USS Constitution

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: kbuczen »

Dalsza zabawa z masztami.Topy masztów zamocowane ,a stengi jak poprzednio do przymiarki.Kilka zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

O:USS Constitution

Post autor: Borek »

Nareszcie normalny post jakiś:D Będziesz najpierw mocował całe maszty a później dopiero robił olinowanie? chyba będzie ci wygodnie robić etapowo tzn. najpierw topy i wanty, a później stengi i znowu wanty. Ja w Darze Młodziezy najpierw zamontowałem całe maszty i było mi z lekka niewygodnie.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: kbuczen »

Tak właśnie planowałem-tzn całe maszty i dalej olinowanie stałe.W zasadzie to już prawie zrobione.:)
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: kbuczen »

Maszty już skończone.Dodałem również dzwon-niestety nie dzwoni:unsure: Teraz będzie dłuższa przerwa w relacji bo zabieram się za olinowanie,a tego jest sporo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

O:USS Constitution

Post autor: Borek »

kbuczen napisał:
Maszty już skończone.Dodałem również dzwon-niestety nie dzwoni:unsure: Teraz będzie dłuższa przerwa w relacji bo zabieram się za olinowanie,a tego jest sporo.


Właśnie i dlatego nie rozumiem czemu ma być dłuższa przerwa w relacji. Myślę że każdy z nas chciałby się doszkolić w dziedzinie olinowania, a także podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi:) Wiec nie rób przerw tylko pokazuj na bierząco co robisz:)Bo jak na razie to jest się czym chwalić;)
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: kbuczen »

Zgodnie z sugestią Borka przedstawię kilka zdjęć z postępów prac przy olinowaniu stałym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: kbuczen »

Długo się nie odzywałem ,ale postępy były mizerne .Czasu na zabawę z modelem coraz mniej ponieważ urodził się potomek!.Stan modelu na dzień dzisiejszy.Olinowanie stałe ma się ku końcowi.Przepraszam za jakość zdjęć -tym razem z telefonu komórkowego.Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: kbuczen »

Tak ,żeby coś śię w tym wątku działo przedstawiam kilka zdjęć z mozolnych prac przy Konstytucji.Olinowanie stałe skończone.Dwie reje wraz z fok i grot żaglem dodane,oraz jeden sztaksel.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: kbuczen »

Powoli ,Constitution ,nabiera kształtu.Kolejne żagle zawieszone.Teraz pora na bramsle fok i grot masztu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: kbuczen »

Fokmaszt już z kompletem żagli .Teraz zabieram się za wieszanie pozostałych żagli na grotmaszcie.Kilka zdjęć z postępów prac .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ