Dwunastu Apostołów

Opisy budowy jednostek żaglowych
Vorenus
Posty: 0
Rejestracja: 12 wrz 2014, 20:42

Dwunastu Apostołów

Post autor: Vorenus »

Witam
Wprawdzie miałem robić model La Belle Poule ale chcąc być na bieżąco z wydawanymi kolejnymi numerami 12 Apostołów i korygować ewentualne błędy typu zwichrowane elementy postanowiłem wpierw skupić się na tym modelu .
Zbudowałem sobie pierwszą wersję stoczni jeszcze może tez nad nią popracuję .

Nie robiłem prenumeraty puki co kolejne numery kupuję w Empiku , doszedłem do wniosku że różnica 15 zł miesięcznie nie robi dużej różnicy a proponowane prezenty do prenumeraty specjalnie mnie nie powaliły na kolana :) .
Do tej pory nie zauważyłem jakichś większych błędów miałem tylko jeden bardziej zwichrowany element z zeszytu nr 3 była to środkowa część stępki nr 6 ale po namoczeniu i po lekkim podduszeniu jej :) ciężarkiem poddała się .

nr1.jpg


nr2.jpg


pozdrawiam

Adam
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Mario69 »

Witaj! Przyjemnie popatrzeć i przekonać się, że nie jestem sam z " Dwunastoma ". Niecierpliwie będę czekał na kolejne fotki z budowy :)
Vorenus
Posty: 0
Rejestracja: 12 wrz 2014, 20:42

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Vorenus »

Witaj Mario :) .Mam nadzieję że razem będziemy dopingować się do dalszej pracy nad modelem , mam też nadzieję na pomoc innych ponieważ jest to mój pierwszy model tego typu .

Stan na dzisiaj :

nr3.jpg


Wkleiłem pozostałe elementy dostępne do numeru 6 .
Podoba mi się pomysł dodatkowych piór na wręgach zaznaczone na poniższej fotce pozwalają one dodatkowo zniwelować lekkie zwichrowanie elementów .

nr4.jpg


Tak jak pisałem kupuję kolejne numery w Empiku więc mogę być trochę do przodu w budowie , dzisiaj kupiłem nr 7 .

nr5.jpg


Elementy w tym zeszycie to :

Wręga nr 12
Elementy boczne nr 12a i 12b
Elementy bocianiego gniazda
Elementy podstawy roboczej
2 Listewki brzozowe.
janek44
Posty: 0
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:44

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: janek44 »

Szkoda że nie szlifujesz tej spalenizny na wręgach. Mogą być kłopoty z klejeniem.
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Mario69 »

Oczywiście będzięmy się wspierać, bardzo się cieszę, że nie jestem tu sam. Może razem wtopiliśmy ale we dwóch zawsze raźniej. Choć nie sądzę. Jakoś damy radę :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: mirek »

Mogę was zapewnić ze wsparcie będziecie mieli od wielu kolegów , sami też kiedyś zaczynaliśmy zabawę w żaglowcami i doskonale was rozumiemy ( może nie wszyscy ale wielu na pewno tak )
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Mario69 »

Próbuję dodać zdjęcia i ciągle jakiś błąd. Piszę na forum i na wewnętrzym czacie i ciągle lipa. Nikt nie odpisuje. Proszę poradź jak załatwić tę sprawę.
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Mario69 »

Bardzo się cieszę Mirek, że napisałeś, jesteś już tu weteranem i skoro Ty nie odrzucasz zbieraczy prenumeraty to duży postęp. A wszyscy rebelianci niech się gonią :D Oczywiście się nabijam, bo każdy ma swoje zdanie na wszelkie sprawy ale nie każdego trzeba krytykować. Można wykonać zajefajny model dostarczany pocztą choć wydaje mi się by nie ufać wydawcom a raczej konsultować się z " szanownym gronem" miłośników modelrastwa :D
Awatar użytkownika
Sebastian.M
Posty: 126
Rejestracja: 22 lis 2011, 17:25

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Sebastian.M »

janek44 pisze:Szkoda że nie szlifujesz tej spalenizny na wręgach. Mogą być kłopoty z klejeniem.

Spalenizną na chwilę obecną nie musisz się przejmować, jak już złożysz i usztywnisz cały szkielet to przyjdzie czas na trasowanie wręg, wtedy cała spalenizna zniknie.
Tego typu model udaje się skończyć około trzem osobą na 100 więc musisz się bardzo starać.
Powodzenia
S.M
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Slawek Kromer »

to model będzie składany na sucho i dopiero na koniec posmarowany klejem ? to jakaś nowa technologia??
na czym ma polegać usztywnienie kadłuba i trasowanie wręg proszę o wyjaśnienie bo tego nie rozumie
ODPOWIEDZ