Początek z rc

Czyli forum RC.
Zieciu321
Posty: 0
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:23

Początek z rc

Post autor: Zieciu321 »

Witam,
dzisiaj w końcu przyszła do mnie łódź rc Flying electric http://allegro.pl/lodz-zdalnie-sterowana-flying-electric-rc-i5594790287.html, w skrócie Chińska zabawka rc..
Uściślając kupiłem ją, bo była tania i dzięki niej chcę się wkręcić, pobawić i jak złapie bakcyla to przez zimę spróbować zrobić coś swojego:).
Ale wracając do tematu to chciałbym nauczyć się czegoś odnośnie samej konstrukcji łódki i najprościej ujmując chcę ją tuningować! :D

Dla tego mam do was parę pytań:
1. W zestawie jest Chińska bateria 1800mah 7.2v[nie ma nazwy, jest zielona, a jej wymiary to 138x43], tutaj nasuwa się myśl nad zmianą tej baterii, jaką byście radzili?
myślałem nad jakąś o większej pojemności, ale w tedy waga skoczy i czy to wydłuży czas zabawy?
2. Chłodzenie silników.. Jak je wykonać? chodzi mi tutaj bardziej o to gdzie zrobić wlot na wodę?
tutaj mam 2 filmiki z pomysłami jak je ktoś zrobił.
https://www.youtube.com/watch?v=it5LY9hLtkQ
https://www.youtube.com/watch?v=xmx9GpodFSk
3. w załączniku zdjęcie tyłu łodzi, jak przyszła do mnie łódź miała urwany ten plastik po lewej stronie, który "trzyma" wał i śrubę, proszę mi powiedzieć czy on jest potrzebny? Dokleiłem go kropelką i na razie jest.. Jest to stały plastik, nie rusza się, a wnioskując z instrukcji to skręcanie odbywa się za pomocą silników.

Dodam również, że zapomniano spakować plastikowej osłonki na przewód, która wychodzi z łódki.. Dostanę ją w pt, a na razie zrobiłem ze słomki i taśmy "osłonkę".

W jednym wielkim skrócie, to chcę zrobić, by łodzią można było bawić się dłużej i nie przegrzać silników przy tym.. :D

Proszę o nie pisanie, "mogłeś" wydać więcej na łódkę i mieć wszystko ok. Otóż nie do końca, bo widziałem droższe łódki, a nie miały chłodzenia, baterie też Chińskie, a po za tym najważniejsze dla mnie, chcę coś pomajsterkować przy niej o ile się da.
Z góry dziękuje za pomoc, wiem, że nie jest to może "najlepsza" łódka, ale może uda się coś zrobić i przerobić! ;)
Załączniki
tył łodzi.
tył łodzi.
DSC_0427.jpg (68.9 KiB) Przejrzano 8341 razy
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Początek z rc

Post autor: Irek350 »

Witaj
Nie inwestuj w tą zabawkę, po prostu pobaw się i tak jak napisałeś, jak złapiesz bakcyla to wtedy "zrobimy razem" prawdziwego ślizgacza :)

ps.
możesz śmiało napisać coś o sobie w "przywitalni" ;)
Zieciu321
Posty: 0
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:23

Re: Początek z rc

Post autor: Zieciu321 »

Wiem, że to nie jest model do bóg wie jakiego tuningu i przerabiania, ale mam "jedno ale"..

1. Jeśli kupie baterie, to przecież będę mógł ją wykorzystać w późniejszym okresie, a jak nie to zawsze będę mógł się bawić moją łódką dłużej! :D
2. Wydłużając czas pracy silników muszę coś zrobić, by je chłodzić.

Naprawdę robię to, bo chcę się nauczyć. Chcę wiedzieć czy jak to zrobię to będzie pozytywny efekt, a to w późniejszej budowie mam nadzieje zaprocentuje, bo już tam coś będę się znał.

Irek350, czy mógł byś mi pomóc z tym chłodzeniem? Czy jeśli "zassanie" wody zrobię pod kadłubem i wysunę(kilka mm) je pod kątem do kierunku jazdy, to czy wytworzy się takie ciśnienie, że "przepchnie" wodę, aż po całym zwoju na silniku do wyjścia?
Na filmiku z posta wcześniejszego gościu takie coś zrobił, zamontował wejście wody przed śrubami i działało mu to..
Zieciu321
Posty: 0
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:23

Re: Początek z rc

Post autor: Zieciu321 »

Pierwsze pływanie za mną, bakcyl złapany, frajda nie z tej ziemi!! :D

Tylko jest problem, pływałem około 8 minut, aku się nie rozładował - po prostu stwierdziłem, że wystarczy i zobaczymy do środka, a tu zong..
Nie przypuszczałem, że takie małe silniczki się mogą tak grzać.. nie parzyły, ale były ciepłe..
Jeszcze raz proszę o pomoc z problemem, jak zamontować chłodzenie! :)
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Początek z rc

Post autor: taganc »

Kolego nie wiem czy uzyskasz tu pomoc w tej kwestii , jak pewnie zauważyłeś tu takich modeli jak ślizgi się nie buduje. Co prawda czasem stosujemy chłodzenie silników ale są to modele dużo wolniejsze. Rurki łapiące wodę dajemy za śrubami, co raczej u Ciebie jest nie realne. Poszukaj forum gdzie zajmują się łodziami prędkościowymi.
Pozdrawiam Tadeusz
Zieciu321
Posty: 0
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:23

Re: Początek z rc

Post autor: Zieciu321 »

Moim zdaniem nie ma tutaj nic do rzeczy rodzaj modelu, dobrze są inne, ale fizyka jest ta sama..
No cóż, może ktoś miał problem zassaniem wody do układu chłodzącego w innym "modelu".

Zamówiłem już potrzebne rzeczy, jutro jadę kupić wężyki i jakieś uszczelniacze. Może się pojawi ktoś z pomocą, a jak nie to robię po swojemu na tak zwaną "pałę" :D

Ale dzięki za rade.
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Początek z rc

Post autor: Irek350 »

Fajnie że ci się spodobało :D
Co do modelu, podtrzymuję to co napisałem na początku - nie warto.
Dlaczego? Bo to z założenia wytwórcy zabawka w dodatku zrobiona z materiałów niskiej jakości.
Żeby to miało ręce i nogi to musiałbyś wywalić dosłownie wszystko i zamontować nowe elementy.
Chcesz zrobić chłodzenie, ale po co ? Te silniki już bardziej nie będą ciepłe, bo akumulator ma niską wydajność i nie jesteś w stanie ich przeciążyć.
Twój model jest dobry na początek do pierwszych pływań, aby trochę się oswoić ze sterowaniem.
Chcesz coś więcej - sprzedaj ten model i kup coś o klasę wyżej (albo od razu o dwie klasy :twisted: ).
Większość modeli na Youtube to wypasione modele w które wpakowano nie małe pieniądze (nawet te z twoich linków) liczone w setki, a nawet tysiące euro.
Jak chcesz coś zrobić samemu to odwiedź fajne forum Marka C4:
http://marek.aplus.pl/forum/
Jest tam kilka osób które mają duże doświadczenie w budowie tego typu modeli.
Zieciu321
Posty: 0
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:23

Re: Początek z rc

Post autor: Zieciu321 »

Zabawa przednia! :D
Jutro robię jakiś tor u siebie nad stawkiem, żeby nauczyć się sterować! :)

Zdaje sobie z tego sprawę, ale jak pisałem chcę się uczyć. Nie zdecydował bym się na nowe hobby jak, by mnie nie było stać i liczę się z tym, że ta moja nauka będzie kosztowna i prędzej czy później wymienię wszystko w tym modelu.
Naprawdę coś czuje, że przez zimę będę chciał zrobić coś swojego, a nie chcę kupować od razu gotowca, bo w tym wszystkim zaczyna bawić mnie to, że muszę zrobić coś sam! :)

Więc będę na własną rękę robił swój tuning coś w rodzaju "pimp my boat" i mam nadzieje, że się czegoś nauczę :)

A że mam wolne, to jutro będę testował trochę na "sucho" mocowanie wlotu wody, mam nadzieje, że coś uda się wymyślić.

Jutro na pewno pochwalę się swoimi "testami" i mam nadzieje, że chociaż trochę się to komuś przyda z podobnymi problemami jak mam ja :)
rekmak
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Początek z rc

Post autor: rekmak »

Przejdź na inne forum. Na tym http://marek.aplus.pl/forum/index.php jest temat Modele ślizgów i tu możesz znaleźć coś odpowiedniego. Nie przyzwyczajaj się do tego sterowania bo inaczej steruje się silnikami a inaczej sterem. Co do tuningu to wymienić trzeba prawie wszystko, razem z aparaturą. Na zimę przymierz się na model Eco na silnik bezszczotkowy.
Zieciu321
Posty: 0
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:23

Re: Początek z rc

Post autor: Zieciu321 »

Dzięki za linka, ale jest to trochę "wymarłe" forum, dużo "świeżych" postów z przed kilku lat..

Zdaje sobie sprawę, że ten tuning to jest wymiana wszystkiego, ale jak pisałem wcześniej chcę się nauczyć tego, tylko praktyka może coś dać. A myśląc o robieniu coś na zimę, myślę że to się przyda.

Mam pytanie, odnośnie "żabkowania" łodzi, jeśli mi łódź skaczę na max prędkości to znaczy, że jest źle wyważona i przód jest za lekki - tak w skrócie?
ODPOWIEDZ