TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: jeskom »

no ładnie...jak ty to robisz że jednocześnie masz przód i tył statku na zdjęciach hehe...rozumiem wyjście na kotwice na dziobie statku będzie w późniejszym czasie? :D
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 200
Rejestracja: 17 lut 2012, 08:47

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: muli9 »

Model nabiera charakteru - zaczyna się fajnie prezentować z tymi pokładami.
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Wiatm. Stosunkowo prosto Jeskomie-ustawiam obok siebie dwie części kadłuba , ponieważ nie jest jeszcze „spięty” :D . A tak na marginesie, dwie siostrzane jednostki-TITANIC i OLYMPIC były budowane równolegle. Hmmm… faktycznie… „wystarczy dorobić” do jednej części przód a do drugiej tył i będą 2 statki !!! :lol: . Co do wyjścia na kotwicę, będą później….dużo później. Na razie walczę z rufą.
..Dzięki muli9.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 15:00 przez krystiano007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: jeskom »

a twój titanic tak jak oryginał będzie miał funkcję zatopienia? :D nakręcisz filmik jak model tonie co by odwzorować oryginał? hehe...

no nic...czekam na dalszy postęp prac bo się elegandzko zapowiada :D
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. No nie! :twisted: Mam nadzieję że tym razem pozostanie w całym kawałku. :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Uffff…Zakończyłem poszycie listewkami części rufowej i jako – tako uporałem się z rufą. Nie było ( mi ) łatwo bo oczywiście dała w kość różnica m. „wycinanką” a „składanką”. Najpierw skleiłem szablon z wycinanki ,dokleiłem listewki na poszycie, szlifowanie , szablon, szlifowanie i….tak do skutku.
307.JPG
341.JPG
346.JPG
359.JPG
360.JPG
361.JPG
Oczywiście trzeba będzie jeszcze dopracować. :cry: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Mam pytanie a zarazem gorącą prośbę o pomoc. Jakie powinny być dalsze kroki w temacie zabezpieczenia kadłuba-pierwszego poszycia, który planuję po szpachlować ( szpachlówka akrylowa) przed właściwym poszyciem ( prawdopodobnie blachy będą z PCV 0,25mm)
Czy :
1.Pokryć szpachlówką akrylową bezpośrednio na poszycie? Robiłem próbę (właściwie delikatne wcieranie) mając nadzieję że wypełni drobne szczeliny m. listewkami, ale po wstępnym przeszlifowaniu - efekt niezadowalający.
2.Pokryć szpachlówką , a potem kapon i szpachlowanie ? Czy:
3.Szpachlować po wcześniejszym zaimpregnowaniu :
A) kaponem?
B) rozwodnionym pattexem?( może „doklei ze sobą” listewki? a i szpachlówka akrylowa będzie lepiej się trzymała?).
Pozdrawiam pozostając w nadziei ( nie mylić „przy nadziei”) na fachową pomoc w rozwiązaniu problemu .
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: Sance »

Dla mnie najlepsza szpachla to pył ze szlifowania zmieszany z klejem wypełnia szpary i dokleja listewki.
Ale dużego doświadczenia nie mam więc mogę być w błędzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: rychenko »

Witam
Możesz mieć trochę problemów przy oklejaniu drugiego poszycia bo podkład powinien być dosyć mocny ,ja bym to tak jak jest teraz potraktował lakierem nitro i na to dał szpachel samochodowy taki z utwardzaczem , nie wiem na jaki klej będziesz kład imitacje blach z PCV czy polistyrenu ale powierzchnia musi być mocna co by klej nie wyrywał szpachli czy podkładu .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
krystiano007
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:51

Re: TITANIC 1:250 kolekcja Hachette

Post autor: krystiano007 »

Witam. Dzięki Sance ale planuję przeszpachlować cały kadłub i jego niedociągnięcia , tak że pył ze szpachlowania nie wchodzi w rachubę . Rychenko, właśnie tego się obawiałem, że poszycie właściwe może „odchodzić” (nawet z czasem) od podkładu. Praktyki w tym temacie nie mam za cholerę. Jest parę miejsc gdzie muszę nałożyć trochę więcej szpachli aby zachować płynność linii. Czyli podsumowując : polakierować wszystko jak jest lakierem nitro (zostało mi od parkietu- może być?) szpachlówka samochodowa ,szlifowanie, potem mogę dać szpachlówkę w sprayu MIPA? (zostało mi z budowy poprzedniego kadłuba- fajnie się szlifuje na mokro, jest szara i widać wszystkie niedociągnięcia do poprawki). A propos PCV- oczywiście miałem na myśli polistyren (mniej niż zero doświadczenia z tym materiałem –znajomość wirtualna -m.inn. ze śledzenia Twoich kosmicznych poczynań) czytałem że klei się go z drewnem, podkładem, na CA , a można inaczej?. Chociaż do końca nie zrezygnowałem z folii aluminiowej. Decyzji jeszcze nie podjąłem. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ