Moja przygoda z żaglami.

Tu proszę dzielić się swoimi spostrzeżeniami o jachtach, czarterach, przyjemności żeglowania po jeziorze....
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Moja przygoda z żaglami.

Post autor: Jarek »

Ta nadbudówka również przy wietrze z tyłu zapewne ekranuje strugi wiatru w żagle rejowe, które są dość nisko.
Awatar użytkownika
Witek...
Posty: 92
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:07
Lokalizacja: {"name":"Polska Zb\u0105szy\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Moja przygoda z żaglami.

Post autor: Witek... »

Bardzo ciekawe przedsięwzięcie, ilość żagli robi wrażenie i z pewnością super wygląda w realu. Na pewno podjadę zobaczyć bo i nie mam daleko znad jeziora Zbąszynskiego. Gdzie również żegluję tyle że na windsurfingu. Co prawda tylko jeden żagiel ale za to wrażenia przy blisko 50 km/h niezapomniane, ale piwa się nie napijesz...
Masz co jeszcze upiększać, usprawniać i eksperymentować najważniejsze mieć cel i odskocznię od spraw codziennych.
Zgodnie z przedmówcami uważaj na bezpieczeństwo. Łódź wydaje się niezbyt szeroka i zanurzenie chyba też nie za duże a wysokość spora. Jeśli środek ciężkości jest za wysoko to oby przy bocznym podmuchu nie skończył jak Vaza. Czego oczywiście nie życzę a wręcz przeciwnie udanej i bezpiecznej zabawy.
Pozdrawiam Witek
Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2021, 21:15
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Wiele\u0144,gmina Przem\u0119t,powiat wolszty\u0144ski,wojew\u00f3dztwo wielkopolskie,64-234,Polska,pl","lat":"51.9530717",&

Re: Moja przygoda z żaglami.

Post autor: Słoniu »

Witku!
Zapraszam serdecznie - to tylko 50 km ode mnie! Jeden żagiel to też żagiel i lepiej się mocno trzymaj a raczej za bom. Mój statek już przebił Vaze bo jeszcze do dna mu daleko. Tak dla ciekawostki owszem ma małe zanurzenie 80cm tył i 60 przód - a co mi tam. Wlane ma 10 ton betonu i to go konkretnie trzyma przy życiu. Reszta szczegółów gdy przybędziesz. Na pewno chcę przeprowadzić próbę wartości momentu siły prostującej ale teraz z doświadczenia wiem, że daleko mu do przewrotki. Mimo wszystko w stosunku do kadłuba maszty są niskie i jest na pewno niedożaglowany. Ale wygląd ma. :)
Pozdrawiam
Ps. Taka mi myśl przez głowę przeszła - mam nad tym jeziorem warunki aby "kogowicze" mogli się spotkać na zjeździe i trochę się przekonać jak modele, które latami sklejają zachowują się w realu...
Pozdrawiam Słoniu
Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2021, 21:15
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Wiele\u0144,gmina Przem\u0119t,powiat wolszty\u0144ski,wojew\u00f3dztwo wielkopolskie,64-234,Polska,pl","lat":"51.9530717",&

Re: Moja przygoda z żaglami.

Post autor: Słoniu »

Tak Witku - na pewno. Niestety początkowo statek nie miał być tym co teraz wymyślam stąd taka okazała nadbudówka a właściwie - kasztel rufowy. Ma charakter reprezentacyjny, zwłaszcza w środku gdy zwiedzają go goście. Teraz nie jest nawet tak źle bo tylko w fordewindzie "robi za żagiel". W innych kursach daje rade - napełnia się i pracuje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2021, 21:15
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Wiele\u0144,gmina Przem\u0119t,powiat wolszty\u0144ski,wojew\u00f3dztwo wielkopolskie,64-234,Polska,pl","lat":"51.9530717",&

Re: Moja przygoda z żaglami.

Post autor: Słoniu »

Przepraszam, ten drugi akapit zwrócony był do Jarka
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Moja przygoda z żaglami.

Post autor: Jarek »

Proponujesz zjazd kogowiczow nad jeziorem.
W sezonie letnim spędzić wolny weekend nad jeziorem z modelami - pomysł rewelacyjny ! Godny poważnego rozważenia. Szkoda tylko modelarzy budujących modele wystawowe. Nie popływali by sobie. Ale również gdyby było odpowiednie pomieszczenie można by zrobić wystawę ?
Ja mieszkam w UK, ale gdyby była poważna oferta i znana wcześniej data zlotu - jestem gotów się zjawić. ;)
Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2021, 21:15
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Wiele\u0144,gmina Przem\u0119t,powiat wolszty\u0144ski,wojew\u00f3dztwo wielkopolskie,64-234,Polska,pl","lat":"51.9530717",&

Re: Moja przygoda z żaglami.

Post autor: Słoniu »

No w sumie mam takie warunki, mam sale gdzie można zorganizować wystawę dla kogowiczów, odpocząć, popływać pod prawdziwymi rejami, podyskutować, pobyć w prawdziwej pirackiej tawernie lub lawendowej restauracji :-) itd. I to wszystko nad jeziorem. Mógłby to być np. czerwiec... Ale takie rzeczy to chyba do moderatorów...
ODPOWIEDZ