Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Chwalimy się

Post autor: TomekA »

Co to jest? Wzmacniacz?
Sorry, ale nie znam sie na tych rzeczach...
Awatar użytkownika
Darek05
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: Darek05 »

Borek pisze: 24 sty 2021, 22:11 Witam.
Jako, że praktycznie tyle samo czasu co modelarstwem interesuje się gitarami, postanowiłem pochwalić się swoją pracą, przez którą nie miałem czasu na modelarstwo ostatnimi czasy.
Konstrukcja lampowa 5W, jeden kanał - klon Fendera z lat 50-tych, wykonany taką samą metodą, bez płytek drukowanych.
Zabieram się za obudowę, więc będzie trochę stolarki i tapicerstwa.


Ten plastikowy dławik kablowy !, wymiń go na metalowy chromowany, godny dobrze wykonanej konstrukcji,
np;
Bez nazwy.jpg
Bez nazwy.jpg (43.91 KiB) Przejrzano 3985 razy
Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Borek »

Witam.
Rafał, próbki dzwięku mogę zapodać po skończenu obudowy, ponieważ wtedy dzwięk się zmieni diametralnie. Teraz mam podłączony goły głośnik ale już brzmi zacnie.
Dławik jest tymczasowy do uruchomień próbnych, ale dzięki za uwagę.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Chwalimy się

Post autor: sferoida »

Żeby nie było, wszystko przez Rafała. A jego jufersy przelały czarę.
IMG_20210128_174014.jpg
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Chwalimy się

Post autor: sferoida »

A gdyby ktoś zastanawiał się nad przydatnością ropewalka, to zawsze można sobie ukręcić coś innego np. sznurówki, linkę do szkicownika, albo pętlę na szyję. No dobra, tego ostatniego jeszcze nie próbowałem.
IMG_20210206_115327.jpg
:)
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Hadżi »

Witam!
Oto nowy zestaw narzędzi i materiałów, jaki dostałem w prezencie od moich dzieci.
Nowe narzędzia m.jpg
Płytka ceramiczna bez otworów. Ale, w której można wiercić dowolne otwory. Ma służyć do lutowania różnej wielkości detali przy pomocy palnika. Można na niej grzać bezpośrednio palnikiem elementy lutowane. Drugim sposobem jest rozgrzewanie płytki palnikiem np. Bunsenem i w ten sposób lutować wcześniej ułożone elementy posmarowane pastą lub jakąś lutówką. Ta płytka jest duża i będzie przecięta w połowie. Jedna część będzie wykorzystywana do tego celu w drugiej będzie można wiercić otwory pod grubsze elementy. Płytka z gotowymi otworami posłuży do lutowania elementów wstawionych w te otwory.

Tworzywo termo odwracalne po podgrzaniu jest plastyczne, po ostygnięciu twardnieje. Czynność tą można wykonywać wielokrotnie. Można w tej masie umieścić element do obróbki, którego w innych narzędziach nie można ścisnąć. Po obróbce podgrzewa się tworzywo i wyjmuje element. Tworzywo nie klei się do elementu.

Ramka do brzeszczotów jest super i oprócz brzeszczotów włośnicowych można zamontować i inne np. z zerwanych taśm tnących. Złamane włośnice też można wykorzystać dzięki możliwości regulacji długości ramienia.

Grubościomierz, to taki gadżet. Można nim zmierzyć coś szybko, ale pomiar nie jest tak dokładny jak suwmiarką.

Iglaki zazwyczaj kupuje się bez nasady (rękojeści). Ten uchwyt pozwala na szybką zmianę rodzaju iglaka i ułatwi piłowanie nimi. Ja znam trzy grubości trzonków iglaków i wszystkie są blokowane w tym uchwycie.

I to, co mnie najbardziej ucieszyło, to pęseta z zaciskiem. Można nią mocniej ścisnąć element niż krzyżową i jest bardzo wygodna w użyciu.

Brzeszczoty są natomiast do metalu, a nie do drewna. Na zdjęciu jest błędnie podany rozmiar, powinno być 2/0.

Pozdrawiam
„Hadżi”
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Borek »

Witam.
Kontynuując trochę temat wzmacniacza lampowego pochwalę się efektem finalnym.
Załączniki
5.jpg
5.jpg (111.65 KiB) Przejrzano 2667 razy
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: RomekS »

Bardzo ładny "lampiak".
Ten Jensen to 8 czy 12' ? Trafo swoje czy kupne ?
Pozdrówka, Romek.
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Borek »

Dzięki. Głośnik jest 8 cali jak w oryginalnym „Champie” fendera. Na tapecie mam wzmacniacz większy z 12” głośnikiem. Transformator zamontowałem gotowy.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: oksal »

Zbierałem na nowy komputer... ale przysłali mi parę dni temu to...
frezarka.jpg
Za radą doświadczonych kolegów dokupiłem parę rzeczy, a zwłaszcza imadło maszynowe, którego cena porównywalna jest z twardym dyskiem, ale technologia w stosunku do wykonania HDD, to epoka kamienia
ODPOWIEDZ