witam ryszardb

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ryszardb
Posty: 146
Rejestracja: 12 lip 2011, 11:36
Lokalizacja: {"name":"Polska Gda\u0144sk","desc":"","lat":"","lng":""}

witam ryszardb

Post autor: ryszardb »

Mam 62 lata , mieszkam w Gdańsku. Zajmuję się remontami statków i nauczaniem młodzieży jakim cudem blacha pływa i jak z niej zrobić statek. W dziedzinie modelarstwa szkutniczego drewnianego jestem zupełnym abnegatem. Może na początek krótko o sobie od strony modelarskiej : do tej pory zajmowałem się głównie plastikami.
Od paru dwóch lat zacząłem po długiej przerwie na nowo i aby się czegoś nauczyć zacząłem oglądać co się dzieje u kolegów a także sam zacząłem chwalić się osiągnięciami na MODELWORK.PLhttp://www.modelwork.pl/search.php?search_id=egosearch
Z biegiem czasu coraz więcej wyrzucałem plastiku i zastępowałem go drewnem. Teraz wziąłem się za model Mayflower i buduję go z zestawu Biling Boats skala 1:60
Obrazek
Obrazek
Skleiłem cały szkielet ale zaczynam powoli mieć problemy z prostopadłością wręgów.
Obrazek
Obrazek
stępka i stewy zrobione są z bardzo wiotkiej sklejki (3mm) i teraz po sklejeniu i przyklejeniu wzmocnień wszystko mi pouciekało. Nie mam zupełnie wprawy w wykonywaniu modeli z drewna i myślałem że skoro instrukcja jest i zrobię jak każą, to będzie grało i tu był błąd. Zamiast jak stary stoczniowiec zrobić odpowiednie łoże to uwierzyłem instrukcji. Teraz zabawa się zacznie. :(
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: witam ryszardb

Post autor: radek »

Witaj Ryszardzie,
z tego co piszesz i pokazujesz wnioskuję, że będziemy mogli się uczyć od siebie nawzajem.
Pozdrawiam Cię z pokładu Kogi i czekam na relację :D

Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: witam ryszardb

Post autor: Andrzej1 »

ryszardb pisze:...Teraz zabawa się zacznie. :(


Już się zaczęła i niech trwa jak najdłużej.
Witam, z nieznanych mi bliżej powodów już Cię lubię.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: witam ryszardb

Post autor: Tomasz_D »

Ja również witam serdecznie na forum i od razu na zlot/wystawę do Tczewa zapraszam. Będzie możliwość obejrzenia naszych modeli i kogową brać na żywo spotkać.
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: witam ryszardb

Post autor: stefan »

Witam ciepło, gorąco i serdecznie:)
Kiedyś, dawno temu, gdzieś w odległej galaktyce...
Moim pierwszym modelem drewnianym był Mayflower z PM, wyszedł jak wyszedł ale...
Następny model będzie lepszy, choć tu to dopiero początek i szkielet mozna łatwo skorygować.
Awatar użytkownika
ryszardb
Posty: 146
Rejestracja: 12 lip 2011, 11:36
Lokalizacja: {"name":"Polska Gda\u0144sk","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: witam ryszardb

Post autor: ryszardb »

Dziękuję za serdeczne przyjęcie i postaram się ciągnąć zaczęty temat. :oops:
Dłubię następny przyrządzik może pomoże mi ustawić wręgi we właściwych pozycjach
Obrazek
Najgorsze to to , że w załączonych planach do zestawu nie ma linii teoretycznych i teraz odtworzenie na podstawie krzywych wręgów (takie były w oryginale wydrukowane na sklejkach, ale z tym to bym sobie dał rady) jest już nie możliwe. Pozostaje tylko dobre oko okrętowca.
Pytanie czy może relację zacząć w forum dla początkujących , czy ciągnąć tu dalej.
Zamierzam dosztywnić owrężenie wstawkami między wręgami. Niestety byłem dziś w sklepiku i.. zastałem w tym miejscu "ciucholand" . Jutro pojadę do Gdańska może tam dostanę . Potrzebne mi listewki sosnowe 2x5 mm.
Tomasz_D pisze:Ja również witam serdecznie na forum i od razu na zlot/wystawę do Tczewa zapraszam. Będzie możliwość obejrzenia naszych modeli i kogową brać na żywo spotkać.

Dziękuję za zaproszenie , na pewno się wybiorę tylko nie wiem kiedy to będzie . :)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: witam ryszardb

Post autor: jerry_bee »

witam również, proponuję żebyś relację rozpoczął w odpowiednim dziale.
a tutaj znajdziesz wszystko na temat zlotu Kogi.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ