TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Dziękuję Wojtku za wsparcie, na pewno będzie mi potrzebne. :D. Co do okienek, mam nadzieję , że poniższe zdjęcie wszystko wyjaśni. Pozdrawiam.
393.JPG
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. „Oszklony”jeden z trzech segmentów pierwszego piętra …
403.JPG
402.JPG
405.JPG
406.JPG
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: jeskom »

te kwadratowe okna są wzorowane na oryginalnym wyglądzie?..bo co do pozostałych z łukiem (które są rewelacyjne) te wyglądają zbyt nowocześnie i według mnie nie bardzo pasują.
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Z tego co znalazłem w temacie okien pierwszego pokładu, to były trzy rodzaje : 1-z lakierowanego drewna tekowego (te z łukami). U mnie pomalowane czerwonym ceglastym podkładem (chyba tak się to nazywa) i psiknięte bezbarwnym matem. Przyjąłem zasadę , nie stosowania dokładnie koloru jaki był na oryginale, ale dostosowanie koloru do skali modelu. Po przykryciu pokładem górnym i zamontowaniu nadburcia m. pokładami , które posiadają otwory okienne 4x4 mm, zostanie praktycznie odcięte światło. W takim klimacie te okienka mają zbliżony kolor do koloru drzewa tekowego. 2,3- były wykonane z mosiądzu i stali . Jedne pomalowałem na biało- tak było w oryginale. Te kwadratowe (prostokątne) takie miały kształty, ale chyba były też malowane. Tak to wyglądło w "zestawie" i przed "przeróbką"
387.JPG
Pozostawiłem je w kolorze mosiądzu, z nadzieją że z czasem pokryją się patyną i w klimacie jak wyżej będzie w miarę OK. Przy próbie pomalowania ich na kolor czerwony ceglasty, ramki praktycznie zlewały się z szybkami i po zabudowaniu górnym pokładem i nadburciem były widoczne „czarne prostokąty” bez ram i szprosów. Poza tym nie porywam się na budowanie modelu, który ma być zgodny z oryginałem w każdym elemencie, nie ta liga. :D PS. Miło mi Jeskomie , że podobają Ci się te z łukami, ale z tym "rewelacyjne" to trochę przesadziłeś ;) . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: jeskom »

jak chcesz szybciej osiągnąć efekt patyny na oknach to mogłeś zastosować elektrolizę podlączając je pod biegun dodatni :D...chwilka pod napięciem i masz efekt na który byś czekał bardzo długo
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Dzięki Jeskom. Te okienka przy całym przedsięwzięciu to pikuś. Zanim skończę ten model (mam nadzieję, młody człowieku , że się „wyrobię”…….) to na 100% same pokryją się patyną. :D A przy okazji Dziękuję "niewidzialnej ręce" za retusz zdjęć z okienkami(chociaż domyślam się czyja to inicjatywa :D ). Tak czy owak - jeszcze raz Dzięki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
krystiano007: Bardzo ładnie to wszystko wychodzi.Szklarzem nie jestem. Na oknach zbytnio się nie znam. Na statku RMS "Titanic" wyglądało to tak:
<Obrazek><Obrazek><Obrazek><Obrazek><Obrazek><Obrazek><Obrazek><Obrazek><Obrazek>

Pozdrawiam serdecznie
SZKUTNIK
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Piękne Dzięki Szkutnik. Zdjęcia niesamowicie pomocne. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Zainspirowany zdjęciami porwałem się na wykonanie poręczy. Własciwie poręcze na Titanicu wcześniej były czarne, potem przemalowane na biało a u mnie zostaną chromowane (czego i tak nie widać w realu). Pozdrawiam.
409.JPG
411.JPG
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Prace nad wyposażeniem pierwszego pokładu trwają równolegle na 3 (jeżeli brać pod uwagę łączniki- to 4) segmentach.
429.JPG
427.JPG
426.JPG
Pozdrawiam. Krzysiek.
ODPOWIEDZ