USS "Missouri" (BB-63) 1:100 (RC)

Relacje z budowy tych jednostek
leszczu_1976
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS

Post autor: leszczu_1976 »

Witam! Model i skala warta uwagi;) Bede obserwował budowe tej jednostki...
NPX
Posty: 14
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: NPX »

A ja mam takie pytanko odnośnie tych planów.:side: Jako, że zostały po prostu ściągnięte z neta i nie było problemów to pytanko do moderatorów czy nie można by ich jakoś podpiąć pod KOGĘ?

Zasadniczo bardziej mnie interesują żaglowce no ale hmm cóż rozmiary modelu robią wrażenie:evil:
W stoczni:
- DŻONKA

Pozdrawiam
Szymon Nicpon
Aro
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Aro »

Witam - trozke zamajaczylem z modelem ale pod koniec roku dopadly mnie dolegliwosci nerkowe i ladowalem w szpitalku - potem troche zaduzo pracy w pracy :unsure: i braki czasowe na hobby ale teraz mam troszke wiecej luzu wiec nieco posklejam - kadlub jeszcze nie pokryty laminatem bo czekam na cieplejszych pare dni, w domu nie ma co "smrodzic" a w miedzyczasie nieco sie za czesci pokladowe zabralem ale zawiele togo ni ma wiec fotek nie robilem.

Co do skrzyni transportowej to jest w pelni demontowalna moze zostac tylko dno skrzyni ktore obecnie mam jako stocznie, pozostale elementy sa rozkrecane i leza w piwnicy :)

Co do montowania balastu - problemow z demontowaniem i zakladaniem byc nie powinno, beda porobione odpowiednie cele na wypos. takie jak akumulatory i dodatkowy balast w postaci ponumerowanych sztabek, nawet jak sie nie zmieszcze w 20kg to 2 czy 3kg wiecej nie bedzie az tak uciazliwe - jakos sobie poradze ;)

A co do planow - prosze bardzo :) , prosze o kontakt to wysle na meila.

Zastanawiam sie czy zrobic altylerje gl. z mozliwoscia odpalenia salwy z prochu... troche to nastrecza problemow z wykonaniem zamka i sterowania nim - mozliwosc jest ale baaardzo klopotliwa. "Fi" lufy to 4,06 mm wiec ladunek jest mozliwy do wykonania ale jak go przetransportowac z magazynu do lufy, zamknac zamek i odpalic ?? mam straszna z tym zagwozdke - duza ilosc serw i kanalow do sterowania by byla potrzebna lub.... kombinacje ze sterownikiem jakies.... spedza mio to troche sen z oczu - odlegla to jeszcze perspektywa ale... przemyslenia jakies moge sobie porobic.

Bardzo fajna niemiecka stronke znalazlem i chyba tam zakupie sruby okretowe - jest tez jakis przedstawiciel w polsce wiec chyba problemow mial nie bede - oby ;)
http://www.modellbau-kaufhaus.de/
Czeka mnie jeszcze dobranie odpowiednich przelozen obrotow - 2 sruby sa 4 lopatowe i 2 5-cio lopatowe, nie wspomne o roznych srednicach, kazda misi przecie generowac podobny "ciag". Bede rowniez potrzebowal pomocy przy dobraniu odpowiedniej aparatury - mysle ze mi tu w tym temacie bardzo pomozenice :side: wywazenie i oplywanie planuje na kwiecien.

Narazie to by bylo na tyle pod koniec tygodnia dodam pare fotek.

Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :) :)
Jeśli kadłub będzie zrobiony symetrycznie to z opływaniem nie powinno być problemów Ja miałem IOVE zrobioną z blachy w/g planów zamieszczonych chyba w 1958r w MODELARZU pływała idealnie
pozdrawiam sławek
Awatar użytkownika
Optimusprime1977
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:45

Re: USS "Missouri" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Optimusprime1977 »

Witaj.

am bardzo podobny problem do ciebie. Piszesz ze ta niemiecka firma ma przedstawicielstwo w Polsce. możesz podesłać jakieś namiary.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Optimusprime1977
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:45

Re: USS "Missouri" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Optimusprime1977 »

Witaj.

am bardzo podobny problem do ciebie. Piszesz ze ta niemiecka firma ma przedstawicielstwo w Polsce. możesz podesłać jakieś namiary.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
paniol2005
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS "Missouri" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: paniol2005 »

Chłopie ten temat ma 5 lat , z tego co widzę to raczej do Archiwum X się nadaje.
Pozdrwiam - Tomek
Awatar użytkownika
Optimusprime1977
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:45

Re: USS "Missouri" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Optimusprime1977 »

Strona o której pisze Aro jest funkcjonuje bardzo fajnie. Chciałem sie tylko dowiedziec o tym przedstawicielstwie. Jest tam jakis odnośnik do stronki holenderskiej ale nie wiem czy można od nich kupować .
Awatar użytkownika
mjg
Posty: 58
Rejestracja: 02 maja 2012, 12:18

Re: USS "Missouri" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: mjg »

NPX pisze:A ja mam takie pytanko odnośnie tych planów.:side: Jako, że zostały po prostu ściągnięte z neta i nie było problemów to pytanko do moderatorów czy nie można by ich jakoś podpiąć pod KOGĘ?

Zasadniczo bardziej mnie interesują żaglowce no ale hmm cóż rozmiary modelu robią wrażenie:evil:

Witam!
Pytanie trochę nieaktualne, ale skoro nikt nie odpowiedział to podaję link skąd można pobrać te i inne plany stoczniowe okrętów US Navy:
http://www.hnsa.org/doc/plans/index.htm
Może kogoś coś zainteresuje.
Pozdrawiam
Mirosław J.Golik
ODPOWIEDZ