Odgrzany kotlet czyli proxxon czy dremel

Czyli warsztat szkutnika
Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Odgrzany kotlet czyli proxxon czy dremel

Post autor: Zet »

Cześć,

Jednak proxxon będzie moim celem, mam jedynie pytanie bo wyczytałem gdzieś ze czas pracy fbs 240/e to jest 15 min, po czym maszyna ta musi odpocząć.
Nie mam skąd ściągnąć instrukcji obsługi dlatego pytam użytkowników prawda to to?
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Odgrzany kotlet czyli proxxon czy dremel

Post autor: TomekA »

Obie diaksy (wiertareczki), tak Proxxon jak i Dremel, beda pracowac dla projektow dlan odpowiednich. Jesli beda one uzywane do jakichs duzych prac, nad ich sily, szybko sie zuzyja. Dotyczy to, zreszta, kazdego narzedzia.

https://rotarytoolsguy.com/proxxon-vs-d ... omparison/

Ja mam starego Dremela, (model 395 o plynnej regulacji obrotow) juz od chyba 25 lat, uzywam go dosc czesto i dotad jeszcze chodzi bez zarzutu.
Jedynym chyba mankamentem tej diaksy jest to ze jej wolne obroty sa dla niektorych materialow jednak zbyt szybkie, bo np. gdy wiercisz w plastyku, na najwolniejszych obrotach, otwor ma tendencje do wypalania sie (od goraca - tarcia) raczej niz do wiercenia i trzeba to robic super delikatnie. Idealna szybkoscia bylaby wtenczas taka, powiedzmy ~ 300-500 obr./min.
Wieksze diaksy tegoz producenta czy np. Proxxona albo najlepiej firmy Foredom czy Pfingst, oferuja takie zasiegi. Ale ich ceny tez sa odpowiednio wyzsze.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Odgrzany kotlet czyli proxxon czy dremel

Post autor: ataman »

Tomku, to co pisałem wyżej to z własnego doświadczenia. I podsumowując: maszynka dremela jest OK, może konkurować z Proxxonem... ale już przystawki do dremela to porażka
Pozdrawiam
Zet
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2021, 14:12
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Odgrzany kotlet czyli proxxon czy dremel

Post autor: Zet »

Czołem,

Dzięki wam wielkie za wszelkie informacje. Pójdę za waszymi wskazówkami i uzbroje się w proxxon-a razem ze stołem.

Dzięki !


Pozdr
Paweł
greenskrin
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2022, 13:53

Re: Odgrzany kotlet czyli proxxon czy dremel

Post autor: greenskrin »

Proxxon jest bardzo dobry, dremel jest dość problematyczny. Choć to zależy też od budżetu.


_________________
https://facetomania.pl/pakiety-medyczne
ODPOWIEDZ