Wappen von Hamburg

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: Andrzej1 »

I tu pojawi się głos eksperta :
Niesamowite, bardzo piękne.

Z ukłonami
ekspert od "żaglofcuf" Andrzej Korycki
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: myszor »

Dobra holenderska szkoła szkutnicza .
Gratuluje . Super robota .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: jeskom »

kagra, poprostu rewelacja..aż mi się odechciewa robić w plejstiku i ciągnie mnie do drewna :D
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: kagra »

"Kotłyce" podwieszone.W zasadzie olinowanie zakończone.Doszły gejtawy,chociaż bez żagli ale są naciągnięte, oraz lużne linki bulin też od żagli.Zostało jeszcze wydrukować bandery i podumać nad podstawką.Jak zakończę wtedy zrobię jakieś porządne zdjęcia na zewnątrz bo te w piwnicy fałszują obraz .Albo aparat albo ja nie umię.Olinowanie jest nienaturalnie białe.Pozdrawiam.Kazimierz
Załączniki
3.JPG
3.JPG (158.96 KiB) Przejrzano 8160 razy
2.JPG
2.JPG (192.24 KiB) Przejrzano 8160 razy
1.JPG
1.JPG (142.41 KiB) Przejrzano 8160 razy
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: tadheus »

Bardzo ładnie. Doceniam Twoją pracę. Co do koloru olinowania ruchomego to miałem to napisać przy poprzednich zdjęciach, ale się bałem bycia posądzonym o czepianie się. Spróbuj bardziej rozproszonego światła , bez lampy błyskowej.
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 397
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: TomekA »

Wspaniale prezentujacy sie model. Gratulacje!
Gdy bedziesz fotografowal swoj model, wystaw go na zewnatrz i ustaw w cieniu (dla wyeliminowania czarnych cieni), z neutralnym tlem z tylu.
Aparat postaw na statywie, ustaw go na Aperture Priority (priorytet przeslony), po czym wybierz maksymalny numer przeslony (najmniejszy otwor przeslony) w Twym aparacie - dla uzyskania najwiekszej glebi ostrosci. Aparat sam sobie ustawi odpowiedni czas migawki do tej wartosci przeslony.
Ustaw aparat na samowyzwalacz (aby zapobiec mimowolnemu poruszeniu aparatu przy robieniu zdjecia).
Skomponuj zdjecie i nacisnij spust. To wszystko. :-)
Awatar użytkownika
Sailor1951
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2013, 14:14

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: Sailor1951 »

Witam bardzo ciepło. Jestem pod wrażeniem Pańskiej wspaniałej pracy. Cudo. Mam tylko drobne pytanie; czy te bojrepy nie są zbyt krótkie... Nie, żebym się czepiał, bo nie ośmieliłbym się, ale w "kwestii formalnej"...
Wojtek (Sailor1951)
Awatar użytkownika
woj195
Posty: 90
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: woj195 »

Bardzo ładnie, chociaż nie wiem, czy moja pochwała – jako profana - jest cokolwiek warta. Jestem jednak pełen podziwu nad kunsztem, wiedzą i precyzją wykonania ostatnio prezentowanych modeli, a także zasobami warsztatów, jakimi dysponują ich autorzy.
Gratuluję wszystkim obecnie prezentującym swe modele, dla mnie przedstawiają one nieosiągalny poziom.
A tak na marginesie: Zastanawiam się, co się stało ze „zwykłymi modelarzami”, którzy kiedyś (3 - 2 lata temu) stanowili dość liczną grupę na tym forum? Prezentowali swoje modele, nie koniecznie takie, które dadzą się postawić na najwyższej wystawowej półce. Budowali je, pokazywani na forum i uczyli się z niego. Mam wrażenie, że się trochę wystraszyli niemożnością osiągnięcia wysokiego profesjonalizmu wykonania, a tylko taki pojawia się ostatnio na forum.
Pozdrawiam wszystkich
Wojciech Łączyński
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: kagra »

Witam kolegów modelarzy.

Ależ mi się zwaliło komplimentów( nie zasłużonych zresztą) ale do rzeczy.Założenie było takie,że nie będę robił modelu na konkurs ale jako domowe zagospodarowanie przestrzeni.Dlatego pozwoliłem sobie na niektóre rezygnacje od zasad poprawnej sztuki szkutniczej a skupiłem się bardziej na wizualnym
efekcie.Co chyba się udało bo model jest kolorowy i mimo licznych uproszczeń czy wręcz niezgodnych z prawdą epoki niektórych sposobów np.gwożdziowanie drutem miedzianym,czy innych odstępstw popełnionych w trakcie budowy.Ale wszystko to miało bardziej na celu względy estetyczne a nie historyczne.Mogę się tylko cieszyć,że przeszło dwa lata pracy nie poszło na marne i ,że model się podoba nie tylko mnie i mojej żonie ale i Wam.Dzięki.

Wojtek(Sajlor)ta lina od bojki napewno jest za krótka ale nie chciałem za dużo jej nawijać.Powiedzmy uproszczenie albo skrócenie.

Pozdrawiam.Kazimierz.
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen von Hamburg

Post autor: lkemot »

Super, modelik przepiękny...,

Dodatkowo dodam, że cenię u Ciebie dobre i nieortodoksyjne podejście do modelarstwa - niekoniecznie całkowicie drewnianego. I chwała Ci za to, bo każdy robi jak umie i jak woli (pomijam tu całkowite "dziadostwo" przy robocie), a technika i dobry wygląd przychodzą z praktyką, tzn. wiele godzin spędzonych przy modelu.

Życzę jeszcze wielu wspaniałych modeli...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
ODPOWIEDZ