANIEL

Post autor: Romanov »

Witam serdecznie. Dziekuje kolegom za tak miłe słowa które motywują mnie do dalszej pracy. Wiosna się robi a prace przy budowie modelu powoli ale idą do przodu.Dzisiaj drzwi do sterówki. Orginalnie wykonane z drewna wiec musiałem i ja sięgnąć po drewno. Skorzystałem z drewna gruszy które jak już pisałem jest niesamowitym materiałem modelarskim i wykonałem ich 2 szt. Będą zaopatrzone w mosiężne klamki takie jak na tej jednej fotografii. Konstrukcja drzwi jest wykonana tak samo jak orginał. Z zewnątrz beda pomalowane na ciemny brąz a od wewnątrz zachowaja swój naturalny kolor. Zapraszam do oglądnięcia fotek które mówią wiecej niż jakiś tekst.
Załączniki
drzwi-orginalne.jpg
od-srodka.jpg
drzwi2.jpg
drzwi.jpg
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: H 300 DANIEL

Post autor: Romanov »

Witam

Jak w każdej sterówce współcześnie jest radiostacja więc i tutaj musi być również. Przy tej wielkości już mi się ręce trzęsą i trudno jest zrobić coś precyzyjniej. Osobiście nie jestem zadowolony z tego radia bo widziałem lepiej zrobione jak na przykład w relacji budowy Halnego kol. Antośka na forum Kogi.. Staram się ale Mistrzowi do pięt nie dorównuję.
Załączniki
radio2.jpg
radio.jpg
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: H 300 DANIEL

Post autor: rychenko »

Witam
Roman może i grabule się Tobie trzęsą :lol: i wzrok nie ten ale i grzejnik i radio jak dla mnie odwaliłeś niezłe , widzę ze pochłonęło cie wyposażanie sterówki aż szkoda ze tak mało później widać tych detali .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: H 300 DANIEL

Post autor: Romanov »

Trochę racji Rysiu masz. Ja traktuję to jako dobrą zabawę i możliwość poćwiczenia na małych detalach.
Mam nadzieję bo okna są spore że trochę bedzie widać. Swiatełek nie bedę robił bo jakoś tak nie chce mi się :). A robie te detale z premedytacją bo następny holownik jak wiesz ma baardzo oszkolną sterówkę i tam trzeba bedzie pomęczyć wnętrze.

Pozdrawiam
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
ODPOWIEDZ