Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daro_Buko
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2016, 22:41

Witam

Post autor: Daro_Buko »

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam na imię Dariusz, lat 50.
Interesuję się modelarstwem od blisko 40-stu lat. Początki, to były wycinanki MM, później plastiki, głównie samoloty, ale kleiłem wszystko, co udało się kupić. Chodziłem też do modelarni w Domu Kultury, gdzie robiłem jaskółki i latawce. Od momentu kiedy wpadła mi w ręce Santa Maria z 1976r., zakochałem się w żaglowcach. Skleiłem ją w 1983r., już wtedy w technice kartonowo-fornirowej. Później były: Victory z 1977r. (mam do dzisiaj), Mayflower z 1989r., Wodnik i Pinta Kolumba, a także radziecki plastikowy Smok. Później moje modelarstwo ewoluowało w kierunku makiet i modeli kolejowych w skali 1:87. Kilka lat temu wróciłem do mojej pierwszej miłości budując: Friesland 1:75 z zestawu Mamoli, Vasa 1:75 z zestawu Corel, Ark Royal 1578 1:86 scratch build. Aktualnie buduję żaglowiec Goto Predestinatsia 1701 scratch build z niemieckich planów wydawnictwa Harhaus i właśnie od tego modelu chcę rozpocząć relację z budowy.
Wkrótce podzielę się zdjęciami moich pozostałych modeli.
Pozdrawiam Daro.
Awatar użytkownika
daro68
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2012, 21:18

Re: Witam

Post autor: daro68 »

Powitać czekam na relację i foty też aktualnie buduję ten żaglowiec ale na PM z 1979 r.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Daro_Buko
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2016, 22:41

Re: Witam

Post autor: Daro_Buko »

Witajcie. Oto zdjęcia moich modeli, te pierwsze to moje najnowsze projekty. Te ostatnie, nadgryzione trochę zębem czasu.
Załączniki
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
HMS Victory
HMS Victory
HMS Victory
HMS Victory
HMS Victory
HMS Victory
Orzeł
Orzeł
Orzeł
Orzeł
Pinta
Pinta
Pinta
Pinta
Friesland
Friesland
Friesland
Friesland
Friesland
Friesland
Vasa
Vasa
Vasa
Vasa
Vasa
Vasa
Ark Royal
Ark Royal
Ark Royal
Ark Royal
Ark Royal
Ark Royal
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: lkemot »

Niezła kolekcja, czekamy na relację.

Z czego robiłeś rzeźby do Vasy ?
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Daro_Buko
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2016, 22:41

Re: Witam

Post autor: Daro_Buko »

Vasa jest z zestawu firmy Corel, wszystkie rzeźby są odlane ze stopu cynkowo-aluminiowego, tzw. ZnAl.
W pozostałych moich modelach używałem masy plastycznej epoxydowej Milliput super fine epoxy putty.
ODPOWIEDZ