Początek z rc

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Początek z rc

Post autor: Slawek Kromer »

Zieciu321
Posty: 0
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:23

Re: Początek z rc

Post autor: Zieciu321 »

Witam, trochę poszperałem po internetach, a większość robiłem na czuja, ale i tak podzielę się moją pracą! :)

A więc tak:
- wlot do systemu chłodzenia zakupiłem i wmontowałem pod kadłub, jednak podczas pływania wytwarza się takie ciśnienie, że woda spokojnie wlatuje i jest prowadzona do wyjścia.
- zakupiony gotowy system chłodzenia na silnik nie spełnił pokładanych w nim nadzieje, ale to już wina montowania silnika, ponieważ leże(nie wiem jak fachowo to nazwać) na silnik jest "głupio" pomyślane i system chłodzenia zamiast 7 zwojów ma tylko 3, musiałem go przyciąć ponieważ w 1/3 długości silnik wspiera się na mocowaniu i nic tutaj się już nie dało zrobić.
- pomalowałem również całą łódkę, ponieważ na łączenia góry i dołu łódki nie były jakieś rewelacyjne to je trochę uszczelniłem, rozprowadziłem po prostu silikon i palcem ładnie wygładziłem. Po malowaniu nie ma śladu, że jest tam silikon.
- oczywiście wszystkie dziury w plastiku robiłem rozgrzanymi gwoźdźmi i uszczelniałem później sylikonem.

Co zauważyłem po tych "operacjach", że model przy maks prędkości skacze, więc muszę dociążyć przód. Po za tym nie wyszło to jakoś spektakularnie, chłodzenie coś zawsze daje, ale nie jest to, to co chciałem osiągnąć.
Z jednej strony jestem bardzo zadowolony, bo nauczyłem się czegoś. Na pewno dowiedziałem się, że trzeba mieć tutaj cierpliwość, bo przy tak małych elementach to jest masakra skręcić, trzymać! :)
hmmm estetyka zewnątrz bardzo ładna, fajnie mi to wyszło, w środku trochę średnio, no ale jak na początek uważam, że nie jest źle i na pewno będzie to cenę doświadczenie na przyszłość! :)

A odnośnie przyszłości to zastanawiam się pomału co tu stworzyć, bo powoli nadchodzi jesień i przyda się jakaś dodatkowa odskocznia od pracy..
Macie może jakieś propozycje? coś na początek, a dodam, że spodobały mi się żaglówki z silnikami! :)
Awatar użytkownika
Motyl
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2011, 20:40

Re: Początek z rc

Post autor: Motyl »

Żaglówka z silnikiem? Po jakie licho taka kombinacja? Chyba że chodzi Ci o sterowanie żaglami windami?
Zamiast silikonu do uszczelnienia wlotu i wylotu wody do chłodzenia proponuję żywicę epoksydową. Nie widzę zdjęć jak to zrobiłeś ale jeśli tak jak na 2gim filmiku w pierwszym poście to tragedia.
Jeśli nadal chcesz szybko pływać to kup używany kadłub ECO na jakimś portalu aukcyjnym ok 100zł do tego bezszczotkę, regulator, LiPo, i można śmigać ;)
Awatar użytkownika
strzelec
Posty: 0
Rejestracja: 24 sie 2015, 17:02

Re: Początek z rc

Post autor: strzelec »

wyważenie regulacja modelu takiego który masz to tak:
- po położeniu na wodzie powinien stać poziomo czyli ani dziób ani rufa zadarta czy siedząca w wodzie (regulacje można dokonać przesuwając aku w przód lub tył modelu) jeśli przeciążysz dziób łajba będzie późno wchodziła w ślizg
- przy ślizgu kadłub powinien się unieść a nie zadzierać dziób czy rufę
- twoje kaczki są efektem braku steru na pawęży to takie płetwy poziome którymi reguluje się docisk kadłuba do lustra wody, przy nabieraniu prędkości model zadziera dziób który to raz opada a raz się unosi i tak w kółko.
Koledzy mają racje z tą elektroniką nie poszalejesz za bardzo, sterowanie silnikami tu odbywa się z czkawką i model nie pływa płynnie, jak by co służę poradą, przerabiałem ten model znajomemu teraz robi furorę na jeziorze Sławskim
ODPOWIEDZ