Literatura Szkutnicza

Przegląd biblioteki szkutnika
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: PawelCH »

Witam
Emil jeżeli cię uraziłem to przepraszam.Jakoś się nie zrozumieliśmy.Czy masz jeszcze jakieś dodatkowe informację na temat książek, które pokazałeś?jakiś rok wydania czy numer ISBN?Bardzo interesujące pozycje.
Pozdrawiam
paweł
Paweł
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: Emilius »

Witam Pawle
nie uraziłeś mnie, niby czym,
co do numerów to jest jeśli dobrze odnalazłem
ISBN: 8480558342. ISBN-13: 9788480558341 EAN 9788480558341
a rok wydania chyba ostatnio był 2004 ale tego nie jestem pewien.
Wszystkie te dane są w necie

Jest na prawdę wiele fascynujących pozycji z modelarskiej literatury na rynku zachodnim, u nas dostępnej w przebitkach 3 i 4 krotnych ( abstrahując od tematu- plany La Belle chyba były na Allegro za 300:woohoo: , te same w hiszpańskiej księgarni były za 40 EUR , do dziś książka Modfelda jest na aukcji za 177 PLN :woohoo::woohoo: choć można ją dostać w miękkiej okładce za 60).
Problem jest w zasadzie tylko ten, iż nie z każdego źródła taniego, można sprowadzić te pozycje do nas , no i tanio, a z innych znów nie wysyłają do nas.
Na pewno największym problemem są drogi płatności oraz koszty przesyłki przy stosunkowo niskich cenach samych książek.
W miarę swoich możliwości postaram się przedstawić to co może zainteresować nas jako modelarzy.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: arthx »

ja chcialem sie pochwalic jaka fajna ksiazke ostatnio udalo mi sie zdobyc :)

The Fully Framed Model, HMN Swan Class Sloop, 1767-1780, David Antscherl - dwa tomy

Niewiele n razie zdarzylem poczytac - ale ksiazki mi sie super podobaja - beda bardzo pomocne przy budowie zaglowcow - duzo szegolow i technik wykonania roznych elementow
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: PawelCH »

Cześć Emil
Mój wujek mieszka w hiszpanii.Podam mu te pozycje, może jemu uda się znaleźć.
Pozdr...
paweł
Paweł
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: PawelCH »

Witam
Artur jak możesz, to pokaż więcej fotek i napisz jak je zdobyłeś i za ile.
Pozdrawiam
paweł
Paweł
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: PawelCH »

Emil o tego MONDFELDA ci chodzi?Rewelacyjna książka od kilku lat z niej korzystam:)moje wydanie jest z 1998r
Obrazek
Paweł
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: Emilius »

Tak dokładnie, i widze, że masz po niemiecku, a na allegro jest w j.angielskim wydanie chyba amerykańskie
no a jak ty sie nie przyznajesz , że masz wuja w Hiszpanii, noooo hehehe
tylko że w Hiszpanii książki są jednak drogie i najtaniej można dostać chyba tylko na Majorce ale to i tak raptem jakieś 3 -4 euro

arthx - super pozycja, że nie wspomne o tych planach co widzę pod spodem :)
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: arthx »

PawelCH napisał:
Witam
Artur jak możesz, to pokaż więcej fotek i napisz jak je zdobyłeś i za ile.
Pozdrawiam
paweł


ksciazki kupilem w wydawnictwie Pier Books Inc. / Dupont Communications
http://www.pierdupont.com/default.asp
Menu Products --> PB&DC PRODUCTS
ksiazki sa drogie - obie kosztuja razem 135$ a przesylka prawie drugie tyle
Ksiazki sa ciezkie i razem waza ok 2.5 kg
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: Tomek Aleksinski »

arthx napisał:
PawelCH napisał:
Witam
Artur jak możesz, to pokaż więcej fotek i napisz jak je zdobyłeś i za ile.
Pozdrawiam
paweł


ksciazki kupilem w wydawnictwie Pier Books Inc. / Dupont Communications
http://www.pierdupont.com/default.asp
Menu Products --> PB&DC PRODUCTS
ksiazki sa drogie - obie kosztuja razem 135$ a przesylka prawie drugie tyle
Ksiazki sa ciezkie i razem waza ok 2.5 kg



Ksiazki te sa, bez watpienia, w scislej czolowce swiatowych pozycji na ten konkretny temat! Wg. nich mozna nie tylko zbudowac superdokladny model drewnianego zaglowca (angielski sloop wojenny klasy Swan),ale gdyby ktos sie pokusil, takze i pelnowymiarowa jego replike! Autor drobiazgowo i w przystepnym jezyku opisuje niuanse konstrukcyjne tego typu jednostek.

Innymi, podobnej klasy pozycjami z miedzynarodowej literatury szkutniczej, sa legendarne juz ksiegi ktore wyszly spod piora francuskiego autora, Jeana Boudriota, pt. "Okret 74dzialowy" (The 74gun Ship) czy w oryginalnym tytule "Le Vaisseau de 74 canon".
Jest to czterotomowa antologia poswiecona jednemu tylko okretowi z marynarki francuskiej z konca XVIII wieku. Wlasciwie to p. Boudriot opisuje tam jednostke sensum stricto fikcyjna, bo opracowana w oparciu o dwa rozne modele - jeden znajdujacy sie w muzeum marynistycznym w Paryzu a drugi w analogicznym w Rochefort. Ale, modele te byly miniaturkami autentycznych historycznych zaglowcow - Boudriot tylko zebral z nich obydwu najcharakterystyczniejsze cechy francuskiego szkutnictwa z konca tegoz XVIII wieku i zcalil w jednym modelu. Ksiazki sa bogato ilustrowane wspanialymi rozkladanymi planami i szkicami perspektywicznymi autorstwa samego autora (Boudriot ma dyplom architekta z paryskiego uniwersytetu)
Wydanie angielskie tych pozycji zostalo wprost fantastycznie przetlumaczone przez Davida Robertsa + dodano ekstra notki od tlumacza na marginesach oryginalnego tekstu od autora, wyjasniajace co niektore, diametralnie odmienne od brytyjskich detale francuskich praktyk szkutniczych.
Czyta sie toto z zapartym tchem, niczym jakies nowele detektywistyczne Agathy Christie!

Tu jest troche wiecej n/t Boudriota i jego ksiazek (kiedys chcialo mi sie tlumaczyc na polski takie artykuly, szkoda tylko ze Radek Trzcinski porobil pare bledow, przepisujac moj tekst na swoja witryne internetowa). http://www.zaglowce.ow.pl/postacie/boudriot/boudriot.html

Ksiazki sa dostepne bezposrednio z Ancre, albo przez Pier Books i sa DROGIE!, nie ukrywam, ale jest to absolutny szczyt swiatowych mozliwosci w tym temacie, a za jakosc na tym swiecie trzeba placic!

Zamiast calego kompletu (4 tomy) mozna kupic kazda indywidualnie - cena kazdej jest chyba porownywalna z pozycjami o sloopie wojennym Swan owego kanadyjskiego modelarza-szkutnika Davida Antscherl'a.
Zachecam wszystkich z ograniczonym budzetem do zakupu tomu pierwszego na poczatek i, - jesli sie Wam bedzie podobal - dokupywania stopniowo pozostalych.

Natomiast, co do ksiazek traktujacych o konkretnie modelarstwie szkutniczym z epoki zagla, osmielam sie polecic ksiazke "The Art of Shipmodeling" autorem ktorej jest Bernard Frolich. Frolich jest utalentowanym i dobrze znanym modelarzem francuskim, ktory, jak sam sie wyrazil, buduje przede wszystkim modele wg. dokumentacji Boudriota, sa wiec one doskonalym zobrazowaniem owych pozycji. Ksiazka drobiazgowo omawia szereg modeli w roznych stadiach konstrukcji, ukazujac je (tekstowo i za pomoca licznych kolorowych fotografii). Wartosc merytoryczna doskonala!
Dla znajacych jez. francuski, dostepna jest ona tez w wersji oryginalnej, pt. "L'Art du Modelisme". Obie wersje do nabycia z Ancre, lub za posrednictwem Pier Books po stronie amerykanskiej Atlantyku.
Awatar użytkownika
Wrajcik
Posty: 74
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Literatura Szkutnicza

Post autor: Wrajcik »

Witam Serdecznie,

Tomek Aleksinski napisał:

(..........)

Natomiast, co do ksiazek traktujacych o konkretnie modelarstwie szkutniczym z epoki zagla, osmielam sie polecic ksiazke "The Art of Shipmodeling" autorem ktorej jest Bernard Frolich. (......)


Informacje jeszcze ciepłe jeżeli chodzi o wspominaną pozycję w powyższym cytacie Tomka. Pare dni temu wysłałem zapytanie do Ancre i tu odpowiedź:


"L'ART DU MODELISME" in english version. us available.
PRICE IS 78 EUROS
Shipping cost for Poland prdinary Mail is 4 euros.
Registered & in sured mail is 21 euros.
Master card payment welcomed.
Best regards
Hubert Berti
Tel 04.93.81.94.92
Fax 04.93.53.47.49
hb@ancre.fr
www.ancre.fr


Mogę komuś sprowadzić jak ktoś by chciał, rzecz jasna dolicze sobie wtedy.
Z pozdrowieniami Darek "Wrajcik"

W stoczni:
HMS Victory 1:176 (MM1986)
Dżonka Chińska
ODPOWIEDZ