Serdecznie witam>

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mordorzg
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2011, 09:46

Serdecznie witam>

Post autor: Mordorzg »

Witam Szanownych Forumowiczów-Szkutników.
A więc od początku, na imię mi Sebastian pochodzę z Zielonej Góry w lubuskim.
Jednakże w dobie globalizacji i zjednoczonej Europy od 2006 mieszkam w Birmingham UK wraz z rodzinką.

Doświadczenie:
Plastik i karton - dość duże ale było to z 15-20 lat temu, z tego powodu nie przedstawię zdjęć bo nie posiadam.
Szkutnictwo - zerowe, ale jedno małe ale z zamiłowania jestem "stolarzem amatorem" przed wyjazdem z Polski ciągle coś tam dłubałem typu szafeczki, półeczki itp., itd.,

Swoją przygodę mam zamiar zacząć od HMB Endeavour wydawnictwa Eaglemoss (model wykonany z balsy). Mam już 27 numerów docelowo wydanych ma być 100.
Póki co jednak kompletuję oraz czytam odpowiednią literaturę oraz zaczytuję się na forum Kogi wspaniałymi relacjami z budowy przeróżnych modeli.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam Sebastian.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.
W stoczni: Chińska Dżonka (Koga Projekt), Gjoa 1:64.
Oczekujące: HMB Endeavour 1:48, HMS Victory 1:84.
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Serdecznie witam>

Post autor: pdyner »

Witaj serdecznie na stronach Kogi
Szczerze mówiąc, to też zbieram/buduje ten model, ale nie miałem odwagi przyznać się publicznie, żeby nie zostać zlinczowanym za budowę nie dość że z zestawu, to jeszcze na raty :D . Ale jeżeli mówimy o tym samym modelu i wydawnictwie, to mój nie jest z balsy, tylko głównie z drewna zwanego w instrukcji ayous. Wikipedia daje również nazwe obeche lub abachi. Za cholerę nie znalazłem polskiego odpowiednika. Z krótkiego doświadczenia z pracy z tym drewnem to powiem, że łatwo sie szlifuje, ale łupie się jak bymu za to płacili ;)
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Mordorzg
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2011, 09:46

Re: Serdecznie witam>

Post autor: Mordorzg »

Lincz pewnie i tak zaliczymy, spoko wodza to tylko kwestia czasu. Starzy wyjadacze jak na razie są chyba w pracy lub dłubią.
W temacie modelu i drewna, to masz to samo wydawnictwo co ja?.
Napisałem balsa bo niektóre elementy są z balsy i trochę uogólniłem (szkielet jest z dość grubej sklejki). Póki co małżonka (oraz uraz kręgosłupa i zbliżająca się operacja )skutecznie trzyma mnie z daleka od myśli rozpoczęcia budowy więc jak na razie nie wczytywałem się w instrukcję i zbyt dokładnie nie przyglądałem się elementom pod kątem rodzaju drewna.
Tak więc obecnie zbieram informacje o szkutnictwie i tymże modelu zaczytując się fachową literaturą i zawartością tego forum.
Pozdrawiam Sebastian.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.
W stoczni: Chińska Dżonka (Koga Projekt), Gjoa 1:64.
Oczekujące: HMB Endeavour 1:48, HMS Victory 1:84.
ODPOWIEDZ