Bismarck Krzyśka

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Bismarck Krzyśka

Post autor: kbuczen »

Model Bismarcka od Hachette zacząłem budowac jakieś 2 lata temu.Powstał wtedy szkielet i częściowo pierwsze poszycie.Następnie projekt poszedł na półkę ponieważ pojawiła się Constitution.Od około 3 miesięcy prace znowu ruszyły.Skończyłem poszywac kadłub i dalej na zmianę szpachlowanie i szlifowanie.Całośc pokryta lakierem podkładowym w spray'u.Teraz kadłub wraca na półkę i zabieram się do nadbudówek.Stan prac na zdjęciach.Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mic
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: mic »

Całkiem ładnie Ci to wyszło!!!
Chciałbym mieć już ten etap za sobą. Szpachlę w sprayu kupiłem. Kadłub jest już prawie gotowy do malowania podkładem, ale zawsze znajdę jakąś małą poprawkę do zrobienia i wszystko się przeciąga. Za to w wolnych chwilach podciągnąłem troszkę etap nadbudówek.POZDRAWIAM!
....lubię chodzić do pracy, ale czekanie 8 godzin na wyjście to już przesada....
W STOCZNI: Bismarck 1/200, ORP Górnik (karton, pcv) 1/100
w planach: Santisima Trinidad 1/90
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: arthx »

Kadlub sie pieknie prezentuje (choc czeka cie jeszcze wiercenie paru bulajow a takze kilka trzeba zaszpachlowac.
Moj kadlub juz prawie jest taki jak twoj - czeka tylko na jeszcze dwie wartwy zamykacza porow typy Glattfix no i malowanie farba podkladowa - mam nadzieje ze bedzie sie prezentowal rownie dobrze jak i Twoj :)
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: kbuczen »

Podziękowania za zainteresowanie moją relacją.Co prawda po malowaniu podkładem pojawiło się kilka szczelin wymagających poprawki ale nie będzie to juz dużo pracy.Wracając do kadłuba to po szlifowaniu papierem drugiej warstwy poszycia całośc polakierowałem lakierem do drewna,następnie większe ubytki zaszpachlowałem -tutaj używałem szpachli modelarskiej (kilka rodzajów np Revel ,Italeri).Powtarzałem to wielokrotnie ,aż do uzyskania zadowalającego efektu.Nastęnie cały kadłub potraktowałem szpachlą w spray'u(dokładnie to preparatem o nazwie MR Surfacer 500) i znowu szlifowałem.Użyłem około 4 tubek szpachli modelarskiej i jedną puszkę Surfacer'a.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mic
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: mic »

Ja mam szpachle w sprayu MOTIP'a
Obrazek
Zamierzam dokupić do tego jeszcze lakier tej firmy.
....lubię chodzić do pracy, ale czekanie 8 godzin na wyjście to już przesada....
W STOCZNI: Bismarck 1/200, ORP Górnik (karton, pcv) 1/100
w planach: Santisima Trinidad 1/90
Awatar użytkownika
komand0s040
Posty: 102
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: komand0s040 »

Pięknie Ci to wyszło.:)
Ja dziś dopiero wziąłem się za malowanie.(zdjęcia na mojej relacji. :) )
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,29724/catid,523/

Dobrze,że już wkrótce wiosenka.:)
Czas ruszyć z robotą.
Pozdrawiam.B)
Stopy wody pod kilem! :(
Stocznia :
DKM "BISMARCK" 1:200 - kolekcja Hachette 85%
W przygotowaniu: ESKORTOWIEC TOBRUK 1:100 2%
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: kbuczen »

Ciąg dalszy budowy Bismarcka.Na zdjęciach postępy prac przy bryłach nadbudówek.Elementy wycięte laserowo dosyc dobrze do siebie pasowały i składanie ich nie stanowiło większego problemu.Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: kbuczen »

Witam .Ostatnio wywierciłem dodatkowe bułaje oraz zaszpachlowałem zbędne.Przy okazji poprawiałem niedoskonałości kadłuba(trochę ich jeszcze zostało-wspaniały drewniany kadłub który lubi sobie trochę popracowac).Wykonałem kilka detali z załączonych blaszek.Nieobyło się bez szpachli i pilnika(np barbeta wieży C -blaszka o około 3mm za długa w porównaniu do drewnianego szkieletu).Efekty pracy na zdjęciach.Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: kbuczen »

Witam.Dzisiaj wykonałem stanowiska kierowania obroną przeciwlotniczą.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck Krzyśka

Post autor: kbuczen »

Długo się nie odzywałem,ale praca przy bismarcku nie została wstrzymana.Obecnie skończyłem 105 nr kolekcji i oczekuję na dalsze numery(ach ta prenumerata).Pytanie do Kolegów budujących ten model-jakich farb będziecie używac do malowania?Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ