talrepy

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:talrepy

Post autor: banderas »

Co do metali to wydaje mi się że wiem wszystko bo pracuje w branży metalowej i z zawodu technik-sp.oróbka skrawaniem i na toczeniu się znam ale co z tego jak tylko toczenie metali wchodzi w grę
Jesio jedno pytanie mi się nasuwa jeśli ktoś z Was kupował takie gotowe elementy to może gdzieś na opakowaniu było o materiale z jakiego toto było zrobione poszperajcie proszę.A może użyć MDF-u tylko gdzie dostać taki wałek,kolega obiecał mi przynieść szczebelek od łóżeczka dla dzieci jakie kiedyś były moe ten materiał się na coś zda
Dzięki za podpowiedzi będę próbował do skutku.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:talrepy

Post autor: Marecki »

banderas napisał:
Co do metali to wydaje mi się że wiem wszystko bo pracuje w branży metalowej i z zawodu technik-sp.oróbka skrawaniem i na toczeniu się znam


No to ja tu czegoś nie rozumiem
Ty fachowiec od toczenia zadajesz takie pytania ,
a ja amator produkuje się z odpowiedzią i wygląda to jakbym próbował pouczać mistrza ?!
Znając się na toczeniu metali siłą rzeczy powinieneś coś wiedzieć
o toczeniu drewna - już choćby z zawodowej ciekawości liznąć temat .
(tak mi się w każdym razie wydaje)
A skoro już mowa o metalach to mógłbyś zweryfikować te moje wcześniejsze wypociny !
Udziel kilku porad i powiedz z jaką prędkością toczyć mosiądz , aluminium (inne kolorowe) ,
na co zwrócić uwagę żeby nie spaprać roboty itd... ???
Ja się dopiero wgłębiam w temat i przyda się każda wskazówka !
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 973
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:talrepy

Post autor: krzysztof »

No, Marecki, ale się Banderas ze swoim doświadczeniem schował. Myślę,że za "karę" powinien napisać obszerny wątek o toczeniu metali pod kątem naszych potrzeb. Materiał - jaki, na co, skąd najlepiej, jaka technika, jakie narzędzia. I tak będziemy mieli super nastepny artykulik.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:talrepy

Post autor: Marecki »

No ja myślę że w ramach zadośćuczynienia coś takiego powstanie i to szybko ! :)
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:talrepy

Post autor: mirek »

Oczekujesz porad od kolegów i je dostajesz w miarę możliwości i uważam , że taki fachowiec powiniem napisać kilka porad dla nas . Pewnie , że o obróbce skrawaniem napisano tysiące książek ale spróbuj ująć to w skrócie i tak abyśmy wszyscy zrozumieli
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:talrepy

Post autor: banderas »

Marecki ma rację o toczeniu metali wiem wszystko no może prawie wszystko,ale o toczeniu drewna nic absolutnie bo po prostu w mojej pracy się nigdy z tym nie spotkałm.Prędkości toczenia próbowałem przekładać odpowiedniki z metalu z mizernym skutkiem jak było widać na załączonym obrazku.
Co do artykułu o metalach to z miłą chęcią napisze.Mam nawet koncepcję na taki skrypt.
Biorę się do roboty ale z góry uprzedzam że to będzie tylko o metalach zwykłych i kolorowych.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:talrepy

Post autor: Marecki »

Świetnie !
W takim razie czekamy na materiał i skrypty :)
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:talrepy

Post autor: banderas »

No tak Właśnie zaczeło mi coś wychodzić i tu prośba powturzę się Mirku może byś mi podał jakieś przybliżone wymiary jufersów do K&M
materiał no cóż machoń i dąb ,prędkość 2500 przy posuwie 100 krotnie mniejszym niż prędkość startowa żółwia lądowego

No i dalej problem ze zdięciami
Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:talrepy

Post autor: mirek »

Pytanie o wymiary tarlepów do raczej nie do mnie :unsure: :unsure: :unsure: głównym rysownikiem Jest Jeery i raczej on udzieli ci wyczerpującej odpowiedzi
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Odp:Re:talrepy

Post autor: radek »

banderas napisał:
No i dalej problem ze zdięciami

Witaj Banderas. Problemy z załączniem wynikają z tego, że zdjęcia które wgrywasz są za duże nawet na system reskalujący. Zdjęcia mają prawie jeden MB i 2048x1500 rozdzielczości. Postaram się z czasem poprawić system reskalowania, ale też prośba o wgrywanie mniejszych plików.
To prośba ogólna do wszystkich:laugh:

Pozdrawiam serdecznie.
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ