Karaka Trinidad

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Witam
Część szpilek pomalowałem na czarno a te które udało mi sie wyjąć bez większej dewastacji modelu poczerniłem i wkleiłem.Imitacje kołkowania na burtach zrobiłem lutownicą z cienkim grotem (po przypalałem punktowo listewki) Faktycznie czarne szpilki wyglądają lepiej:)
pozdr.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Witam.
Wszystkie wzmocnienia na burtach i ławy wantowe zamocowane .Odlałem też kotwice z ołowiu,tak jak w hms hunter forma była z kartonu.Jedna kotwica już po szlifowaniu :)
pozdr.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Kotwice skończone:)Doszła też podstawka nad którą za bardzo sie nie napracowałem ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Witam.
Kolejne 3 elementy skończone .Kółeczka z drutu miedzianego potraktowane palnikiem.Wyglądają na pordzewiałe i nawet :huh: podoba mi sie:)
pozdr.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Witam zrobiłem windę kotwiczną.Nie posiadam wiertarki bez bicia :( dla tego musiałem podzielić windę na części i użyć szlifierki do toczenia.Zębatkę piłowałem pilniczkiem trójkątnym.
Pozdr.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Witam.Przykleiłem kilka elementów do pokładu,wszystkie robione według szablonów z wycinanki.
Pozdr.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Karaka Trinidad

Post autor: Emilius »

Lucek, kadłub wyszedł wizualnie na prawdę pięknie, wszystkie przebarwienia burt i odcienie doskonale pasują do siebie, jednak chyba odrobinę przesadziłeś z kołkowaniem. Masz za dużą średnicę i za ciemne , chyba nie dasz rady tego już skorygować, a na przyszłość przyjmij, iż jeśli kołek będzie minimalnie ciemniejszy od koloru pokładu , to w zupełności wystarczy. Model nie może wyglądać jakby miał ospę.
To moje subiektywne odczucie, ale zaakcentowałbym delikatnie krawędzie desek kasztelu dziobowego od strony pokładu, wyoblając delikatnie krawędzie styków desek i malując ich krawędzie na czarno, tak jak uszczelnienie pokładu. Bardzo delikatnie aby nie było rażące, ale żeby uwydatnić deskowanie a nie sprawiało wrażenia litej całości.
Poza tym jak napisałem - super.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Witam.Kołeczki faktycznie trochę ciemne wyszły,no i nie miałem wtedy cieńszego wiertła wszystkie 0,5 połamałem :P Kasztelu nie będę ruszał bo materiał za cienki fornir 0,4 ((chyba) i po wyobleniu może być widać brzozę.Przybyły nagle,jufersy(sam kupiłem ;) ) no i napis na rufie malowany.Próbowałem wyrzeźbić ale ...:sick: malowanie dużo lepiej wygląda
pozdr.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Witam.
Szalupki zrobione.Nie są super ale następne będą lepsze ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Karaka Trinidad

Post autor: Lucek »

Witam
Dziś skończyłem jedno bocianie gniazdo,wszystkie elementy robione według szablonów z wycinanki tylko ramiona trzymające kółka podzieliłem na 3 ( Pękały przy próbach wycięcia według szablonów:blush: )
pozdr.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ