Le Coureur

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Coureur

Post autor: obi »

Witam
Zacząłem robić gwoździe , trochę to pracochłonne patrząc na ilość :(
Zdecydowałem się jednak na stalowe ,miały być czernione ale z tym to się wygłupiłem (człowiek to nie do końca zdaje sobie sprawę jak czegoś nie zna) próbowałem je nawet szlifować coby nie było widać śladów cięciu ale z tym też dałem sobie spokój ,drut się krzywi i zmienia swój kształt na powierzchni szlifowanej ,można by to w sumie usunąć ale do tego trzeba anielskiej cierpliwości.
Załączniki
taki efekt dwóch dni pracy
taki efekt dwóch dni pracy
PICT0008.JPG
PICT0007.JPG
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Le Coureur

Post autor: mati »

Ja osobiście nie zastosowałbym drutu stalowego, za bardzo się rzuca w oczy... postawił bym na mosiężny. Stalowy z biegiem lat zdaję się "rdzewieje" i zostawia wokół otworu brzydkie ślady.
Ale mimo wszystko gwoździowanie prezentuje się u ciebie bardzo ładnie... choć mógłbyś w niektórych miejscach przeszlifować drut coby przekrój był okrągły, pozbawiony śladów po cążkach :)
Model robi się coraz piękniejszy. Tak trzymaj ;)
The world is yours...
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Coureur

Post autor: obi »

Witam
Korzystając z tego że praca na tokarce nie jest mi obca to armaty do le Coureur wytoczyłem sam.
Wstępnie zrobiłem je na tokarce konwencjonalnej bo ustawianie numeryka ,pisanie programu i cała reszta dla 8 sztuk mijała się z celem . Wykończenie w domu na szlifierce przy pomocy pilnika i co będzie pod rękom .Żeby było oryginalnie zdecydowałem się na aluminium ,które po obróbce będzie barwione chemicznie na kolor według mnie bardzo zbliżony do brązu .
Kolor taki sam jak rurka na zdjęciu.
Załączniki
PICT0016.JPG
Pozdrawiam Robert
erykmodel
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: Le Coureur

Post autor: erykmodel »

Witam
Piszesz że jesteś cienias i nie masz pojęcia o modelarstwie. Patrząc na ten kadłub to nie jeden na pewno ci pozazdrości. Ciekaw jestem jak go oklejałeś i ile ci to zajeło. Ja robię to troszkę inną techniką listwy kleje do wręg i od razu przybijam je gwżdziami co znacznie przyspiesza pracę bo nie trzeba czekać aż klej złapie. W trzy cztery noce można okleić cały kadłub. Dawno nie zajmowałem się żaglowcami ale kupowałem gdzieś mosiężne gwozdzie o średnicy 0,75mm nawiercałem pod nie proxxonem otwór 0,5mm i wciskałem gwożdzie taki śmiesznym wciskaczem.
Podsumowanie, Super ładna ,dokładna i czysta robota!
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Coureur

Post autor: obi »

erykmodel pisze:Piszesz że jesteś cienias i nie masz pojęcia o modelarstwie. Patrząc na ten kadłub to nie jeden na pewno ci pozazdrości. Ciekaw jestem jak go oklejałeś i ile ci to zajeło.


Nie mam pojęcia o modelarstwie ,szkutniczym :D bo poza tym to trochę już w życiu skleiłem ale to było dawno. Odnośnie poszycia to po prostu decha do dechy a raczej na dechę bo to na zakładkę, a czasowo to nie mam pojęcia kleję kiedy mam ochotę głównie w weekendy jakieś 10 godz. tygodniowo z tym to jakieś 1,5 miesiąca więc ok 60 godz. tylko na drugie poszycie do linii pokładu.

Poza tym to mam zrobioną pierwszą próbną armatę
PICT0011.JPG
Załączniki
PICT0007.JPG
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Coureur

Post autor: obi »

Witam.
Dalej wbijam gwoździe ,trochę się to przeciąga ok. 2800szt.
Na czarno malowałem humbrolem matt33 no i jakoś matowy nie jest, pierwszy raz się zawiodłem na tej marce nie polecam czarnego :(
PICT0023.JPG
PICT0021.JPG
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
jakmiz
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Coureur

Post autor: jakmiz »

Witam
Do swoich modelach używam akryli Vallejo i tam czarny mat jest matowy.
Pozdrawiam Kuba
W stoczni: zagadka
Zwodowane: Santa Maria,HMS Bounty,Berbice
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Coureur

Post autor: obi »

Witam
Pomalowałem i się załamałem miało być ciemno ale bez przesady , wyszło mi to zupełnie inaczej niż na próbkach :(
Załączniki
PICT0475.JPG
PICT0481.JPG
Pozdrawiam Robert
erykmodel
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: Le Coureur

Post autor: erykmodel »

Pierwszy raz w życiu słyszę co by drewno humbrolem malować . Zeszlifuj to i bejca najlepiej spirytusowa tylko i wyłacznie czarny-palisander brązowy-polecam teac . Jesli boisz się ze wyjdzie za ciemno rozcięcz bejce spirytusem i możesz wtedy bejcować na trzy razy za kazdym razem będzie robił się ciemniejszy.Przed samym bejcowaniem polecam najpierw model delikatnie przeciągnąć szmatą z czystą wodą inaczej suche drzewo szybko bedzie chłonąć bejcę i nie rozprowadzi się równomiernie, Pozdrawiam :DPs. pizdowata jest ta samba bardzo mięka i zachowuję się przy bejcowaniu jak gąbka sto razy ładniej wyglądała czysta zastanów się czy jaj takiej nie zostawić taki model ma cieszyc oko przedewszystkim anie straszyc swoim wyglądem gości w domu.
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Coureur

Post autor: obi »

humbrolem malowałem tylko odbojnice które na zdjęciach są już przeszlifowane bo humbrol nie był matowy (pisałem wyżej) reszta to bejca ( kolor,dąb antyczny )
Pozdrawiam Robert
ODPOWIEDZ