" Dwunastu Apostołów " - relacja

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

" Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Mario69 »

Witam, zakupiłem prenumeratę w wydawnictwie DA " Dwunastu Apostołów " . Właśnie otrzymałem pierwszą przesyłkę z czterema numerami, dwa pierwsze kupiłem w kiosku. Mogę więc zbudować całą stępkę. Postaram się zamieszczać zdjęcia z poszczególnych etapów klejenia i prosić szanonych kolegów o pomoc. Wiem, że idę na łatwiznę, kupując wycięte wręgi, odlane armaty, skręcone liny etc. ale nawet nie próbuję dorównywać poziomowi modelarskiej braci reprezentowanej na tym forum :) Zaczynam od zbudowania stoczni a będę się wzorował na pewnym włoskim modelarzu. Relacja z budowy w poniższym linku. Liczę na zachętę z Waszej strony i pomoc w różnych technicznych sprawach. Pozdrawiam. Mariusz

http://www.deagostinipassion.com/forum/ ... 27457.page
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:10

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: ramol »

no to się kolega że tak powiem - wpierdzielił.
Awatar użytkownika
Optimusprime1977
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:45

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Optimusprime1977 »

Witam.
Dlaczego kolega tak mówi. Też mam tą prenumeratę i mam zamiar go zmajstrować jak skończę Centaura.

Pozdrawiam
janek44
Posty: 0
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:44

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: janek44 »

deagostinipassion
Fajna ta reklama. Tylko czy koniecznie tutaj?
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: ataman »

Optimusprime1977 pisze:Witam.
Dlaczego kolega tak mówi. Też mam tą prenumeratę i mam zamiar go zmajstrować jak skończę Centaura.

Pozdrawiam


Może dlatego, że np model Victory, dł. 120 cm można kupić w zestawie BB za 1250 zł... rozumem, że te Apostoły to wydatek rozłożony na raty... ale i na jednorazowy zakup można wziąść kredyt czy raty.. i nawet z odsetkami wyjdzie podobny model za połowę ceny.
Ale może kolega ramol miał jeszcze co innego na myśli...
Pozdrawiam
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: myszor »

Witam Kolegę Mario 69
Proponuje Tobie przenieść relacje na forum SHIPMAN http://santisimatrinidad.jun.pl/.
Tam jest wielu modelarzy składających prenumeraty , zestawy . Tam znajdziesz większe zrozumienie .
Jak na razie , to jest tu tylko " bicie piany" , chociaż jeszcze nic nie pokazałeś .
Sam byłem kiedyś prawdziwym ortodoksem w modelarstwie i zestawy oraz prenumeraty były mi obce i wrogie :lol: , ale człowiek nie świnia zmienia zdanie .
Nie każdy ma talent , warsztat , materiał , narzędzia oraz wyrozumiałą kobietę i może dechy rżnąc i heblować w domu .
Jeżeli chcesz zacząć bawić się w modelarstwo , a nie masz za wielkiego pojęcia jak za to się zabrać , to bardzo dobrze że zaczynasz od prenumeraty .
Dam Ci radę , jeżeli zostaniesz tu na Kodze z relacją , to na każdą uszczypliwość czy złośliwość odpowiadaj tym samym . Jest tu od cholery "fachowców doradzaczy " typu - a po co - to się nie uda - to jest za drogie . Jak jesteś miękki to zbrzydnie Ci ta relacja .
Kolega Mario69 zaprenumerował tych Apostołów bo Go chyba k...a stać , ma kasę i na co te głupie gadki ?
Modele budujemy po to aby przynosiły Nam radość i dobrą zabawę.
Ten buduje z kory inny z plajstyku a inny z papiura i niech tak zostanie i nie czepiajcie sie chłopaka . Stac Go to kupuje . Przez takie gatki to wywołuje się tylko kłótnie .
Wybór należy do Ciebie , ale pamiętaj ze Cie przestrzegałem bo dużo ludzi przeszło z zestawami na inne fora.
Życzę Ci dużo radochy w zabawie :)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Mario69 »

Nie mam nic wspólnego z wspomnianym wydawnictwem, jestem daleki od reklamowania czegokolwiek a to, że jestem wśród Was świadczy tylko o tym, że uważam to forum za " zbiorowisko " ludzi, którzy kochają modelarstwo szkutnicze w każdej formie. Chyba, że jest inaczej? Jendak nie sądzę obserwując piękne żaglowce na które poświęca się bezcenne godziny życia. Mieszkam w niewielkim mieszkaniu, bez zaplecza w postaci przestronnej piwnicy czy ogrzewanego garażu. Nie mam możliwości używania piły, wyżynarek etc bez dużej ingerencji w domowy mir. Stąd moja decyzja o kupnie kolekcji. Jeśli chodzi o pieniądze to cała sprawa ma drugie dno. Od początku roku rzuciłem palenie ( 30 sztuk dziennie ), LM 14,2 czyli rocznie 7600pln - stać mnie na poczwórną prenumeratę. Jestem także zadania, że nie wszystko trzeba przeliczać na pieniądze. Podoba mi się forma stopniowego dawkowania przyjemności, myślę, że gdybym miał cały model od razu zwariowałbym ze szczęścia a najpewniej coś zepsuł ;) Może jestem inny niż większość modelarzy tutaj ale czy gorszy? Dziękuję koledze " myszor " za słowa zachęty i pozdrawiam. Postaram się wkrótce wrzucić kilka zdjęć z budowy. Mam nadzieję, że gdy będę potrzebował porady ktoś mnie wspomoże :D
Awatar użytkownika
Mario69
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:15

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Mario69 »

myszor pisze:Witam Kolegę Mario 69
Proponuje Tobie przenieść relacje na forum SHIPMAN http://santisimatrinidad.jun.pl/.
Tam jest wielu modelarzy składających prenumeraty , zestawy . Tam znajdziesz większe zrozumienie .
Jak na razie , to jest tu tylko " bicie piany" , chociaż jeszcze nic nie pokazałeś .
Sam byłem kiedyś prawdziwym ortodoksem w modelarstwie i zestawy oraz prenumeraty były mi obce i wrogie :lol: , ale człowiek nie świnia zmienia zdanie .
Nie każdy ma talent , warsztat , materiał , narzędzia oraz wyrozumiałą kobietę i może dechy rżnąc i heblować w domu .
Jeżeli chcesz zacząć bawić się w modelarstwo , a nie masz za wielkiego pojęcia jak za to się zabrać , to bardzo dobrze że zaczynasz od prenumeraty .
Dam Ci radę , jeżeli zostaniesz tu na Kodze z relacją , to na każdą uszczypliwość czy złośliwość odpowiadaj tym samym . Jest tu od cholery "fachowców doradzaczy " typu - a po co - to się nie uda - to jest za drogie . Jak jesteś miękki to zbrzydnie Ci ta relacja .
Kolega Mario69 zaprenumerował tych Apostołów bo Go chyba k...a stać , ma kasę i na co te głupie gadki ?
Modele budujemy po to aby przynosiły Nam radość i dobrą zabawę.
Ten buduje z kory inny z plajstyku a inny z papiura i niech tak zostanie i nie czepiajcie sie chłopaka . Stac Go to kupuje . Przez takie gatki to wywołuje się tylko kłótnie .
Wybór należy do Ciebie , ale pamiętaj ze Cie przestrzegałem bo dużo ludzi przeszło z zestawami na inne fora.
Życzę Ci dużo radochy w zabawie :)



Dziękuję bardzo za wsparcie. Trochę jestem zdziwiony krytyką, szczerze powiem nie spodziewałem się tego. Modelarstwo jest różne jak różni są ludzie. No cóż każdy ma swoje zdanie, nie chcę dyskutować ani nikogo przekonywać. Chciałem tylko prosić o pomoc w montażu. Gdyby na tym forum było przedszkole modelarskie chętnie bym się do niego zapisał mimo moich 45 lat :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: rychenko »

Witam
Mario 69 nie czytaj za dużo bo tu każdy może napisać co mu ślina na język przyniesie , dawaj relacje i rób Model a na pewno znajdziesz Tu wielu życzliwych modelarzy którzy pomogą jak będziesz miał problem .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Wojciech
Posty: 0
Rejestracja: 25 sty 2015, 15:29

Re: " Dwunastu Apostołów " - relacja

Post autor: Wojciech »

Życzę powodzenia w budowie !!! i niecierpliwie czekam na pierwsze kroki :D
ODPOWIEDZ