Santisima Roberta

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
RobertR
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Roberta

Post autor: RobertR »

Miała być relacja, a wyszło to co wyszło. Aby nikt nie pomyślał, że kolejna nieskończona Santisima pokrywa się kurzem przedstawiam obecny stan prac:
20110525372.jpg


20110525373.jpg


20110525374.jpg


20110525375.jpg


20110525378.jpg


Z zestawu wyrzuciłem kotbelki i drzwi, które wykonałem z odzyskanych materiałów.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Santisima Roberta

Post autor: Leon27 »

Zrobiłeś sobie wyciąganą ta półokrągłą poręcz za belką z naglami za grotem ??? Jeśli nie to ciekawe jak tam cokolwiek przywiążesz - zbuchtujesz. Ja ogólnie wszystkie tralki wstawiłem na gwoździk 1 mm. Można okręt cały za nie powiesić i nie ma problemu z tym że przy jakiś innych pracach się trąci przyklejone do pokładu na styk i się odłamie , a te co mogą przeszkadzać to zostawiłem demontowalne na gwożdzikach wciśniętych w pokład. Ławy wantowe też do ostatniego momentu wklejenia wszystkich jufersów poczyniłem wyciągane posadowione na kilku gwoździkach bo łatwiej się mocuje i obrabia w rękach niż na modelu. Takie drobne uwagi taktyczne ułatwiające życie.
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Roberta

Post autor: Karrex »

Witaj.
Faktycznie masz tę barierkę za blisko kołkownicy.
Tak to wygląda w instrukcji w kolekcji (ja jeszcze jej nie mam :oops: ):
por99j.jpg

por99d.jpg

Z tymi naglami w zestawie (i kolekcji) to OcCre dało ciała :evil:
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
RobertR
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Roberta

Post autor: RobertR »

Rzeczywiście, barierka jest do poprawienia. Pewnie wyszło by to w praniu podczas zakładania bucht. Na szczęście nie mocowałem tralek na kołki, więc nie będzie śladu po poprawkach. Dziękuję za spostrzegawczość i uwagi.
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Santisima Roberta

Post autor: Slawek Kromer »

jak możesz to wymień także nakle bo te trochę szpecą(są za grube) takie moje zdanie a decyzja należy do Ciebie
Awatar użytkownika
RobertR
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Roberta

Post autor: RobertR »

Muszę Ci Sławku przyznać rację, jednakże nagileki zostały już przyklejone na fest i nie ciężko byłoby je wymienić. Raczej już je tak zostawię.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Roberta

Post autor: ryszardw »

Ta uwaga będzie pewnie spóźniona ale trochę rażą gretingi.W rzeczywistości wymiar otworu był ~7x7cm.Belki też miały grubość ~7cm.To na przyszłość.A tak w ogóle fajna robota.R.
Awatar użytkownika
RobertR
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Roberta

Post autor: RobertR »

Dłubię dalej przy Santisimie, a w międzyczasie studiuję literaturę. I mam takie drobne pytanie dotyczące poniższych rysunków HMS Pandora:

Scan0003.jpg
Scan0003.jpg (55.66 KiB) Przejrzano 4707 razy


Scan0002.jpg


W przekroju podłużnym odległości pomiędzy wodnicami "w", "x" "y" ... itd. są jednakowe. Natomiast w przekroju poprzecznym odległość pomiędzy wodnicami "A" i "z" jest większa niż pozostałe. Czy może mi ktoś wyjaśnić z czego to wynika?
ODPOWIEDZ