Mała piła taśmowa

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Mała piła taśmowa

Post autor: tadheus »

Piła taśmowa na taśmę o długości 1450mm .
Załączniki
06 .jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: tadheus »

tnie rewelacyjnie ,ten materiał ma 16 mm grubości.
Załączniki
2013-11-02 09.56.59.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Avo
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: Avo »

Mam kilka pytań odnośnie tego rodzaju piły..

Jak idzie wycinanie łuków (zwłaszcza o małym promieniu) i bardziej skomplikowanych kształtów?

Czy ostrze zachowuje zadany kąt względem obrabianego materiału, czy pływa na boki przy obróbce?

Jakiej szerokości jest piła?

Jak bardzo hałasuje przy pracy?


pzdr
Czasem delektuję się głupota własnych myśli:)

W porcie: dżanka
W stoczni: multum roboty;)
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: tadheus »

Łuki wycina bardzo dobrze(zdjęcia w relacji z La Salamandre 1:24.Co to jest mały promień?? i skomplikowane kształty???Piłą taśmową tak jak każdym urządzeniem trzeba umieć się posługiwać i go wyregulować.Miałem okazję uciąć na niej kilka listewek i nie było z tym problemu.Piła ma szerokość 6 mm i grubość 0,4mm,ale można dokupić inne.Na biegu jałowym jest cicha a podczas pracy hałasuje jak piła.Wszystkie pytania w poprzednim wpisie są względne ,bo brak punktu odniesienia.
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: koziobrody »

Witam Szanownych kolegów modelarzy.Właśnie w tym temacie.Dostałem kilkanaście dni temu taką piłę stołową firmy Black&Decker tyle , że bez taśmy tnącej.Cóż darowanej kobyle nie zagląda się do pyszczydła.Mam pytanie.Gdzie można kupić piłę taśmową do takiego ustrojstwa?Dane z tabliczki znamionowej:Black&Decker Typ DN 339 Kat-Nr DN339 typ T1 D-6.270 Idstain / TS.Będę super wdzięczny.Pan z serwisu oznajmił,że nie było takiego narzędzia.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: Hadżi »

Witam!

koziobrody pisze:Dostałem kilkanaście dni temu taką piłę stołową firmy Black&Decker tyle , że bez taśmy tnącej. Dane z tabliczki znamionowej:Black&Decker Typ DN 339 Kat-Nr DN339 typ T1 D-6.270 Idstain / TS.Będę super wdzięczny.Pan z serwisu oznajmił,że nie było takiego narzędzia.Pozdrawiam.


http://www.powertoolspares.com/tool/bla ... 339type1/#

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: koziobrody »

Serdeczne dzięki.Będę mógł ją jednak używać,a już myślałem ,że będzie eksponatem muzealnym.Policzyłem w komórce wykonane telefony.Jedenaście rozmów z "fachowcami".Dowiadywałem się tylko jednego.Nie było takiego produktu.Na 100% to wytwór chiński.Ciekawe kto zatrudnia tego typu pracowników?Jestem bardzo wdzięczny.Jeszcze raz dziękuję.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: tadheus »

Dziś w ramach oszczędności materiału przeciąłem listwę o wymiarach 21,5x40 x ok 800 mm.Chciałem uzyskać dwie o grubości 10x40 x800mm.Udało się starczyło jeszcze na heblowanie.Piła taśmowa daje rzaz ok 1mm.
Załączniki
2013-11-07 17.10.41.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: koziobrody »

Witam.To jeszcze raz ja z zapytaniem.Gdzie można za złotówki zakupić lub zamówić piłę do mojej maszynki?W serwisie pomimo podania nr katalogowego taśmy , odmówili realizacji zamówienia . Widać jeszcze nie ma kryzysu,skoro klient to nasz wróg.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: tadheus »

W internecie ogłaszają się firmy ,które zgrzewają piły o długości podanej przez zamawiającego.
Pozdrawiam, Paweł.
ODPOWIEDZ