Marzenie rc "Czarek"

Czyli forum RC.
Kobol
Posty: 25
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Marzenie rc

Post autor: Kobol »

Dziękuję za odezwę z wieloma ciekawymi radami i pomysłami, i chyba się zgodzę z kolegami że „Czaruś 1” tak go nazwijmy odejdzie na dalszy plan a zacznie się budowa od podstaw „Czarka 2” z innych materiałów i z większą dokładnością no i raczej jak Pan Romek radzi z gotowego planu. Ciekawym pomysłem jest przekształcenie na model RC jaki przedstawił kolega Vegelus no ale wszystko zależy od tego jakie zdobędę plany a czy model HMS Chatman & Holland z XVII w będzie się nadawał na przekształcenie na RC bo takie plany akurat możliwe iż uda mi się zdobyć, że tak powiem ten model będzie wspólną pracą wszystkich entuzjastów modelarstwa z forum Kogi.

Pozdrawiam:) !!!!
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Marzenie rc

Post autor: RomekS »

Kobol napisał:
Pan Roman się uruchomił poczułem się ważny prze chwilęB) , a teraz trochę krytyki dla pana Romana bo się rozbujał za bardzo, po pierwsze nie jesteśmy na „ty” po drugie ośmiesza się ten kto próbuję ośmieszyć innych po trzecie większość kolegów modelarzy starała się pomóc a nie siać pesymizm i nawet jak odradzała starała się jakoś naprowadzić na właściwy tor np: pan Andrzej i pan Ryszard których pozdrawiam, ale dosyć tych wrzutów bo to nie czas ani miejsce. I tu mam pytanie do pana Romana jaki model żaglowca dało by się przerobić na model RC??? Może tak doświadczony modelarz któremu nikt jeszcze nie dorównał podzieli się swoją bardzo cenną wiedzą.


Tak sobie przeglądam to i owo ze subskrybowanych tematów.
Tak z nudów bo już kielonek do łapy się przykleił. I to jest pozytywne.. :P ;) :woohoo:
Czasami warto powspominać ....
No i tu wychodzi znowu model na literę...? No właśnie sam już nie wiem.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Marzenie rc

Post autor: RomekS »

Kiedyś powiedziałem "A" no to trzeba zadać pytanie co z literą "B".
A nie mówiłem , że trzeba zacząć na literę "D" .
Bez zbędnych skojarzeń.

Takich relacji mam subskrybowanych 10-tki.
W niektórych są nawet niezasłużone inwektywy.
I po co się czasami wypowiadać, radząc to i owo, przepraszać nie wiadomo za co...
Victory, Bismarck, Santisima Trinidad etc. to są modele na początek.
Najlepiej RC (Radio Control).
Coraz bardziej popieram zdanie Stefcia.
Olej to. Rób swoje.
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Marzenie rc

Post autor: grzegorz75 »

Hahaha :) :) :) ... No , Romeczku , widzisz , ja mam jakiś taki dar , do rozpoznawania takich właśnie temacików i modeli . Zresztą , przez 5 lat przeglądania witryn modelarskich , chyba ani razu się nie pomyliłem . Tutaj jest 6 stron bredzenia , ale kilka fotek się znajdzie :-) . Najbardziej lubię te bez fotek i z "zamiarami" . Ja tego olewać nie będę i z całą swoją złą mocą będę tępił tego typu zawracanie gitary i zajmowanie miejsca na serwerze . Zawracanie gitary czymś , co nigdy nie będzie miało cienia szansy na finisz. Choć niektórzy mówią o "zniechęcaniu "... Padły nawet niedawno słowa , że "może najlepiej nie robić nic" itp . Podpisuję się rękoma i nogami , że w przypadku takiej relacji jak ta , jednak NAJLEPIEJ NIE ROBIĆ NIC . Na autorów słów tak zwanych obrońców ucieśnionych , reaguję jednak z lekkim przymrużeniem oka , bo zbyt krótko uczestniczą na forach , by zrozumieć do końca o co w tym chodzi :-) , ale wierzę , że zrozumieją , tylko wszystko w swoim czasie :-) .

P.S. A może właśnie Romku zniechęciłeś kolegę współmodelarza swoim gadaniem ? :P
http://www.iik.suzuki.pl/
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Marzenie rc

Post autor: artur »

Kolego Kobol olej innych i rób swoje dzieła i nie zniechęcaj się do wypowiedzi innych , oni tylko się terminują w swoich wypowiedziach co do niczego nie prowadzi ,we mnie masz kibica czekam na relacje z budowy:)
Kocham Laubzegę
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Marzenie rc

Post autor: Leon27 »

Hahaha to się wszyscy uśmieją. Szczególnie Romek !!! Ja to dopiero tu wykopka uczyniłem. Nie wiadomo czy nie wybuchnie jak niewybuchy z II Wojny Światowej. Marzenia czyjeś chyba poszły z dymem. Ale za to od 2004 ceny na osprzęt RC spadły III A ja myślałem nad zrobieniem RC ze szkunera który nie ma rej. Widziałem na Youtubie filmiki gdzie szoty były na stałe ustawione na jakąś długość i sterowanie odbywało się za pomocą tylko steru. I jakoś to pływało rekreacyjnie. Pytanie czy 70 centymetrowy szkuner by się do tego nadawał. Coś by mu się przyczepiło od dołu. Martwi mnie tylko to że mógłby bez silnika dać nogę.
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Marzenie rc

Post autor: Kapitansio »

Tak.RC żaglowca to wielka sprawa. Zapoznaj sie z tym
http://www.youtube.com/watch?v=fKVjiyWI ... re=related
Ja się na razie nie porywam na to.Tak czy inak zyczę powodzenia.
Awatar użytkownika
paniol2005
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Marzenie rc

Post autor: paniol2005 »

Leon , można potrenować pływanie na czymś takim - http://modelmaniak.pl/galeria/opalek1_5/ZPM_OPALEK-article_in_Mlody_Technik_6-2009-POL.pdf.
Bardzo przyjemna łódka , tania i prosta .
Jeśli chodzi o balast w szkunerze który masz zamiar "uwodnić" , to w moim wyszło 7 kg.
Tylko że nie ma w nim miecza , lecz ołów jest w kadłubie .
No i model ma 2m maszt.
Pozdrwiam - Tomek
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Marzenie rc

Post autor: Leon27 »

Akurat tym zestawem Blunose Billing Boats dysponuję. Ale średnio widzę takie przerobienie. Chyba wolę go statycznego. Choć na wodzie wrażenie robi.
ODPOWIEDZ