Działo okrętowe 1:10

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Działo okrętowe 1:10

Post autor: ryszardw »

Kilka dni niepogody .Deszcz , grad i bezczynność .Przypomniałem sobie że mam lufę którą wykonałem w pracy .Dorobiłem lawetę i być może wykonam jeszcze osprzęt .Lufa była ostrzelana w sylwestry .Sprawdziła się .Myślę o zimie .Chrust i szyszki w piwnicy a co robić z wolnym czasem .Szukam pomysłu na nowy projekt .Nuda i bezczynność jest zabójcza .R
Załączniki
DSC02822.jpg
DSC02824.jpg
DSC02826.jpg
DSC02829.jpg
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: sferoida »

Ryszard, a nie postawiłbyś czegoś obok, aby pokazać skalę. Wygląda na sporą lufkę, a może to tylko takie makro.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: ryszardw »

Chciałeś masz .Lufa ma 15cm długości .R
Załączniki
DSC02830.jpg
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: sferoida »

Super, dzięki. A ja przez Ciebie zachorowałem na podobną zabawkę. Ustawię sobie ten pomysł w długiej kolejce rzeczy do zrobienia.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: ryszardw »

jest armata to i będzie stanowisko artyleryjskie .Zdecydowałem się na wycinek z Royal Katherine której model wykonałem .Stanowisko będzie w skali 1:15 .Na razie wykonałem wycinek pokładu .Teraz pracuję nad rzeźbami i wyposażeniem .Nigdzie nie natrafiłem na informację gdzie składowano osprzęt ,wyciory szufle itd Czy wisiały nad otworem armatnim na specjalnych uchwytach czy znajdowały się w pomieszczeniach pod pokładem .Może ktoś natrafił na taką informację .Pozdr.R
Załączniki
DSC03111.jpg
DSC03112.jpg
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: gdas »

Witam
no nie chciał bym być wyrocznią ale te mocowania lufy toć troche cienkie sa
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: Jarek »

Kiedyś popełniłem taką lufkę (sama lufa, bez lawety).
Dodam jeszcze , że strzelała. ;)
Zazwyczaj ładowałem siarką obdartą z zapałek, i to było takie syczenie, ale któregoś dnia wpadło mi w rękę kilka ślepaków z KBKS-a, po ostrożnym pozyskaniu prochu, po naładowaniu działka i włożeniu kulki z łożyska około fi 4mm, armatka w imadło i strzał do deski takiej ze 3cm grubości. Na wylot nie przebiło, ale kulka została w desce.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, 20:30 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: ryszardw »

Też się tak bawiłem a po latach dorobiłem lawetę i stanowisko pokładowe .Strzelanie przestało mnie bawić .R
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: TomekA »

ryszardw pisze: 28 paź 2022, 17:52 jest armata to i będzie stanowisko artyleryjskie .Zdecydowałem się na wycinek z Royal Katherine której model wykonałem .Stanowisko będzie w skali 1:15 .Na razie wykonałem wycinek pokładu .Teraz pracuję nad rzeźbami i wyposażeniem .Nigdzie nie natrafiłem na informację gdzie składowano osprzęt ,wyciory szufle itd Czy wisiały nad otworem armatnim na specjalnych uchwytach czy znajdowały się w pomieszczeniach pod pokładem .Może ktoś natrafił na taką informację .Pozdr.R
https://www.360cities.net/image/lower-g ... th-england
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Działo okrętowe 1:10

Post autor: ryszardw »

Nie jestem przekonany że osprzęt trzymano na gretingach .To pewnie jest ekspozycja .Na górnych pokładach z pewnością nie .Widziałem model gdzie modelarz zawiesił osprzęt nad otworem armatnim .Może to jego wymysł a może nie .Może kiedyś się wyjaśni .Pozdr.R
ODPOWIEDZ