USS "Missouri" (BB-63) 1:100 (RC)

Relacje z budowy tych jednostek
Aro
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Aro »

Witam wszystkich.
Okolo tygodnia temu ruszyla moja budowa modelu okretu, jakim jest amerykanski pancernik na pokladzie ktorego 2 IX 1945 r. podpisano kapitulację Japonii konczac defakto II WS.

Model chce zrobic z planow ktorych pare fotek zamiescilem nizej. W zalozeniach ma to byc model zdalnie sterowany ((RC) i w tym temacie bede potrzebowal Waszej pomocy poniewaz nie posiadam zbyt szerokiej wiedzy w tym zakresie), napedzany ma byc dwoma silniczkami, kazdy z nich parami srub prawych i lewych z osobnoa aby moc pomagac sobie przy wchodzeniu w skrety.
Szkielet chce wykonac z dykty (czasowo poniewaz po polozeniu laminatu zewnetrznego zostanie on usuniety i zostanie polozony jeszcze laminat wewnetrzny) robienie tak wielkiej formy wydaje mi sie nie miec sensu bo przeciez nie bede robil kilku takich samych okretow pozatym waga samej formy bedzie mnie przerazala tak samo jak zakup kilku workow gipsu :> (podobna metoda wykonalem kadlub 1:100 modelu pancernika RICHELIEU i bylem zadowolony z efektu) a co dalej bedzie to czas pokarze :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:USS "Missouri" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: RomekS »

Nie za bardzo widzę , która to wręga.
:) :) :)
Coraz gorzej widzę :unsure:
.
Ale ogólnie to trzymam kciuki.
To tak dla podkreślenia Świątecznego nastroju...



Obrazek
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: JurekBin »

Plany wyglądają interesująco.
Możesz coś napisać na ich temat więcej.
Skąd i co?
Masz je na ekranie, czy to znaczy że są do zdobycia w sieci?
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Aro
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Aro »

Witam Romku :)
Co do jakosci fotek to prosze sie nie czepiac ;) zamiescilem je tylko pogladowo, chcialem jedynie pokazac wg jakich planow bede wykonywal model :P jak bede wykonywal mniejsze elementy postaram sie robic znacznie dokladniejsze fotki (fotografem nie jestem a pstrykam z telefonu :P )


Co do planow Jurku... tak, sa do zdobycia w sieci, nie pamietam dokladnie gdzie je "dorwalem" ale bardzo duzo siedzialem na ameryknskich stronach poswieconych BB63 jak i calej klasie Iowa, sciagalem prawie wszystkie fotki i co ciekawszego wpadlo na monitor. Jak widzisz jest nawet rozklad prycz - lecz ich wykonywal raczej nie bede ;) sa ich dziesiatki... :unsure:


A tutaj jeszcze dwie foteczki z prac przy tymczasowym szkielecie i poszyciu. Chyba nie ma zbyt wielkiego sensu robienie dziesiatek zdjec na tym etapie - przecie i tak wszystkie wykonuje sie podobnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aro
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Aro »

Kolejne fotki prawie ukonczonego kadluba i przygowanie do laminowania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: antosiek »

Masz rozmach. Powodzenia w budowie.
Czy Ty masz jakieś haki na swoją rodzinę, że pozwalają na taką miniaturyzację?B)
Awatar użytkownika
SlawekOkrojek
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: SlawekOkrojek »

Życzę powodzenia w budowie.

Jeśli to ma być model RC czy przewidziałeś warunki transportu tak dużego modelu.
Jakim samochodem dysponujesz.
Model ma 2.71m plus około 0.1m luzu z obu stron skrzynki czyli rufa i dziób razem daje nam 2.91m.
Samochód powinien mieć przestrzeń bagażową 3.0m minimum.



Z modelarskim pozdrowieniem
Z modelarskim pozdrowieniem
Sławek Okrojek
Aro
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: Aro »

Co do wielkosci modelu to tak... przyznaje iz jest to moja najwieksza jednostka za ktora sie dotychczas zabralem. Udalo mi sie przeforsowac ta wielkosc... sam dokladnie nie mam zabardzo pojecia jak :) i az bylem zdumiony ze tak latwo mi poszlo :) zapewne moja "druga polowa" nie do konca sobie zdawala sprawe ale jak sie obiecalo to trza przecierpiec ;) tymbardziej ze jak nie jest w danym czasie model budowany to laduje na szafie i prawie jak by go wogle nie bylo ;)

A co do transportu Slawku to skrzynke mam zrobiona juz na model (na ciasno) po 1,5 cm z kazdej strony - sprawdzilem przy obciazeniu okolo 15 kg, skrzynia pracuje po okolo 2-3 mm na strone wiec zapas jest jeszcze spory (model do transportu max 20 kg) sam kadlub choc to niewiarygodne zmiescil mi sie do mojego auta po przekatnej i ze zlozonym przednim siedzeniem (Lanos sedan), a skrzynia 274x37x65 bez problemu u kolegi w Fordzie kombi - wiec nie ma problemu.

Po swietach laminowanie a w nowym roku nowe fotki.

I rowniez zycze wszystkim zdowka oraz wesolych, pogodnych, rodzinnych i wspanialych Swiat Bozego Narodzenia...

Pozdrawiam cieplo...
Arek
Awatar użytkownika
SlawekOkrojek
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS \"Missouri\" (BB-63) 1:100 (RC)

Post autor: SlawekOkrojek »

Każdy dochodzi do pewnych wniosków po latach uczestniczenia w zawodach i najlepiej wnioski wyciąga się na własnych błędach.

Ja stosuję skrzynki na modele zawsze większe dlatego że jest możliwość zabezpieczenia modelu do transportu poprzez włożenie między ściankę a dziób kawałka gąbki, to samo robię na rufie.
Drugi aspekt wyobraź sobie jakąś impreze nad wodą gdy jest dość zimno, o deszczu nie wspomnę, i po paru godzinach marznięcia włóż model do skrzynki bez uszkodzenia go, jeżeli cały się trzęsiesz z zimna.

Jeśli będziesz tylko pływał rekraacyjnie moje spostrzeżenia będą nie przydatne, ponieważ nikt normalny nie pójdzie pływać modelem w taką pogodę. A startując w zawodach pogody nie wybierasz.
Z modelarskim pozdrowieniem
Sławek Okrojek
spros
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS

Post autor: spros »

Aro napisał:
sprawdzilem przy obciazeniu okolo 15 kg, skrzynia pracuje po okolo 2-3 mm na strone wiec zapas jest jeszcze spory (model do transportu max 20 kg)

hmm. plywajcacy bedzie wazyl pewnie ze 60kg. czy jestes pewien ze dasz rade zmiescic sie w 20? i pozostale 40 montowac i demontowac za kazdym razem?
ODPOWIEDZ