Zdzisław Witam wszystkich

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: Zdzisław »

Witam. Nazywam się Zdzisław. Mam 64 lata. Moja przygoda z modelarstwem zaczęła się przez przypadek. W roku 2013 dosyć poważnie zachorowałem. Jako ze przez całe moje dorosłe życie byłem dosyć aktywny zawodowo (własna działalność gospodarcza), to w okresie rekonwalescencji nie wiedziałem co zrobić z wolnym czasem. Mój lekarz poradził mi żebym znalazł sobie jakieś zajęcie i zasugerował mi modelarstwo.
Powiedziałem dobrze i zaraz zapomniałem o tym. Kiedy z nudów serfowałem po internecie przypadkowo
wszedłem na stronę firmy Conrad. Podobał mi się plastikowy model do sklejania Santa Maria w skali 1:96.Zamówiłem, przesyłka przyszła i przeleżała w domu jeszcze jakieś 2 miesiące. Kiedy się w końcu zabrałem za sklejanie, to tak mnie to wciągnęło, że skleiłem go w ciągu dwóch tygodni. Pomyślałem sobie a może by tak jeszcze jakiś model. Wtedy trafiłem na Kogę. Wchodziłem na Kogę codziennie i zgodnie z radą mistrzów zakupiłem kartonowy model Shipyardu Endevour. Doszedłem jednak do wniosku, że posiadam za małe umiejętności żeby go wykonać w skali 1:96. Powiększyłem więc wszystko na kolorowej kserokopiarce do skali 1:48 i skleiłem w ciągu 6 miesięcy. Mam kilka zdjęć z budowy ale brak mi jeszcze odwagi, żeby pokazać je na Kodze. Obecnie od 6 m-cy buduję Enterpraisa drewnianego w skali 1;32. Ale się rozpisałem. Nie chcę już więcej zanudzać. Pozdrawiam Zdzisław
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: myszor »

Witaj Zdzisławie .
I bardzo dobrze ze trafiłeś na Kogę . To jest to miejsce gdzie zbierają się wszyscy tacy zakręceni w modelarstwie szkutniczym . Witam Cię serdecznie :)
Tu nie ma mistrzów .Są tylko tacy co robią pięknie a inni ładnie , więc nie masz czego się wstydzić tylko pokazuj fotki . Jak już załapałeś bakcyla to nie puszczaj i do przodu :)
Po to się tu spotykamy aby sobie pomagać . Masz problem to śmiało pisz i na pewno ktoś pomoże .
Życzę wytrwałości i dużo radości z modelarstwa i z byciem z Nami .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: Zdzisław »

Witam
Dziękuję Andrzeju za miłe słowa.Dodałeś mi odwagi. Modelarstwo to dla mnie naprawdę duża frajda i sprawia mi ogromną przyjemność. Na pewno załączę zdjęcia. Nie bardzo jeszcze wiem jak załączać zdjęcia i opisy ale może jakoś dojdę do tego jak to robić. Nie długo bo w listopadzie przejdę na emeryturę i wtedy więcej czasu będę mógł przeznaczyć na moje (mogę tak chyba nazwać) hobby.
Pozdrawiam Zdzisław
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: mirek »

Witamy na pokładzie kogi i czekamy na zdjęcia modeli
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: Borek »

Witaj na pokładzie.
Na pewno poczujesz się tutaj dobrze - sami swoi. Modelarstwo to fajne hobby, a dla większości tutaj to prawdziwa pasja. Wstawiaj zdjęcia zrobionych modeli oraz załóż relację z budowy obecnego modelu. Na pewno uzyskasz wiele cennych rad od bardziej doświadczonych kolegów.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: Zdzisław »

Witam
To moje pierwsze zmagania z modelarstwem.Zdjęcia nie najlepszej jakości. Ale dzięki tym moim pierwszym modelom wiele się nauczyłem. Mam nadzieję, że ten model który obecnie buduję będzie dużo lepszy.Ale i tak miałem dużą frajdę przy ich wykonywaniu. W najbliższym czasie postaram się o szczegółową relację z budowy Enterpriza.
Pozdrawiam Zdzisław
PS: Chciałem jeszcze zaznaczyć, ze data na zdjęciach z Santa Marii jest nie aktualna. Nie ustawiłem daty w aparacie.Było to chyba w kwietniu 2014.
Pozdrawiam zdzisław
Załączniki
13.jpg
11.jpg
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: myszor »

I co , bolało ?
Jak na laika to ładna i czysta robota .
Teraz czas na drewno :) To jest dopiero radocha . Pomału i z tym sobie poradzisz .
Ale czemu te wanty są żółte ?!! Nigdy takich więcej nie rób . Wanty mają kolor ciemny , ponieważ były impregnowane i należą do olinowania stałego .
Ale wszystkiego się dowiesz tutaj na forum .
Czas zakładać relacje .
Powodzenia .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: Zdzisław »

Witam
Wpadłem tylko na chwilę na Kogę bo żona zagoniła mnie od rana do pracy w domu, a po południu idę jeszcze do pracy.(pomagam synowi w pracy w sklepie). Jestem bardzo zaskoczony, że tyle osób odwiedziło mój post(nie wiem czy tak się to nazywa) i profil. Mam trochę zdjęć z budowy mojego ostatniego modelu i mam nadzieję, że uda mi się z tego poskładać jakąś relację z budowy. Chcę ją zamieścić na forum Stępka czyli forum dla początkujących.
Pozdrawiam Zdzisław
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: mirek »

Oczywiście ,że możesz umieścić relację w dziale stępka. Przy olinowaniu zwróć uwagę na olinowanie stałe zwłaszcza na kolor
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław Witam wszystkich

Post autor: Zdzisław »

Witam
Dzięki Andrzeju i Mirku za krytykę.Ale jak większość myślę początkujących modelarzy nie myślałem o tym żeby było zgodnie z oryginałem ale żeby było ładnie. Drugi raz na pewno nie popełnię takiego błędu.
A zresztą na pewno wytkniecie mi moje błędy i postaram się je naprawić.
Pozdrawiam Zdzisław
ODPOWIEDZ