mini piła

Czyli warsztat szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lucky
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:33

mini piła

Post autor: lucky »

Witam
Wiem że temat był już z 1000 razy powielany ale postanowiłem się pochwalić czymś co sam wykonałem.
Co prawda prace są jeszcze nie skończone ale już widać jak to będzie wyglądać.
Piła jest wykonana całkowicie z aluminium, do montażu użyłem śrub nierdzewnych oraz elementów z mosiądzu. Pracy co niemiara bo budowana całkowicie na frezarce manualnej i tokarce. Starałem się aby wszystko pasowało jak najlepiej do siebie. Projekt wstępnie zrobiłem w Cadzie i następnie wszystkie elementy frezowane wiercone gwintowane. wielkość stołu 320 x 255. Maksymalna tarcza jaką można założyć to 125 mm. Pokrętło widoczne na panelu służy do regulacji wysokości tarczy. Silnik 230 v 0,6 KW 2850 ob/min z przekładnią 2:1 czyli na osi ok 5000 obrotów Pozostało kupić pasek zębaty oraz włącznik z bezpiecznikiem, oraz kilka kosmetycznych dodatków. Osprzęt do niej wykonam w najbliższym czasie jak trochę znajdę czasu.

Pozdrawiam
Lucky
Załączniki
gotowe3.jpg
gotowe2.jpg
gotowe1.jpg
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: mini piła

Post autor: myszor »

0.6 KW to jest to a nie to gó...o proxonowskie 200W .
Jak długo trzeba czekać i po ile to cudo .
Gratuluje :)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: mini piła

Post autor: mirek »

Zgadzam sie z Andrzejem ( Myszorem) i to jest to na co modelarze czekają.
Jak tylko będę na chodzie to pojadę do wykonawcy i zrobię test :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: mini piła

Post autor: acdd »

Tak... jak sobie człowiek sam nie zrobi to będzie miał tylko gó... :)

Osobiście takich narzędzi się boję... łatwo palucha uciąć... nie mniej przyznać trzeba że wygląda imponująco i zdecydowanie lepiej niż to co w sklepach :)

Pozostaje mieć nadzieję że ludzkość obudzi się i zacznie zaopatrywać się właśnie w takie coś...
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: mini piła

Post autor: RomekS »

lucky pisze:Pokrętło widoczne na panelu służy do regulacji wysokości tarczy.


Jak to rozwiązałeś ?
Czy wał z tarczą jest zamocowany w jakiś prowadnicach?
Awatar użytkownika
lucky
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:33

Re: mini piła

Post autor: lucky »

Mam nadzieję że te fotki będą czytelne i zrozumiałe. Nadmienię tylko że tutaj jest przekładnia na pasku zębatym i kołach zębatych a co za tym idzie zmiana położenia tarczy wymusza zmianę długości paska dlatego silnik jest zamocowany na zawiasie.

Pozdrawiam

Lucky
Załączniki
gotowe5.jpg
gotowe4.jpg
Awatar użytkownika
Piotras
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43

Re: mini piła

Post autor: Piotras »

Piła wygląda świetnie gdyby nie proxxon którego już mam pewnie bym rozważył jej zakup, a póki co czekam na kolejny projekt Luckyego i zbieram kase na SKO.
ODPOWIEDZ